MULTIKRONIKA - Capture The Planet
(część I)

(przejdź do części II)


Czas:

Rozpoczęcie: 06.2004 r.
Gra zakończyła się: 06.2005 r.

Warunki gry:

small/packed/distant/ABBS/8 graczy + uczestniczący w grze host
Galaktyka modyfikowana tak aby w centrum galaktyki znalazła się planeta będąca celem walki, a wszyscy gracze w miarę równych odległościach

Warunki zwycięstwa:

Zdobycie i utrzymanie centralnej planety Lithium przez 20 lat z rzędu, najdłużej do 2550, w przypadku braku utrzymania planety przez 20 lat przez jednego gracza przed 2550, liczy się sumaryczny czas posiadania planety.
Planetę można zająć nie wcześniej jak w 2450.

Host:

Delis / Cozin

Wersja Stars!:

2.7j

Autorzy:

Grę wymyślił, opracował i wygenerował: Delis
Gra odbywała się w pierwszym etapie na Dlihost'cie do około 2480, następnie generacje manualne i hostowanie przez Cozina
Kroniki opracowali wszyscy gracze: AdPg, Allez (Krzysztof Graczyk), Drapihrust, Envoy, Hamal, Skotar, Zedd, Maar, Chufu i Cozin
Podziękowania dla Cichego za udostępnienie miejsca na stronie Starsowej.
Zredagowanie końcowe i publikacja: Cozin
Korekta redaktorska: Cichy

 
To była jedna z tych gier które nazywa się grami "obfitymi". Było tam tego dużo.... mrożące krew w żyłach walki flot, wielkie połacie nudy, zaskakujące mniej lub bardziej zdrady oraz stałe trwanie przy sojusznikach, kłamstwa, rozboje i lojalne sojusze, ucieczki, zmyły i "braki czasowe". W skrócie: dla jednych było fajnie dla innych nie.

A oto jak wyglądała historia galaktyki CTP oczami rządzących w niej imperatorów, pisana przez lata, abyś mógł teraz poznać jej dzieje....
2400 Gracz: Cozin
Umph.... wylądowałem blisko Lithium... 165 ly. Nie dobrze. Pewnie będę pierwszym celem wielu ras.

2403 Gracz: Cozin
Ależ czerwono! Po pierwszej multi nie znalazłem nic co by się nadawało do zasiedlenia (zbadane 5 plant). He,he... a w score jestem 1.

2406 Gracz: Cozin
Kolejna multi mineła. A tu dalej czerwono. No nie do końca, są dwie planetki po 6%. Co za koszmar. Testy pokazywały zupełnie co innego. No, ale ok. Pech się zdąża. Pojawili się też pierwsi sąsiedzi. 161 ly od mojego HW na północ: Phyxeria, a dokładniej jej pole minowe! Czyli SD!!! Oj, będzie ciężko. Nie lubię walczyć z SD, a w tej galaktyce raczej na jakąś mocną współpracę z kimkolwiek nie mogę liczyć.


2409 Gracz: Cozin
No, w końcu się więcej pokazało. Piękna planeta 130ly na zachód od mojego HW. Trzeba będzie wysłać tam sporo wojsk. Phyxeria dalej sadzi ostro miny. Nie luuuuuubię SD! Tym bardziej jak dowodzi nimi AdPg :-(((
Bardziej na południu pokazał się jeszcze jeden SD: Drapihrust oraz jakieś kolonizatory Hamalków (dokładnie po przeciwnej stronie Lithium). Jeszcze niżej scout Heroticów. Na wschodzie pojedynczy scout Envoya. I 145 ly od mojego HW jedna flaga Immortala (CA). Hmmm, ma bardzo wąskie haby. Śmiem sądzić, że troszkę za wąskie jak na taką galaktykę. A wiec już wszystko jasne: będzie wojenka z AdPg. Trzeba więc się na nią przygotować.

2412 Gracz: Cozin
Kurcze, tych pól minowych na północ ode mnie robi się coraz więcej. Widać AdPg nieźle się rozbija.
Pojawiły się natomiast nowe zielone planety. Ale czemu tak daleko. Będę się chyba musiał do nich przebijać przez te nowe pola minowe. Co ciekawe zajmując tą piękną zielona planetę 130ly od HW starłem się z jakąś rasą. No i wygrałem, ale pewnie ten ktoś będzie się chciał o tą planetę upomnieć :-)) A tuż za Lithium pojawiła się kolejna piękna planetka. Ale to może być już ciut za daleko jak dla mnie.... oczywiście i tak warto spróbować.

2413 Gracz: Cozin
Jest odpowiedź od Envoya i od Hamala. Obaj są zainteresowani wymianą technologiczną. I to bardzo dobrze! Jesteśmy na tyle daleko ,że nie będziemy sobie wchodzić w drogę. Za to ciekawy numer zrobił Immortal. Wyprodukował chyba z 15 kolonizatorów i rozpuścił je we wszystkie strony. Dziwna strategia.... przecież ułatwia to tylko wrogom zajęcie tak zkolonizowanych planet. Zresztą, co to mnie obchodzi. Ja i tak poważniejsze problemy będę miał z Phyrexią (AdPg). Sadzi on jak narwany pola minowe wokoło, a ja jeszcze nawet nie mam czym ich zbierać. Z tego co widzę to HW AdPg to chyba April, a Immortala to Ney.... Aha, spadłem na 2. Ale
to przecież dopiero początek walki.

2414 Gracz: Skotar
a czemu by nie napisać dwóch zdań... super heroes (sd qs- wąskie haby, tanie techy, średnia ekonomia): start w prawym dolnym rogu. nawet nie bardzo katastrofalny chociaż rozwój bardzo ograniczony i dupowato mi początek poszedł. na pn- envoy. na zach- hamal. trochę zielonych się znalazło. koncentracje przyzwoite

2414 Gracz: Cozin
Kur....###. AdPg juz zaatakował. Ustrzelił mi 40tys ludzi nad jedna z planet która planowałem zasiedlić. Co więcej dowiedziałem się ze goscio nastawia się na wojnę ze mną od samego początku. Ogólnie jest jakiś nawiedzony. Pała do mnie nienawiścią sam pewnie nie
wie za co. Co gorsza może się dogadać z Immortalem aby mi wspólnie nastukali. Zobaczymy. Jak na razie ja się dogaduję z Envoyem abyśmy wspólnie nastukali Immortalowi. Envoy wydaje się być bardzo zainteresowany.

