Tempest in a Teapot III

 

Czas:

Gra zaczęła się około 1-go marca 2005.

Skończyła się 10 lipca 2005.

Warunki gry:

Medium Universe, Normal density, Distant player positions.

Accelerated BBS Start, Random Events, PPS at Turn 2450.

Zbanowane : CA i JOAT z NAS

Warunki zwycięstwa:

Vote graczy w 2500 albo wczesniej.
 

Host:

Chaos

Wersja Stars!:

2.7j

Odsłona kolejnego żywota rasy Sun Empire prowadzonej przeze mnie czyli Chaosa.

Wystartowało 7 zawodników. I jeden expert AI HE w środku mapy.

 
Jest to moja pierwsza gra z zagranicznikami. Zobaczymy jak wypadną na tle moich gier z krajanami.

    Sun Empire tym razem to HP IT z niezłą gospodarka i przyzwoitymi kopalniami. Lecz z drogim weaponem. Także Wódz Chaos (czyli ja) chcąc nie chcąc będzie szukał sobie sojusznika zgodnie z zasada ze samemu to tylko samogwałt wychodzi dobrze.

 

2400

    Start Południowo zachodni skrawek mapy. Hw : Grey Matter : skupienie minerałów : wszystko marne ale nie tragiczne. Semi: Apple - żałosne bora i iron ale piękne Germanium :) Yupppi!!!
Wysyłam scouty, standartowo pozdrowienia na ingame poszło i do roboty. Zgodnie z podpatrzana w inne galaktyce dafaultowa kolejka produkcyjna.


2402

    Na 6 odkrytych planet 4 jest zielonych i tylko jedna ma słabe Germ. Zadziwiający układ. Z 7-miu graczy tylko 3 (ze mną włącznie) wysłało komunikaty Ingame. Co za barbarzyństwo reszty.
Sun Empire twardo siedzi na 2-gim miejscu. Obciążając trochę gospodarkę produkuje dodatkowe dwa statki zwiadowcze - cały rejon rogu czeka na zbadanie. Dodatkowo uszkodzonym na 42% defaultowym privkiem załadowanym populacja próbuje ryzykownego skoku z powrotem na Hw z semi. Jak wyjdzie to będzie przyjemnie.


2409

    Ponieważ wystąpiła absencja Wodza Chaosa to 5 tur zrobił za mnie Ptolemy. Jak widzę skolonizował kilka pięknych planet, rozwinął trochę gospodarkę etc. W sumie jest nieźle. Widzę scouty Zoozoiodw na północy + cos tam na wschodzie Potatoes. Uderzyłem do nich z dyplomatycznymi notkami szukając weapona.


2412

    Potatoes są chętni do współpracy. Konferencja na ICQ z J.Shanksem doprowadziła do ustalenia sensownej granicy (zostawiającej mi cały róg do rozwoju). Prawdopodobna staje się wymiana techow : Potatoes to WM co czyni ich moim bardzo potencjalnym dobrym sojusznikiem z weaponem. Ich Hw to wg. mnie planeta 555-1212 (cos jakby numer telefonu). Zoozoidzi na północy sę He : HW to prawdopodobnie Pantagruel. Shanks powiedział ze na północ od niego są Termo : także HE. Poza tym na moich terenach znalazłem kolejne dwa zielone światy z czego jeden : czyli Chandraskhar jest super. Jest to moja pierwsza gra ,w której mam więcej zielonych światów niż zdolności kolonizacyjnych. Pomimo ze haby są 1/5. Zadziwiające. Ale tez możliwe ze jest to efekt niskich koncentracji minerałów na HW : doskwiera brak iron wiec nie da się wystawić hordy privaterow choć najwyższą ku temu pora. Poza tym od początku gry jestem na 2-gim miejscu i wytrwale się na nim utrzymuje. Z techów dobrnąłem do Con6. W okresie gry Ptolemego dzięki kolonizacji SE dostało eng3.