2415 Gracz: Skotar
stan na obecna chwile: prowadzę rozmowy z immortalsami (ca gdzieś na pn od envoya) na temat współpracy. nap5 i współpraca z envoyem (joat) a jeszcze ściślej z hamalem (wm). napotkałem tez drapichrusty (sd). w score miejsce 6

2415 Gracz: Cozin
He,he... rozbawił mnie AdPg:
"From: The Phyrexia To: The Coziny
Już po raz drugi wyciągnęliście mackę po własność Phyrexii. Normalnie karą za to jest całkowita likwidacja; jednak Krąg Wewnętrzny postanowił dać wam szanse ocalenia. Jeśli dobrowolnie oddacie planety Truck Stop, Chunk, Captain Jack i Boca Rotan, oraz złożycie przysięgę wierności Niewysłowionemu, wtedy pozwolimy wam istnieć dalej. Macie dwa lata na decyzje.
W imieniu Kręgu Wewnętrznego Phyrexii
Praetor Adogop"

Czy on upadł na głowę? Cozinia jest głupia i naiwna i się strasznie boi. I pewnie mu będę musiał oddać te planety... bucheche. Zażyczył sobie prawie wszystkie planety jakie mam.... hmmm czyli ma dobre skanery, a huby szerokie jak nieszczęście.
Czy tak czy inaczej niech myśli że naprawdę przejąłem się jego gadaniną. Pomieszam trochę... a moje destroyery już są w drodze.
Swoją drogą odezwały się Drapichrusty. Są bardzo zainteresowani współpracą. Oczywiście ja także. A więc tylko czekam na bramy.
Z innych newsów: Immortal cały czas się zastanawia, choć prawie jestem pewien że opowie się po stronie AdPg. Na granicy z AdPg odkryłem worma, przeniósł mnie na tyły Hamala. Nie wiem czy mi się to przyda.

2416 Gracz: Hamal
Dotarłem do Lithium.
Cozin uwalił się na Coolidge! Zaledwie 49ly od Lithium! Będzie miał gość ze mną do czynienia:-). Spadłem kurka podwodna na 5 pozycje, strach pomyśleć co będzie za rok. Zbudowałem LFy i podniosłem ludzi. Jedyna nadzieja ze może z techami stoję najlepiej w całej galaktyce.

2416 Gracz: Envoy
Powstała kronika wiec zacznę pisać, że wspomnień rozpocząłem grę na wschodniej ściance w centrum, planetka Last Chance. Gram jak zwykle Joatem, jeszcze przed rozpoczęciem gry Host poinformował mnie ze to właśnie moje Hw zostało przesunięte cóż... biednemu wiatr zawsze w oczy. Po szybkim rekonesansie, HURA planetka pod moim Hw 92 % zielona, co za szczęście musze to wykorzystać. Sąsiad od południe sam Skotar(SD), cóż zobaczymy czy potwierdzi się ze jest bardzo dobry, niestety haby bardzo zbliżone... ale dość łagodnie ustaliliśmy granice miedzy nami, nap 5 do 50 roku gry i ewentualna wymianę technologiczną. Od północy Krzysztof Graczyk (CA), usatlenie NAp 5, ustalenie granic jakoś to poszło. Zarazie jestem 3, z wynikiem 5/1/21/2/0/25/1716/112/3. Dalej na południe za Skotarem znalazłem rasę Hamala, nap 5 ..ale do 50 roku gry.. cos mi tu śmierdzi, pewnie dogadają się ze Skotarem i w 50 roku rusza na mnie, jest 16 wiec mam jeszcze troszkę czasu. Na północy za Krzysiem znalazłem Cozina (CA), dogadaliśmy się ,wygląda na to ze będziemy dość mocna współpracować, zaplanowaliśmy wspólny atak na Krzysia, cóż zobaczymy co z tego będzie.


2416 Gracz: AdPg
Cisza i spokój... HW osiągnął swoją liczbę fabryk, zaczynają się badania.


2416 Gracz: Skotar
cozin (ca) ubiegł mnie na coolidge (49ly na pd-wsch od lithium) ale ma mało ludzi wiec będzie desant. z hamalem coraz lepiej się dogaduje. rozmowy z immortalami w toku. z envoyem słabe kontakty. rozważam jeszcze zmianę polityki w stosunku do niego na wroga i wypowiedzenie napa (mamy bardzo podobne haby a widzę u niego dużo ciekawych planet)

2416 Gracz: Krzysztof Graczyk
Wow. Pojawiła się możliwość dodawania komentarza. (przyp.red.: chodzi o możliwość robienia wpisów do kroniki na Delihoście)

2416 Gracz: Chufu (Herotices)
Rozwój technologiczny rasy Heretics osiągnął taki poziom, iż prowadzony jest ponadczasowy intergalaktyczny zapis rozwoju podboju galaktyki. Z kontaktów z przyszłymi poddanymi :) naszej rasy: Drapichrustowi nie należy za bardzo ufać, teksty w stylu "nie leć na Sulfur, mam tam minera", "rozbijesz się na polu minowym" a okazuje się że układ jest goły ja święty turecki. Moje szpicle eksploruja już prawie 1/4 galaktyki, a trochę tych palnetek do zasiedlenia jest, mimo iż parametry rasy są dość eee... zawężone. No cóż rasa Heretics mimo dumnej nazwy jest baaardzo delikatna...

2416 Gracz: Cozin
Odnoszę wrażenie że HW Hamali to Nawk, 450 ly na południe od mojego HW. Trzeba będzie to sprawdzić. Ostatnio w przestrzeni panoszy się też sporo jednostek Skotara (SuperHeroes). Zapewne to także SD bo ma minowarki i już masę privaterów... no i chyba będzie chciał zająć jedną moją planetę w pobliżu Lithium. Nawet nie mam jak jej obronić :-(( Na szczęście ja właśnie także dorobiłem się privaterów. Przydadzą się. Immortal proponuje mi NAP5 ale bez zasadniczej współpracy. Jestem prawie pewien że dogadał się z AdPg i ponieważ ma wolny start chce sobie zabezpieczyć rozwój. Potem mnie zaatakuje. Hm... ale chyba nie mam wyjścia. Nie mogę rzucać się tak od razu do walki z dwoma, a nie wiem też kiedy Envoy uderzy na Immortala.

2416 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
no to zaczynamy :) mało dobrych planet - jak zwykle, trzeba będzie się zaczaić i obserwować jak sytuacja się rozwija. pryxeria jako sąsiad - juz zdążył mnie zbesztać - przekręciłem nazwę rasy oraz napisałem ja z malej litery - do końca gry nie wybaczy ;) cozin juz chce się wymieniać techami - gorąca głowa. immortal chce bic cozina, proponuje sojusz - jako ze jestem hp - do wojny mi się nie spieszy. chufu - gdybym miał szybka rasę była by pierwsza ofiara - chociaż z drugiej strony może juz wystarczy tych wczesnych wojen.
jestem na ostatnim miejscu :) czyli 9 lokata - będzie lepiej mam nadzieje

2417 Gracz: Hamal
Cozin odwiedził moj HW, ze tez nie wykułem w tym roku żadnego mieczyka. Znów dostał bym poziom w Bio:-) Spadłem tylko na 6, nie jest źle pewnie dlatego ze w tym roku podskoczyły mi 2 techy. Za rok dotrą frachtowce z ludźmi na Woody i osiągne 3en oraz 8weap, powinienem wrócić choć na 5 a gdy skolonizuje Putty...:-)

2417 Gracz: Envoy
Wiele się zmieniło i ustaliło. zawarłem sojusz z Cozinem, terki od niego za techy ode mnie, pierwszy cel Immortal. Wypowiedziałem Napa Immortala.. zaczęło się. Gospodarka do przodu już mam 3 planetki z ludkami powyżej 300K. dalej jestem 3 z punktami: 6/1/21/1/0/27/1859/122/3..oby było tylko lepiej.

2417 Gracz: AdPg
Cozinia zestrzeliła nasz niszczyciel, trzeba uważać. Na wschodzie odkryci Immortale. Nauka ustawiona na odkrycie Elec3 - pilnie potrzebny lepszy skaner. Kolejne Little Hen'y w służbie - zaminujemy Cozinni przestrzeń tak że się nie prześliźnie. Wreszcie skolonizowało się Uranium, ruszyła wyprawa na Forward - dotrze za trzy lata.

2417 Gracz: Skotar
desant na coolidge powiódł się teraz trzeba się tam utrzymać. immortalsi się nie odżywają ale wygląda na to ze powinno dać się skrzyknąć ekipę na cozina. wszystko wskazuje ze cozin miał niezły start i strasznie się rozrósł intensywnie zajmując 'strefę zero'. intersettling z hamalem kwitnie. awans na 5 miejsce

2417 Gracz: Krzysztof Graczyk
Z Cozinem są pewne problemy. Granica 1/2 i koniec. Nie da się z nim negocjować. Najwyżej pójdzie na pierwszy ogień. Envoya się odłoży na później.

2417 Gracz: Chufu (Herotices)
No, punkt pierwszy (i na razie jedyny) to rozwój za wszelką cenę. Przerzucam ludność na inne planetki (w trasie ponad 15 MT). Drapek proponuje kolonie... pod swoim HW. Niech mnie drzwi ścisną jeśli mi się to podoba. Na dodatek proponuje planetki rzecz jasna ubogie w Ger. Chyba go muszę opier...

2417 Gracz: Cozin
Akcja się zagęszcza. Doszły mnie słuchy ,że Skotar buduje koalicję przeciwko Cozini. Bardzo nie ładnie. Immortal także takową koalicję buduje, ale chyba niewiele mu z tego wyjdzie. Drapihrust odmówił mu współpracy. I dobrze. Czy tak czy inaczej muszę pójść na ustępstwa wobec co niektórych sąsiadów i pozabezpieczać sobie plecy. Skotarowi zaproponowałem tą planetę obok Lithium którą właśnie mi zdropował (spora strata... była dobra). Oraz elect 4-5 w latach 22-25. Za to mamy NAP10 do 2450. Zgodził się. Nie wiem na ilę mogę mu zaufać, ale czuję się tutaj w miarę bezpieczny. Drapihrust chce podpisania NAP3, wolę jednak 5. W ogóle to chętnie nawiązał bym z nim mocniejszą współpracę. Wysłałem juz odpowiednią propozycję. Kluczowe jednak bedzie jaki ma on stosunek do AdPg. Aha, jego HW to Wendy. Envoy na dalekim wschodzie jest gotowy do wojny z Imm. Ma już bramy. A więc tylko ja postawię swoje możemy ruszać. Tak wogóle to właśnie wysyłam jeden okręcik który będzie dropował planety Imm. Tak wstępnie, za karę i aby dał lekcję na przyszłość. Wojna z AdPg także nabiera tempa. Zaminował mi drogę do jednej z granicznych planet. Pewnie za jakiś czas spróbuje zaatakować. Dobrze że mam trochę destroyerów..... Dziwne... Hamal to chyba WM?

trochę później:
Ale numer! Jestem w sojuszu z JOATem. Envoy zaproponował mi sojusz na następujących warunkach:
- aktualnie pełna współpraca do 2450,
- potem zajmujemy planetę i przekazujemy ją sobie co 5 lat wykańczając innych,
- dopiero jak zostaniemy prawie sami to sobie skaczemy do gardła kto ma wygrać...

Poza tym Envoy ma tanie: energy, weap i const.... czy ja mogłem lepiej trafić? :-))))) A już myślałem że mam w kolejnej galaktyce  totalnego pecha. Heh.... Envoy będzie mi dostarczał wszystkie techy poza prop i bio. (nie wiemy jeszcze co z elect). Ja mu będą wrzucał terki które może używać tylko dla siebie i nie może ich odsprzedawać. Poza tym atakujemy Immortala któremu Envoy właśnie wypowiedział NAP. Podział planet po Immortalu to HW dla Envoya, 5 kolejnych dla mnie, 2 kolejne dla Envoya, i potem po jednej.
HW Envoya to Last Chance. A galaktyka obecnie chyba wygląda tak:


AgPg..... Cozinia....... Immortal
..Drapichrust....Lithium.............
....................Hamal..........Envoy
...Herotics................Skotar.......2417 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
chufu mnie rozczarował :( kazał wynosić się z "ursa good", no cóż! trza będzie tam wysłać transport w celu ewakuacji populacji - wojny wszak nie chcemy, pogadam za jakiś czas z hamalem, może się popstryka z chufu cozin - planetek nie chce dąć, ale współpraca powinna się dobrze rozwinąć pryxeria chce jakieś planety, musze mu to delikatnie wyperswadować... co prawda pisałem ze jestem ulegly ale do wasala mi jeszcze daleko ;)

2418 Gracz: Hamal
No tak, nie wziąłem IFE i jestem z tylu...:-(
Zniszczyłem drugiego juz Cozinowego scouta, tym razem nic:-( Co za głupia turka. Postawie bramę, poczty nie mogę odbierać ale pewnie wszyscy juz się dobijają o handel techami.