2414

    Kolejne zwycięstwo dyplomacji. Z Potatosami ( zwanymi niekiedy Ziemniakami) podpisałem sojusz. Będą dostarczać weapon. A na północy z Zoozoidami przepychanka o granice. Skończyłem już z łagodnym tonem i zacząłem szabelka potrząsać. Jednak Hw Zoozoidow to nie Pantagruel tylko coś bardziej na północ. Scouty w drodze.


2417

    Dalszy rozwój gospodarki. Niestety wolf-lamb z Potatosami nie wyszedł na skutek paranoicznego leku Shanksa przed zdemaskowaniem naszego sojuszu. Dalej rozwijam gospodarkę i kolonizuje. Mam juz 13 planet i tylko jedna żółtą. Wygląda to nieźle szczerze mówiąc. Zoozoidzi milczą. Hmmmm.... Widzę tylko ich mini colony lecące z Wumpus na Sequim3. Niestety nie mam w okolicy niż poza scoutami.


2420

    Wolf-lamb z Ziemniaczkami przyniósł mi weap4. Mniam mniam. Linia graniczna z ZooZoidami po serii dość drażliwych maili w zasadzie także się ustaliła. Pod warunkiem ze Zoozooid zrezygnuje z New Kalapyua ( nie ma szans żebym oddal - planetka jest znakomita dla mnie i po mojej stronie granicy), juz prędzej zrezygnuje ze Snafu. Ciągle utrzymuje się na 2-gim miejscu i rosną mi resy całkiem przyzwoicie. Populacje się rozwożą, scrapy prop w drodze do Potatosow ( za 3 tury beda).
NA północy Bandersnatches cos miauczą na ogólnym ze są mordowani ( pewnie przez Termo albo Etherbeesoow bo ci siedzą podejrzanie cicho, Termo to kolejny HE, a Etherbesi to IT - zdaniem Shanksa maja potężne terytorium). Wraithsi są dość zrezygnowani sadząc z maili ( podobno są na ostatnim miejscu w scorze) - boże co za brak profesjonalizmu tak publicznie się chwalić ze się jest cienkim - toż to zaproszenie do agresji. Szkoda ze nie są moimi sąsiadami ale cóż ..Zoozoidzi musza wystarczyć. Shanks obiecał penscany jak tylko wymyśli ele6. Coraz bardziej mi się ten sojusznik podoba : niezbyt silny a ma tanie weapon i nie ma NAS :) zyc nie umierać. Uzupełnia to moje braki dość nieźle :)


2423

    Odpowiedz na moja propozycje dostarczenia produktów spożywczych dla przymierających głodem Bandersnatchesow spotkała się z odpowiedzią :
From: The Bandersnatches
To: Everybody
To The Sun Empire : Our people wish to think you for your generous donation of tasty dairy products.
However, delivery by Warp12 FedEx was probably a little excessive.
Our homeworld now looks like a huge Welsh Rarebit...

Dalej gospodarka. Spadłem na 3-cie miejsce. Auc.]


2431

    Szybko wróciłem na 2-gie miejsce. Shanks po zobaczeniu mojego P zdziwił się ile mam resow. O ile wiem wyprzedzają mnie tylko EtherBees. Ale oni mieli ogromne przestrzenie do kolonizacji i głupiego AI pod bokiem do rozwałki <grin>
No trudno. Z Potatosami trwają przygotowania do ataku na ZooZooidow. Shanks się spręża z weaponem, ja z conem. I ciągle podnoszę ta ekonomie. Ilość fabryk jakie musi wyprodukować HP rasa jest zatrważająca. Robie to na okrągło. Germanium wszędzie brakuje. CA są zbannowani. Ehh...