2418 Gracz: Envoy
Nic nowego, 7/1/20/1/0/29/2008/133/3

2418 Gracz: AdPg
Paskudztwo... 4 RP zabrakło do Elec3... plany się sypnęły. Cozinia dopadła Speed Turtla - szkoda okrętu. W służbie kolejne Little Heny. Immortale proponują sojusz przeciwko Cozinom - zagadka czy to prawda, czy zmyła

2418 Gracz: Skotar
podpisałem z cozinem napa5. chyba 'przestraszył' się mojego ataku i obiecał dodatkowo przysłać dwa skrapy w ele za zostawienie go w spokoju. może ruszy zaraz wymiana z envoyem (docelowo con14 za ene14). poza tym nic ciekawego- rozwożę ludzi i ciągnę con.

2418 Gracz: Krzysztof Graczyk
Kuźwa, Envoy trafił w dobre zielone planetki. Trzeba go załatwić. Ehh... czeka mnie ciężka rozmowa z Cozinem.
Hahaha, Envoy wypowiedział NAPa, co za cieć. Dobrowolnie chce oberwać :). Gorsza sprawa że się skumali z Cozinem. Trzeba coś wymyślić, bo będę prowadził wojnę na dwa fronty.

2418 Gracz: Chufu (Herotices)
No dogadałem się Drapkiem. Ale mnie kusiło żeby mu napisać "zabieraj tą swoją trzodę z Ursa Good", ale aż takim samobójcą nie jestem, he he. Musze tylko dopilnować coby za dużo minerałów nie wykradł, cwaniaczek jeden. Ustaliłem NAP7 z granica na Quaphqa. Jego błąd, że ustalił dość luźną tę granicę. Z planetek: Io świetny do kolonizacji, ale Ger tyle co kot napłakał. Scouty patrolują prawie 25% wszechświata, a mimo to mam kontakt tylko z 1 rasą. Tym lepiej dla mnie. Z rozwoju: błędem jest to iż nie zaczynam od techów 3lev. Ale zatrzymam się na Betach i rozwijam Con i Prop.
Kurna! Do betek brakło mi ledwie 100resów. jak pech to pech. Psiakość.

2418 Gracz: Cozin
Jest NAP z Drapihrustem. Na razie 5, ale może będzie powiększony. Drapihrust wydaje się sensowny do rozmów. Jest szansa na współpracę, ale ustalenia są w toku. Może uda się powymieniać trochę terek na minowaczki. Jemu terki się przydadzą bo ma baaaaaardzo szerokie huby. Poza tym tak jak ja przeszkadzam w rozwoju AdPg, zamykając go w rogu, tak on ma analogiczny problem z Chufu. Kurcze, ale dlaczego ja musiałem trafić na AdPg?? To najgorsze możliwe sąsiedztwo jakie mogło mi się trafić. AdPg zaczął wysyłać transportowce z ludźmi na północ. Pewnie będzie chciał mi tam zdropowa ć jedną ładną planetę którą zająłem. Oczywiście nie będzie to dla niego takie proste bo właśnie postawiłem tam fort. Trzeba go będzie tylko trochę wzmocnić.
W części centralnej przy Uranium (to ta planeta nad którą zderzyły się nasze kolonizatory i którą właśnie zajął) dochodzi do pierwszych walk. AdPg mocno minuje teren wokoło, mi udało się zniszczyć jedną jego minowarkę. Czyli destroyery się przydają :-)))
Na wschodzie obudził się Immortal i nagle zapragnął NAPa ze mną. No cóż, ja chciałem wcześniej, a teraz już za późno. Wygląda więc
na to że Envoy właśnie mu wypowiedział NAPa. I dobrze, a za rok dropuję mu pierwszą planetę.
Na południu Hamal zniszczył mi mojego scouta. Czyżby razem ze Skotarem coś jednak knuli przeciwko mnie? Jak dobrze pójdzie to za rok wynajdę bramy. Trzeba będzie podesłać info Envoyowi.

2418 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
pryxeria i cozinia pojedynkują się, chyba zginęła minowaczka pryxerii nieunikniony sojusz pryxeria immortale hamalki i chufu chyba wezmą się za lby, chyba ze chufu odpuści io 10 MF'ow do ewakuacji ursa good gotowe


2419 Gracz: Hamal
Cos się Panie w polityce ruszyło. Na frontach tez, z kąt w nich tyle agresji? Allez chce napaść na Cozina i Envoya (mocarz jakiś czy co?), Cozin ostrzy żeby na AdPg a Skotar podobno wtrynia się Cozinowi w teren i cosik mi się widzi ze będzie desantował mu Coolidge. Hamalek siedzi spokojnie, pije pifko i obserwuje gosci.

2419 Gracz: Envoy
Dalej powolny rozwój 7/1/20/1/0/31/2295/148/3...
przygotowuje pierwsze scrapy dla Cozina z wep8, troszkę mnie to kosztuje ale cóż czekam na terki.. oby jak najszybciej przyszły do mnie, aaaa Skotar zorientował się ze mam świetny strat, ciekawe czy się przestraszył, ale odniosłem takie wrażenie, poprosiłem go o oddanie mi planetki blisko celu gry ,nie jest zbyt chętny.. ale jeszcze raz go poprosiłem.. powiedział ze się zastanowi, pewnie dostane jakąś propozycje.. bądź wypowiedzenie NAP. Zobaczymy.

2419 Gracz: AdPg
Jakiś statek Cozinii spalił się w minach, poza tym nic się nie wydarzyło. Elec 3 pokazało kawałek kosmosu, zwiadowca zlokalizował kolejną kolonijkę Cozinów na północy (2000 kolonistów i raczej nie będzie więcej, minowce się o to postarają). Immortale meldują o spisku Hamali i Cozinów, może prawda, a może znów bajka?


2419 Gracz: Krzysztof Graczyk
Cozin wygląda na słabego. Wybudował śmiesznego Destroyera, którym chciał mi zabić scouta. Dzielny pilot odpowiednio manewrując nie dał się zbliżyć wrogowi. Niestety popdropował mi Flaming Poodle. Muszę wywieźć kolonistów z flag bo jeszcze jakiego techa dostanie. Pocieszające jest to że nie ma jeszcze TT10. Ja wynalazłem w tym roku. Za 4 laya powinny zostać wynalezione bramy. Trzeba się z kimś skumać, żeby mnie wspomógł technologicznie. Jestem już po pierwszych rozmowach z Phyrexią. Wygląda na to że Cozin ma sojusz z Drapichrustami. Nic im z tego dobrego nie wyjdzie. Phyrexia powinna z łatwością zjeść słabego Cozina. Bardziej martwię się o Envoya. Na ale na razie nadal okupuję 1 miejsce. Pewnie dzięki ilości skolonizowanych planet.