2434

    John się streścił i wynalazł w10. Do mnie dotarły w końcu scrapy w6. Wynalazłem eng6 i con9. Dalej rozwijam sobie światy. Wszędzie brakuje germa. Samo życie. Bandersnatches przekazali mi jakieś badziewie scouty ...a po cholerne mi one i w ogóle to co to za praktyka ...żeby wrogom statki oddawać. Zaprawdę Ci BD są dziwni jak cholera ... nic dziwnego. To SS. Musze zapytać Shanksa czy da mi skolonizować Mars i Dive. W zasadzie planetki są żółte ale i te weźmiemy :) Acha.. w trakcie jest masowa akcja kolonizacyjna czerwonych planet na moim terenie czyli offlag


2436

    Wciąż drugi. Jedna paczka weapon się nie przyjęła. BD zaatakowali ZZ. Trzeba się śpieszyć na północ.
Ingame
From: The Bandersnatches
To: The Sun Empire
No need to demand!
We Bandersnatches are a friendly people, who value flowers, embroidery, and kittens above guns and warfare.
We will indeed respect this line in the sand. You may indulge in whatever neferious pleasures fascinate you South of this border, as long as you let us indulge in skyclad dancing to the North.

czyli influencies ustalone na lini sting-flutter valve.
Zoo ostrzelali mojego scouta. Będzie pretekst do wojny :)
Potato nie przysłał scrapow wepa :(


2441

    Zoozoid zaczął skamleć o sojusz. Odpowiedziałem w jedyny godny imperatora sposób : DIE MORONS. Popdrop Carbon to dodatkowa dość wymowna odpowiedz. No cóż ... skoro nie miał ze mną napu to jego ból. A to luźne porozumienie graniczne. Cóż ...no cóż ...moi żołnierze juz się biorą za usuwanie tych zbędnych słupów granicznych przeszkadzających w lotach statków wycieczkowych generalicji SE.
W moich fabrykach budują się juz CC na w8 i bombery. Marsz na północ w fazie przedwstępnej. Szkoda ze nie mam tego w10. No ale zastosuje taktykę masy CC to powinny sobie radzić nawet z zasięgiem 2.
John jak to WM zrobił potężną flotę słabych jednostek ... ale resow to on ma malo. Ja mam 10k :) Prawie 2x tyle co moj sojusznik.


2445

    Tak jak można było się spodziewać : ZZ odbili Carbon anty-popdropem. Ale to nic ...szykuje się tam niespodzianka.
Nawiązałem kontakt z drugim IT : Etherbeesami : kolejni cholernie naiwni :) Wyśpiewali mi wszystkie ustawienia swojej rasy. Biedni samobójcy :) Maja dużo planet ale resowo są biedniejsi (i to ma być IT no kidding). Nad planety ZZ właśnie nadlatują moje dwie zmasowane floty. Lets do some action.

    Z nowości gospodarczych : 14k resa co znowu tak rewelacyjnie nie jest : podobno standart to 25k res w 2450r. ( albo nawet w 2425) na to to ja jeszcze jestem lamer ... albo może mam za wolny projekt rasy -> te 1/2000 resa z kolonistów hmm ( no ale tyle resa co mam to i tak jest więcej niz u EB - tylko oni maja lepszy score bo maja sporo więcej planet), bramki n/300 budują się także. prop7 za ture i obietnica Johna ze wreszcie doślę weapon10.

Polityka i dyplomacja :
BD mnie wnerwiają. Znów przesuwają granice. Po ZZ wezmę się za nich :) Tłumaczą się ze myśleli ze nasze porozumienie to linia grouse-flutter valve. Ehhh .........no comments. Choć robią to z wdziękiem w ingame. cytat :

From: The Bandersnatches
To: The Sun Empire
Really? You sure? That's a real pain in the ass... <grumble>
Are you sure I couldn't just have Sequim 3? We're getting all claustrophic in our tiny corner of space, and what with the Etherbees destroying our only farflung outpost, we can't expand in any other direction...
...and did I mention poor Timmy? Poor Timmy on crutches? Here he is here... look! See how poor and emaciated he is? The poor lad hasn't got a home to go to... if you really want to take Sequim 3 back, then he'll probably die on your doorstep from neglect... :(
Are you sure we can't come to some kind of arrangement? Even if only for poor Timmy's sake? <puppy eyes>

No naturalnie pozwolę im zachować 'jakiś' czas Sequim3 ...za Chunk ( WH Zozoidow hehehe).
Za 5 lat będzie Public Score. Ciekawią mnie reakcje wszystkich. Zwłaszcza Dennisa. i Etherbisow :)


2446

    Heroin zbombardowane i zrzucam popdrop. Die nasty Zozooids. Flota nadlatuje juz nad Marla ( piękna zielona planetka) a tuz za nią lecą bombery znad Heroin. Druga mniejsza flotka wzięła się za sweepowanie Gollum i okolic bo to pole włazi mi juz nad Gates. I jeszcze mały skok nad Carbon znad Snafu gdzie przez bramy przemyciłem parę CC i frachtowce z ludźmi. Dennis pewnie teraz żałuję ze pozwolił mi zachować kolonie za swoimi granicami. Jego błąd ze nie zaatakował mnie jak byłem nierozwinięty (niedorozwinięty). Teraz czeka go walka z IT wchodzącym w epokę rozwoju przemysłowego.
W końcu się przyjęło weapon od Johna. Jeszcze druga paczuszka czeka. Za to ja wymyśliłem eng10 ( 4 poziomy za jednym zamachem) i bio4. Teraz i ja zacznę się minować. Ciut późno ale zawsze. Polowa minelayerow będzie dla Shanksa. Niech ma cos za to weapon. Posłałem mu tez scrapy prop7 i juz buduje eng10 (wychodzi na to ze on dostaje więcej niż ja od niego, przynajmniej teraz, bo na początku to może i było odwrotnie). Potem będzie con i szybki run po pancerniki. 3 poziomy do tego ..no to trzeba się będzie sprężać.


2451

    Jakiś niechciany skip się zdążył. Dzieki temu wymyśliłem con13. Mam do włożenia na nie co prawda tylko w10 ale na początek może być, zacząłem wiec budowę pancerników i nowych bomberow. Public Score ujawniło ze jestem o włos od 1-szych EtherBeesow.
Z wiesci na froncie :
Gollum i Marla zdobyte i powstają tam kolonie. Zwłaszcza na bardzo zielonej Marli - planecie w sercu wrogów. Właściwie wszystkie bitwy obyły się bez strat, ZZ strącił jakieś 30 DD. Ja nic. No dobra ..przyznaje ze straciłem jednego CC. To się nazywa masakra biednego narodu.
Pakiet w Gollum był zbędny chyba. Dobił żałosna kolonie a teraz musze tam lecieć minerały zabrać :)


2452

    John napisał ze jednak miedzy nim a EB będzie napięta sytuacja, zeby nie powiedziec wojna. Coz od razu zacząłem rozmowy pokojowe z Dennisem i Bandersnatchesami. Jeśli się udadzą - przerzucam wszystkie sily na wschód z bratnia pomocą uciśnionym kartofelkom :)
Dennis się zgodzil : nap6 i zawieszenie broni, planety które zdobyłem zostają moje + odda Vacant ( ktore i tak by stracił bo juz było bombardowanie). Bandersnatches zgodza się chyba na przymierze. No to teraz EtherBeesi ida pod młotek ( a raczej katane). I ich kolesię Termo.Peem ( któremu pokazałem pliki) wypatrzył skradający się z rogu desant Termo ( heh a ja myślałem ze to scout EB) i słusznie, gdzieś tam musi byc WH. Kilka DD na Chandrasekhar i odstrzelimy te Medium Freightery. Jeszcze mi tego brakuje. Koloni jakiejś rasy na moich etnicznie czystych terenach :) MT : sztuk dwie. Oba lecą blisko kolonii Johna. To zapakowałem bande LF minerałami i wysłałem. Do kupy po 6,2 MT. Więcej nie mam. Wkurzę się jak obaj będą więźli techy.