2419 Gracz: Chufu (Herotices)
Nooo, się mi coś tu nie podoba. Drapek się zgodził, podlatuję Scoutem, a tam z 73tys kolonistów nagle zrobiło się przeszło 200tys... Delikatnie zapytam go o jego dość dziwny przyrost na tej Ursa Good. Ona musi być moja!!! A będę walczył o nią do ostatniego thu, co mi tam jakieś Lithium... :) Na wszelki wypadek wysłałem lotną grupę DD aby delikatnie się zorientować w sytuacji...

2419 Gracz: Cozin
Ponoć Skotar, pomimo NAPu ze mną, dalej próbuje konstruować jakiś sojusz przeciwko mnie. Wcale mnie to nie dziwi. Stary kłamczuch. AdPg ściągnął w rejon konfliktu dwa kolejne destroyery i kilka nowych minowczaek. Obawiam się więc, że nie zdobędę tej jego planety dopóki nie będę miał wyższego weap i fregat. Jedyne co teraz mogę robić to mieszać. Za to dropowanie Immortala przebiegło nadzwyczaj przyjemnie :-) Dostałem za ten czyn weap. To miłe. Ale także trochę niepokojące, oznacza to że Immortal może mieć wysoki weap... nie wiem na ile wysoki. Ale na jego HW wciąż nie widzę aby kontruował jakieś siły zbrojne. Tak samo zresztą AdPg... nic. Tylko kilka minowaczek i czasami te kiepskie destroyery. Hmmm... ale Immortal ma już chyba TT 10%?

2419 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
chufu mi nie wierzy ze będę ewakuować ludzi, co za paranoja och, ale pomyłka myślałem, że super heroes to hamal a to skotar, no tez piknie ;) hm po zastanowieniu wnoszę ze heroes i hamalki juz są w sojuszu. razem nacierają na chufu no i co z tym chufu zrobić? za niedługo go zjedzą widzę terke u cozina na hw, jeżeli wyślę ja w moim kierunku to ma plusa podsumowując jestem na 8 :)

2420 Gracz: Hamal
O kurka! Zapomniałem:-) Nic ciekawego.

2420 Gracz: Envoy
O fuck!! 7/2/20/17/0/32/2428/171/1... niby nic a cieszy .

2420 Gracz: AdPg
Cozinia znów mnie ubiegła w kolonizacji - tym razem na Forward :-/ Poza tym Cozin przysłał propozycje pokoju... wybitnie nieopłacalną. Emisariusz został poszatkowany i zwrócony w pudełku. Na pocieszenie - w minach spłonęły 4 cozińskie floty.

2420 Gracz: Skotar
wciąż nic ciekawego. z immortalsami ciężko idą rozmowy. z envoyem tez ale z zupełnie innych powodów. z hamalem całkiem korzystne umowy wynegocjowałem. cozin krzyczy na phyrexie ze co to nie oni a jego wrzaski łyka hamal i envoy. z tym drugim podobno się skumał przeciw immortalsom którzy zresztą chyba nienajlepiej stoją (choć nie chce mi się wierzyć ze nie maja jeszcze bram). zdybalem pierwsze planety drapichrustow na zach galaktyki a na terrace przypałętał się tez gdzieś z zachodu kolonizer heroticow

2420 Gracz: Maar (Herotices)
Chyba jednak przehandluje to nieszczęsne Ursa Good -tradycyjnie na moja niekorzyść :(
No ale nic to. Wywiad (w postaci Drapka) donosi iż Cizinia (przyp.red. pewnie chodzi o Cozinię) ostrzegała przez intensywną eksploracją moich terenów przez złowrogi tandem Heroes-Hamal. Kuźwa, po moim trupie. Nie oddam ani planetki. Wysyłam Herosowi list aby się nie wpingalał na  moje teretorium, bo... jest moje.
Kwestia handlu z Drapichrustami: musze mu wysmarować niezłą cenę za tą planetkę. Jak chce -to niech płaci.

2420 Gracz: Cozin
AdPg wysadził pole minowe ubijając 3 moje destroyery. Ech, popełniłem głupi błąd. Ale za to po raz ostatni.... więcej już się nie nadzieję. Kolejny drop na Immortala i kolejny tech. Tym razem Bio. Dzięki.
A ja w końcu stawiam bramy... uffff......

2420 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
przestaje wysyłać ludzi z HW tak do 550k; blokuje yeager prze herosami zabieram cześć kolonistów z ursa good na yeager...uff 6 lat, ale żółw

2421 Gracz: Hamal
Nie jest źle, wszyscy sąsiedzi nastawieni sa przyjaznie. Spadlem na 8:-( Ciekawe jak to robie? Wiem juz jedno, pierwszy kogo załatwię to Skotar. Może się jednak okazać ze Chufu bardziej będzie się do tego nadawał. Ale na dzień dzisiejszy Skotar.

2421 Gracz: Envoy
Na razie #1 i pierwsza krew. Musiałem zbudować 2 fregaty co by przegonić scouty Immortala, spisały się dobrze, tyle ze zdradziłem się iż posiadam wep8. Za 2 lata koniec napu z Immem, w zasadzie juz mogę wybudować flotę fregat, która bym pewnie wygrał, ale chce poczekać na wep 10 akurat za 2 turki. W polityce stabilizacja, czekam na terki od Cozina i próbuję nie drażnić Skotara choć nie wywiązuję się z wcześniejszej umowy dotyczącej wymiany techow.... musze przygotować się do wojny z Immo a nie ciągnąć eng dla Skotara. Wygląda na to ze nikt w pobliżu prócz mnie nie ma propa, bo Skotar ciągle o niego wypytuje choć współpracuję z Hamalem dość mocno. JA mam prop -normal, chyba jedyny w okolicy, może się to przydać. Poza tym siedzę cichutko co by nie wydało się ze jestem wysoko w score. Zasiedliłem planetkę blisko celu gry, Skotar jest niezadowolony, cóż teraz się okaże na ile czuje się mocny wobec mnie. Sadze ze przelęknie jakoś to.. ale zobaczymy jeszcze.