2453

    Wypowiedziałem wojnę EB. Do Johna przerzucam cala flote :) Bedzie zadyma :) Zastanawiam się czemu nie strzelam do tych latajacych 'po moim niebie' kilku scoutow EtherBasow. Aaa wiem ...w tej turze nie buduje floty tylko podciągam fabryki. Eee nie ...na dwoch rozwinietych swiatach zrobie troche pancernikow i nowych bomberow. Trzeba jakas konkretniejsza flote wystawic. Wlasciwie to dwie. Sily szybkiego reagowania to moje gatowalne u Shanksa CC i lekkie bombery. Sily wlasciwie to pancerniki i ciezsze bombery. Ale moja bramka u Shanksa to tylko Sludge. Troche daleko od glownego frontu ale to nic. Dam rade. A Shanksowi trzeba zrobic cona szybciej. BDSi obiecali scrapy propa ( maja 12) i ele (11) i SS-owe zabawki ( no projekty skanerow i Avek to ja mu wyslalem w sumie). Tyle ze Storm nie jest newbie. Nie wiem po co się bawi w sciemy.


2455

    Etherbees wypluli na ogólnym ze wypowiedziałem im wojnę. Cos mamrotali ze SE przestalo się chowac pod spodnica Potatoes. Ubawilem się setnie i grzecznie odpowiedzialem ze nie jestem psem ktory sojusznikow zostawia bez wsparcia. Zreszta wyglada na to ze Shanks sobie niezle radzi. W scorze doganiam Etherbisiow. Mam juz 5k resow wiecej :) I w zasadzie do pelni szczescia brak tylko lepszego prop ( cos Banderzy się spozniaja) i weapona. Ale na razie nie buduje nowej floty. Rozwoj gospodarczy trwa.


2456

Boskie na ogolnym :

From: The Bandersnatches
To: Everybody
Friends, Romans, Aliens... lend me your auditory apparatus...

We live in disturbing times. War is breaking out all over the universe, and in light of these developments, I wish to present to you an item of some interest.

Our historians have recently unearthed a document, several millenia old, regarding some of our neighbouring races.

Sadly, the manuscript all but disintegrated upon touch, but our experts have salvaged the following piece of poetry;

"Beware ye of the Etherbees,
They are a race which hath no knees,
Their eyes are bulbuous, swollen sacks,
A foul stench emanates from their backs.

They are most warlike in demeanour,
You will not find a species meaner...
They fart, they belch, they build big boats,
They rape our women, they suck our goats..."

Is there a hidden subtext here which might help us progress into a new era of peace?


Usmialem się po pachy. Storm jest niezlym dowciapasem jednak.
Mt dal kolejno : scouty, a drugi : Multi Cargo Pod. Padlem....z szoku. 12mt mineralow w zasadzie stracone (w zasadzie bo zawsze to cos tam da..lepsze Lfy się niby zrobi)

Shanks przyslal weapon12 w dziwny sposob. Paczke scrapow z jihadami, a druga z miniblasterami. To się nazywa oszczednosci resow i mineralow :) Zatkal mi slot pzeznaczony na prop od Storma. Zatkal sobie ze nie moge mu con przekazac. I generalnie burdel.
Wyskoczylem na 1-sze miejsce. Glownie przez najwiekszy przyrost resow. Termo nagle zaczal okazywac chec do pokojowej normalizacji spraw :)
 


2459

Ostatnie lata to serie dowcipnych ingamow.

From: The EtherBees
To: Everybody
It must now be apparent to all the depths of depravity the Bandersnatches will stoop to, first their flagrant violation of interglactic treaties by using a banned weapon of mass destruction, namely thier horrid doggerel, and now their painful prose. Have they no shame?

From: The Termo
To: Everybody
I may be a drunken whorer, O Great Smelly Leader of the Bandersnatch, but ... well, that's about it. You pegged me. :)

And I demand reparations for that destroyed scout. In case you didn't notice, he was looking for Rush'n girls. The primary reason for this is because all the Bandersnatch women have too much body hair to even try to look at.