2421 Gracz: Skotar
herotices nawiązują kontakt. zaczynam intensywniejszą ekspansje w okolice lithium. z envoyem nie układa się najlepiej. nie będzie handlu i wynikła mała sprzeczka o planetę farragut. poza tym szykuje się juz wojna immortal vs envoy w której przynajmniej na razie będę neutralny

2421 Gracz: Krzysztof Graczyk
No, zniszczyłem jednego scouta Cozinowi. Niestety sam straciłem dwa u Envoya. Ma już weapon8, ale to nic, myślałem że może mieć więcej. Robi scrapy - pewnie dla Cozina. Cozinowi nie udał się popdrop Nastrond. Muszę ją wzmocnić. Boję się że Cozin wyśle tam tego swojego badziewnego destroyera i mi zniszczy transport. Ja też muszę tam coś wysłać, żeby ukrócić tą swawolę w popdropowaniu moich planet. Hamal się zgodził żebym zasiedlił Spaceball. Ihaha :D. To będzie już trzecia zielona planeta (licząc z HW). Mam jeszcze Marion - tylko 1% poza moimi habami :/. Cały czas wysyłam kolonistów na Nebulae. To może być bardzo ważna planeta w perspektywie wojny z Envoyem.
Mam nadzieję że bramy wynajdę za dwa lata. Wszystko na to wskazuje, a wtedy rozpocznę wymianę technologiczną z rasami, z którymi mam dobre kontakty, czyli ze Skotarem, Hamalem, może AdPg.
I na koniec smutna wiadomość - spadłem na 2. To pewnie przez tą akcję zabierania kolonistów z flagowych planet, żeby Cozin z Envoyem techów się nie nachapali za darmo.

2421 Gracz: Chufu (Herotices)
Noż kur.., Io już skolonizowane prze Heroesów. Wysłałem im maila żeby wypierd... z tego systemu. Produkuję sporo już DD w wersji zaczepnej, żeby im zastrzelić wszystko co się tam znajdzie. Transporty, nie transporty. Kuźwa, tego nie odpuszczę.

2421 Gracz: Cozin
Jest jako taka współpraca z Drapihrustami. Chyba Chuffu się na niego lekko wypiął więc nie bardzo miał wyjście. No i dobrze. Ustawiam go na friend.
Z Hamalem też jest ok. Będę mu terkował planety dwoma terkami, za to chyba mogę być pewny spokoju z jego strony.
AdPg zaczął minować wewnętrzny teren mojego Imperium. Niech myśli że jest mocny a moja ofensywa straciła impet. Zresztą domyślam się że on i tak teraz techuje. Pytanie tylko kiedy dojdzie do weap8. Bram wciąż nie ma, a to dobry sygnał.
Ja natomisat je u siebie postawiłem. Za rok przylatują scrapy od Envoya. Poleci też trochę scoutów do Hamala (też ustawiamy się na friend).
Teraz do Envoya leci pierwsza terka (na Last Chance). Poza tym dostarczył on mi świeże mapy wszechświata, wygląda to interesująco :-)
Na froncie z Immortalem straciłem 10tys. ludzi. Zdropowałem ich na jedną z planet na której myślałem że ma tylko niewielki garnizon. Cóż, okazał się mocny...

Nieco później: obejrzałem mapę. Jak zwykle miałem wyjątkowego pecha. Nie tylko przez AdPg, ale ułożenie planet faaaataaaalneeee. Brak zielonych, a inni wprost kąpią się w zieleni :-((((

2421 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
>>>
Za 1500 Ger kT i 1500 kT Iron płatne w turach może być twoja. Dodatkowo 4 dowolne techy (których nie mam) i stawiacze wyposażone w sumie w zdolność kładzenia 16 000 min/rocznie (konstrukcja dowolna) (też w ratach) +NAP 10 Jak nie pasuje -zabieraj kolonistów..
<<<
oto propozycja chufu, rezygnuje wiec z ursa good... stawiam na szybki atak hamli (przyp.red. chodzi zapewne o Hamali) wlasnie na chufu - szkoda ze się nie dogadalismy cozin ma juz dla mnie terki, ale koniecznie chce je bramowac - cienko to widzę pryxeria będzie miał pełne ręce roboty z cozinem - chyba ze jest szybsza rasę niż ja 2420: miejsce 7, 1900res

2422 Gracz: Hamal
Się trochę zagęszcza:-)

2422 Gracz: Envoy
8/2/24/3/0/33/2961/188/2 - wplątałem się w głupią sytuacje, mam dużo resów a musze ciągnąc 3 techy do tego robić scrapy dla sojusznika i dla Skotara, wrrr... musze cos z tym zrobić, nie podoba mi się to, do tego jeszcze terka od Cozina nie doszla... podobno padła po drodze, pech.

2422 Gracz: AdPg
Po roku przerwy:
po drugiej stronie wormhola są chyba tereny Hamali. Ekspedycja została wysłana, wraz z prośbą o zgode na osiedlenie.
Cozin dostaje scrapy z w8 od Envojów - może być niedobrze. Na razie jednak nie buduje okrętów wojennych i niedługo udusi się w minach. Poza tym nadal spokój.

2422 Gracz: Skotar
herotices piszą jakieś farmazony żebym ewakuował io bo leży po 'ich stronie granicy' i chyba denerwują się ze się nie odzywam. jak to dobrze ze nie są moimi bezpośrednimi sąsiadami. cozin z drapichrustami chyba współpracują podobnie jak z envoyem- baaardzo niedobrze. immo maja juz bramy i wreszcie ruszy jakiś handel. może będą terki! z envoyem kryzys zażegnany- oddałem mu farragut za ene chociaż chłopak się juz chyba za pewnie czuje i przyjdzie z pewnością czas dokopania mu najlepiej jak juz zajmie się immortalem... chyba tez pora zagadać do phyrexii. poza tym mam zupełny spokój. Przybylo weap od hamala. czekam na ele od cozina powinno zaraz być. awansowałem na 4 miejsce.

2422 Gracz: Chufu (Herotices)
Aggrrhhh... Zrobiłem straszny błąd: we wszystkich moich "Medium Colonizer" zbudowanych na modułach MT nie ma odułów kolonizacyjnych. COfa mnie to na około 5 lat :(. Dogadałem się z Drapkiem odnośnie Ursy, m.in za minowniczki ze zdolnością kładzenia 16 tysięcy min na rok. Nie tak dużo, ale zawsze coś :). No i obiecał poblokować minami zapędy Hamali i Herosów.
Herosi wysłali list w celu "uzgodnienia sytuacji". Hmm. Zobaczymy co dopowiedzą na moje żądania opuszczenia teretorium (m.in. Io)

2422 Gracz: Cozin
Terka dla Envoya niestety przepadła... za ciężka na takie bramy. Envoy podesłał mi weap8. Chwała mu za to.
AdPg wsadził do mnie jeszcze więcej minowaczek i rozwalił mi już kolejnego priva. Nie szkoda mi tyle priva co możliwości że dorobił się przy tym techa.
Nie lubię tego! Poza tym w końcu zniszczył mi scouta na swoim HW. Czyżby coś planował? Ech, Phryrexia, Anorexia.... Kłamliwy i zdradliwy Skotar (to chyba cecha wrodzona) oczywiście zniszczył mi scouta pomimo obowiązującego NAPu. No i dalej coś knuje przeciwko mnie. Czemu nie ufam temu gościowi? Zresztą kto mu ufa? he,he.... Drapihrust przekazał mi minowaczkę. Mogę jednak mieć drobne problemy z wysłaniem terki do niego, bo AdPg minuje także naszą granicę.... nie cierpię SD!
Ech, w ciężkich czasach przyszło rozwijać się Cozini.... no ale jestem na 1. :-))) Na wschodzie zdropowałem kolejną planetę Immortala. Tym razem bez techa. Ale jak zauważyłem zaczął zwiększać kontyngenty wojskowe na planetach, nawet czerwonych. I dobrze! Niech traci ludzi w głupi sposób!

2422 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
a jednak dogadałem się z chufu, będziemy sobie skręcać bicz na hamalskie d... ;) tymczasem blokuje spaceball, cisną się tam immortale - no i dobrze, przełączam ich na friend - główny cel minowaczki to odciąć hamali od lithium, trochę późno bo cos tam juz założyli; od teraz co rok jedna minowaczki będzie lecieć na front hamalski - mowie front, bo wcześniej czy później tak się to skończy

2423 Gracz: Hamal
Ubiłem scouta Heroticow (Chufu). Na orbicie mam juz 4800 ludzi. Jeszcze jeden LF i koniec podnoszenia. Później 500,000 na planecie, zrzucam z LFow 600,000 i HW mam zmaxowany:-) Byłoby tak z 8 lat ale jeszcze będę wysyłał do kolonizacji wiec pewnie z 10 lat.

2423 Gracz: Skotar
renegocjacja układu z envoyem- wyszło trochę lepiej dla niego ale wciąż nieźle dla mnie. dla odmiany pod górkę teraz z hamalem mam. z heroticami dogadałem się. okazuje się ze to ca i ze drapichrusty ich męczą bardzo. w zamian za pomoc dostarcza prop i może terki. poza tym drapichrusty współpracują z cozinem i tez chyba się rozrastają wiec może da się upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. a cozin przysłał mi zamiast ele dna skanery. pewnie się 'pomylił'. trzeba koniecznie nawiązać kontakt z phyrexia!

2423 Gracz: Krzysztof Graczyk
Phyrexia coś kombinuje. Wlatuje na mój teren eskadrą kolonizacyjną i do tego minuje przestrzeń. Tak w ogóle to Phyrexia, SuperHeros (Skotar) i Drapichrusty są SD. Drapichrusty mi zaminowały spaceball, ale przestawiły na Friend, bo mówią że lepiej że ja zajmuję tą planetę niż Hamal, hehe. Pewnie nie wie że mam z Hamalem przyjazne stosunki. Narazie brak flot u Cozina i Envoya. Ale trzeba być czujnym.
EDIT: Z Phyrexią chyba uda się porozumieć. Rozmowy w każdym razie są obiecujące.

2423 Gracz: Chufu (Herotices)
No, kolonizery w celu poprawy poprzedniego błędu zostały wysłane -na wszystkie planetki w moim bliskim kontakcie zresztą. Zaczynam mieć przeładowane światy: HW i drugą planetkę (val 98%). Nieźle. Heroes milczy. A Hamalek zestrzelił mi scouta. Ciekawa konstrukcja, zamiast w zbiornik paliwa ma działko (yakimora light fazer) musze zapamiętać. Ale Hamal w takim razie rozwija Weap, skoro juz lata takim dziwnym czymś.

2423 Gracz: Cozin
Współpraca z Drapihrustami się rozwija. Ale wolę nie uprzedzać faktów gdyż obecnie wszystko jest dopiero w fazie ustaleń. Obecnie dostałem od niego minowarkę i jestem całkiem zadowolony. Wysyłam do niego terkę do pracy.

Skotar natomiast dostał ode mnie pierwszą partię electa w ramach ustaleń napowych. Ciekawe czy mnie zdradzi?
AdPg zaatakował!! Na Captain Jack, tuż obok mojego HW rzucił 2 destroyery. Ale baza zwana na cześć AdPg: Głupia Phyrexia... utrąciła oba bez żadnych strat. Ach, tak mi przykro :-)))) No i minuje mi teren ile wlezie... ale mam nadzieję że już nie długo. Co ciekawe znalazł jakiegoś worma prze którego wrzucił kolonistów do Immortala. To było jasne że będą współpracować! Kurna... kolejna terka wysłana do Envoya padła. A Immortal zaczął mi wybijać scouty. A to stary #####. Za to ubiłem mu kolejną planetę!

2423 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
kolejny stawiacz leci na yeager powiększę pole kolo spaceball a potem polecę na północ za rok techy gotowe do bram

2424 Gracz: Hamal
Cos podejrzanie ucichło w handlu i dyplomacji. Zwykle nie wróży to nic dobrego...

2424 Gracz: Skotar
drapichrusty instalują się coraz bliżej hamala i mnie minując wszystko. trzeba ich jak najszybciej pogonić. ale ogólnie nic się nie dzieje. nudy. przyspieszam jeszcze ekspansje w okolicy lithium. cozin i envoy nawalają ze scrapami. dam im czas do 2427

2424 Gracz: Krzysztof Graczyk
Z tego co widzę, to Cozin został bardzo ładnie przyblokowany przez Phyrexię. Te minowaczki działają cuda. Chyba już nic nie zdziała. Nie chciał się układać to teraz dostanie nauczkę. Widzę również że Hamal się ułożył z SuperHeroes. Mają wymianę planet. Na razie mi to nie przeszkadza. Jedyny problem stanowi Envoy. Mam nadzieję że Phyrexia rozstawi te miny na całej mojej południowej granicy. Będę się czuł bezpieczniej. W końcu mam bramy. Czas pokaże czy Skotar wywiąże się z obietnic. Niestety ja też muszę naprodukować trochę scrapów bio :/ I to dla Skotara jak i Hamala. Pewnie Phytrexia też będzie chciała.