A ja sobie juz buduje capitale na jihadach :) Paskudni Banders się spozniaja z propem. Podkradam się pancernikami na poludniu w kierunku EB.
A na północy stare CC leca odbic i utrzymac Loki :)


2466

    Kronikarz się troche lenil z powodu urlopow i upalow.

W zasadzie działo się wiele : seria bitew : jedna przegrana(jakies 50 starenkich ccw8) i serie wygranych. SE odbilo 'ogniem i mieczem' kilka planet. Banders w koncu doslali prop, a za pomoc militarna Wraithom zapewnilem sobie stale dostawy weapon z drugiego zrodla.
W zasadzie SE walczy przy pomocy 4-rech flot czyli oszczednie. Jedna na poludniu (25 beamerowych BB w 10) odbija tereny Nylon i okolic ( w roku 2465 dokonala się rzez floty jihadowych CC Etherbisiow nad Pilgrims Harbor. 700000 ludnosci EB zostalo ....er.....nieszczesliwie anihilowane sypiacymi się z nieba podarkami w postaci bomb W11:). Armia srodek : rakietowe BB jihadowe i garsc CC przeprowadza kontrofensywe nad Tao. Na polnocy sily pomocnicze ( 40 CC) odbily niecnie odebrana nam flage nad Wanker's corner. A armia skrajna polnoc : 100CC beamerowych ruszyla na odsiecz Wraithom. Na razie nie miala kontaktu z wrogiem :)
W dodatku SE w okolicach frontow zaczelo wznosci pierwsze bramy. Teraz oczekujemy na lepszy weapon (16). Potem wieksza kontrofensywa się uszykuje


2467

    Wraiths przekazali w14 :) I obiecali w16 za dwie tury. W koncu. Sam wymyśliłem ele10 i 11 wkrotce :) Potem eng. Nad Tao rzez - flota CC Etherbisiow wybita w pien. Planeta zrownana z ziemia :) I skolonizowana. Niestety nad Nylon pokazało się kolo 10-ciu rakietowych BB Etherbisiow. Moje stare BB odlecialy wiec nad Turing's World w celu połączenia z odsiecza : moimi 25 rakietowcami.


2470

    Bitwa nad Memmnon okazała się kolejna rzezią. Tym razem floty Termo. Wraiths powinni byc happy :). Ciagle jestem na pierwszym miejscu juz z ogromna przewaga resowa nad wrogami ( i sojusznikami tez). Monster rośnie. Waham się czy budowac teraz rakietowce czy czekac te 3 tury na beamery. Chyba poczekam. To bedzie lepszy efekt. A ofensywa nad Nylon połączonymi silami chyba ma sens i tak. Obawiam się tylko straty Tao. Termobisie maja 23 capital shipy. Chyba jednak dobuduje trochę rakietowcow do obrony.


2472

    Co ture jest po 3-7 bitew. Na ogol dramatycznych ...dla EB. W tej turze nad Relight moja flota ratunkowa Wraith wytłukła spore siły Termo 39 rakietowcow i rożnych takich, głownie morphow . Straciłem 30 beamowych CC. No nic ..Termom przetrąciłem kregoslup. Flota pancernikow z Pilgrims leci na Goofy. Tam jest fura rakietowcow Etherbisiow. Jest szansa rozwałki całkowitej. Jeśli tam wygram i strace te 15 rakietowcow to EB ma juz rękę w nocniku. A moje beamery za turę znaczna się robić hurtowo.


2473-2475

    No i dostałem w końcu po głowie. Nad nylon straciłem 25 rakietowych BB jihaderow i stare 25 BB na coloidach. Głównie dlatego ze porównywalne ilościowo siły Eb (30 jihaderow o identycznej ini, jakieś 70CC) wystrzeliły pierwsze. A ja nie miałem flar. Kurcze gdzieś je zgubilem pod drodze? A wiem.. zapomniałem je zbudować. Tak to jest jak rozkazy wydaje się na imprezie po n-tym piwie :).No trudno . Mam juz blisko bramki i buduje beamery na w16. Nu zając - pogadim. Zwiększyło to tylko moja furie. Ja strąciłem flotę ( z czego w połowie złomów) Eb - planety, no i te CC rozwaliłem. Ale dostarczyłem mu minerałów buuu...


2476

    Nad Relight nadlatuje kolejna flota Termo. Tym razem większą. około 25 BB. No cóż. Mam tam tylko 60CC. Trzeba się cofnąć. Poinformowałem o mojej propozycji strategii Wraiths i Banderow. I wycofujemy się na zachód.. Moja flota nad Mars juz jest większą niż to co ma EB. Mogę kontratakować. Ale tym razem zrobię taka flotę żeby urządzić pogrom. Moja złość jest ogromna :) Buduje wiec BBsy jak oszalały. No i chaff. Koniec z żartami i nonszalancka gra.
Banderzy się odezwali ze wysłali trochę BB na Relight. Zobaczymy jaki się plan wysmaży w końcu

    Plan się nie wysmażył bo Grimmer nie odpisał na maile. Gorzej. Skipowal turę. Przestaje go wiec bronić. Szkoda na niego czasu. A ma ładne planety. Ale Termo nie zaatakowali (!!!????!!!!) ..dziwne....


2476

    Nad Relight jest juz pole minowe, wiec TErmo niespodzianki raczej nie zrobi.. Moja flota to juz 85 BB koncentrująca się nad Mars. A Potato dzięki mojej pomocy robi juz Dredy. No to się robi ciekawie. W korespondencji Termo i Etherbisie marudzą ze to nie koniec. Ciekawe. Ciekawe. Totalnie ciekawe.
Sam mam tyle resow co oni obaj.
No a na koniec znow wywalila się strona gry na AH, czyli przymusowy hold.


2478

    Moja flotę czyli 100 BB czas przerzucić na linie frontu czyli Tao. Do Wraithow lecą resztki CC i lekkich bomberow. No i w końcu wziąłem się za porządne sweepowanie. Koniec z problemami z dolotem i logistyka - na froncie powstała juz sensowna siec baz.


2480

    W końcu Eb cos zrobił. Flota 33 rakietowych BB jihadowych + jakieś śmieci DD i bombery leci z Nylon nad Hedke. Naprzeciw tej łatającej flotylli tarcz strzelniczych wysyłam moje 83 beamery na w16, 1200 flar. A rakietowe BB jihady i bombery, jako cięższe trochę naokoło przez Dive. No i email do sojuszników z propozycja moich działań taktycznych. Jest szansa ze ta flota wleci w WH do Storma. Wtedy zmiana planów.
    Zreszta ta flota EB minie się z moimi zamaskowanymi sweeperami lecącymi rozminowywać EB wszędzie gdzie się da :)
Co poza tym. Wynalazłem juz con21. Teraz tylko namawiam Grimmera i Johna na jak najszybsze odkrycie w22 ale chyba sa za bardzo w regresie ekonomicznym.


2482

Dzień zemsty.

    Eb poleciał w 2481-szym przez Wormhole nad tereny Storma. Który skipowal ostatnie dwie tury - urlop. Hehe lekko się zdziwił wracając z urlopu :) Mając wroga flotę mniej niż 80ly od swoich planet. Lekko zdesperowany był sądząc po wypowiedziach w mailach.
No ale SE nie zapomina o przyjaciołach. z Hedke przegatowalem nad Lingo swoja flotę beamerow i flar ( no cóż ..nie ukrywajmy tego 40% overgating damage -1200ly lotu na bramkach 300/500, i tak cud ze nic do voida nie wpadło).
A EB polecieli właśnie nad Lingo. I wyszła piękna zasadzka.
Straty SE :
700 flar.

Straty EB:
33 Missile BB (jihads)
75 DD (weap6)
76 small bombers
14 b-17 bombers
1 penscan
2 BB z Bludgeonami ( dziwna konstrukcja)

Ocalało mu 10SFX-w - moje pancerniki nie zdążyły juz do nich dolecieć :)
Zemsta jest słodka. Odpłaciłem im za Nylon i stratę moich jihaderow.
    Storm powinien się poczuć lepiej hi hi hi. A ja flota przez WH wracam w okolice Nylon :) I dorabiam flary. Teraz pewnie i oni zaczyna je robić ...ale przecież ja walczę beamerami.
    Za 2-3 tury nubian hull. Komponenty mam : eng22,prop12,ele16 ( Storm dośle 19). Tylko ten weap. Jakoś tam dowloe się do w22. Na Ampy nie mam co liczyć mając weapon expensive. A miałem wziąść normal. Ehhh...


2483-2485

    Stara flota ratunkowa dla Wraiths dobiła w końcu tymi malutkimi Bomberkami Relight. Ale musze ja cofnąć. Gdzieś tu lata masa Termow. Wygląda mi na koncentracje nad Dry Spell. A Termo ma juz 50 BB. EB wycofali się z południowo - wschodniego narożnika. Nylon i okolice stoją opuszczone. Najbliższa baza to Shanty. Ale mam tez inne potencjalne cele : Notlob i Celery. W każdym razie przesuwam flotę wzdłuż wschodniej krawędzi mapy na północ. Eb dzięki moim działaniom spadł na 4-te miejsce. Stracił juz ..hmmm 30 planet. Banderzy wskoczyli na 2-gie. Potatosi na 3-cie. A Wraith piszczą ze ogromna flota Termo nadlatuje. Well. Jakby się z weaponem nie spóźniał to pewnie bym poleciał tą flota z Nylon. A tak to no kidding. Nie zrezygnuje ze swoich zdobyczy dla obrony spóźnialskich. Niech czekają na nubiany. Er. Nubiany to w zasadzie ja juz mam. Ale nie mam do nich weapona ... ciągle nie mam ...weap18 dopiero się scrapuje. To w międzyczasie podniosę sobie prop na 16 poziom. Dokończy się terraforming. a EB w końcu zaczął strzelać do moich DD sweeperow. Ekipami po 6BB. To jak walenie z czołgu do komara. Ale niech im będzie ...efekt w sumie jest :) Tyle ze za późno ...polowe pól minowych stracili ;)


2486-2487

    W zasadzie nic ciekawego się nie działo. Sweepery sweepuja Flota się przemieszcza na pozycje bliżej HW Etherbesow (który zdaje się nie ma szans obronić się). Weap20 nie dostałem ...skandaliczne opóźnienia. Dopiero za turę się zescrapuje. Acha wynalazłem w końcu prop16. Prawie wszystkie moje produkcyjne planetki można terkowac o 4-5 procent. Będzie ładny boscik w resach. Tak w sumie o myślę, że można zacząć porządnie rozwijać w końcu zdobyczne planetki po EB. Ładnie się juz zterkowaly.


2488

Shanks zaproponował zakończenie gry przez vote (trochę wcześnie jak dla mnie).

Zgodzili się wszyscy w zasadzie i... wszyscy glosowali na mnie.

Zatem.

Sun Empire have the victory in his pocket in Tempest III Galaxy by vote of all players.

Koncowy ranking gry :

 

OSTATECZNA KLASYFIKACJA:

1. Chaos IT Sun Empire 61/14/207/1686/99/111/54k/2791/1
2. John Shanks WM Potatoes 33/31/224/742/14/86/35k/1803/2
3. Storm, SS Bandersnatches 34/25/46/51/18/98/33k/1799/3
4. Bob Leask IT Etherbees 25/23/222/118/80/77/31k/1655/4
5. Hilton Jansfield HE Termo 43/29/71/138/59/80/26k/1632/5
6. David Grimmer IS Wraiths 23/14/189/263/12/77/21k/1166/6
7. Dennis Punjabi HE Zoozoids 6/5/70/119/0/64/2767/300/7
8. AI HE Rushns 11/4/11/25/0/58/2753/291/8