2424 Gracz: Chufu (Herotices)
Nic nowego, kolonizacja wszystkich pipidówek trwa... Jako iż jestem CA, mogę sobie pozwoli ć na kolonizacje mniej wartościowych światów, które jak na ironię -obfitują w surowce. No ale w tym momencie zmieniłem priorutety badań -z Con na Energ (minowniczki się przydadzą). Najbardziej mnie denerwuje fakt, iż dobrałem rasę jako HP/HG, a okazuje się że w rankingu jestem ostatni. Jak to kurna jest liczone???

2424 Gracz: Cozin
Envoy zaczął się podłamywać bo kolejna terka nie doleciała... ech. Przecież nie moja wina. To ja powinienem się podłamywać bo nie dostałem techa weap z 8 scrapów! Muszę więc sam zrobić. Będzie rok opóźnienia. Za dużo trochę tych min do okoła... Ależ ja nie lubię SD! Poza tym zalewają mnie scouty wrogów.... Aaaaaa!!!!

2424 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
hamalkom udało się przedrzeć przez pole spaceball :(
lecą tez na pisces na szczęście minowaczki maja do pisces 2 lata a hamalki 3 pojawiło się trochę żółtych planet po osiągnięciu weap5 cozin domaga się bram :)...będą za rok; wysyłam kolonizatora na relight chufu zamilkł chociaż dwa razy pytałem się o techy, tj co chce rozwijać... tez mi współpraca z researchu: jeszcze jeden poziom weap potem w energy

2425 Gracz: Hamal
Chufu zwariował, zrobił 11 Desroyerkow z Beta torpedo. Ciekawe co chce tym zwojować?:-)
Chyba jednak puknę go w pierwszej kolejności. Te jego stateczki lecą pewnie na Io wiec za chwile Skotar będzie skomlil żebym pomógł mu zniszczyc Chufu:-)
Zniszczę go i jeszcze na tym zarobię:-) Co za cienias jakiś, z kad on się urwał?
Puki co nie stawiam floty, w tamtym kierunku moje frachtowce nie latają a HW może tym atakować do upojenia:-)

2425 Gracz: Skotar
pierwsze rozmowy z phyrexia (sd) nt wspolpracy. przylecialy scrapy od envoya i cozina. z immortalem rusza tez wymiana. zatwierdzony plan pomocy dla heroticow przeciw drapichrustom

2425 Gracz: Krzysztof Graczyk
Cozin ciągle dostaje techy od Envoya, grrr... A Envoy ma już en6. No nic, trzeba mieć nadzieję, że Skotar nie przekazuje mu construction.
Udało się podpisać sojusz z Phyrexią. Myślałem że mają lepsze techy, a tu niestety lipa. Na dodatek nie ma nic taniego. No ale przynajmniej miny mi porozstawia i będę czuł się bezpieczniej. Z tego co widzę to Hamal też kombinuje z Envoyem. Niedobrze, niedobrze.

2425 Gracz: Chufu (Herotices)
Nooo, tym razem jestem wkurzony. Hamalek wysłał niezwykle bezczelną odpowiedź w stylu "nie podskakuj bo Cię pierwszy rozgniotę" -grrr. Teraz mu nie daruję. Poświęcę swoją rasę na zniszczenie lub osłabienie Hamalka. Co za typ, żeby tak bezczelnie wyjeżdżać na dzień dobry... Z innych nowości: zaczyna się kolonizacja pipidówek, a za rok na Io przylecą moje DD "California" jak ropierdykam kilka transportowców o udam że to przypadek. Ale nie pozwolę Herosom posunąć się dalej -chce jeszcze 2 planetek- taaa, ale po moim trupie.
Tylko Con9 i od razu buduję krążowniki -nie będą mi tu rekwirować mojego teretorium.
Howgh.

2425 Gracz: Cozin
Podły AdPg. Ubił mi tajniakiem kolejnego, wyładowanego ludźmi priva. Poza tym jego miny zaśmieciły już prawie cały mój teren. Co więcej z jakichś nieznanych przyczyn on myśli że zgodziłem się przekazać mu moje plananety. Bucheche.... A ja mu tylko napisałem jak on sobie wyobraża takowe przekazanie?!
Chyba więc muszę się teraz sprężyć. Przeznaczyć wszystkie resy na podciągnięcie weap i za rok będę zaczynał robić fregaty na weap8 i ene6. Na masę, zrobię ich z 60 i go zaleję. Do tego jeszcze trochę destroyerów do sweepowania tych wrednych pól minowych. W innych miejscach trochę lepiej.... no może lepiej. Immortal też ubił mi priva wyładowanego ludźmi.  Stanowczo jestem za mało uważny. Współpraca z Drapihrustami się rozwija. Leci do niego pierwsza terka i scrapy z bio. On mi podsyła minowaczkę. Sprawy techów jeszcze w dyskusji. Envoy może postawi bramę bliżej mnie. Wtedy będzie sens abym wysyłał mu terki. Na razie wszystkie padły w locie, i wysyłam mu tylko scrapy.

2425 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
hamalki strąciły mi scouta na woody, podlece tam minowaczka u buuum ;) za rok zaminuje rejon pisces i flutter wave, zrobię twierdza nie do zdobycia chufu ma juz const7, nie jest źle.. ale hamale latają juz od paru lat lf-ami hamalki to wm!! trzeba poinformować chufu

2426 Gracz: Hamal
To łajza z tego Chufu. Wysadza pola! No to jego los jest juz przesadzony.

2426 Gracz: Envoy
8/3/28/5/0/40/4018/253/1 - pełen rozrost gospodarczy gdyby celem gry było uzyskanie max resów pewnie bym wygrał :). Politycznie wiele zmian, ustaleń i problemów.
Cozinek porosił mnie o wielkie wsparcie krucjaty anty Agdp, ustaliliśmy iż wystawie 30 fregat, wep10, eng6, coz niech będzie - oddam mu je myślę, że to błąd z mojej strony ale cóż sojusz to sojusz. W miedzy czasie wystawiłem juz MD gotowe wystrzelić głaz przyjaźni do Imma, niestety z uwagi na produkcje fregat dla Cozina, wstrzymam pakietowanie, musze przygotować przecież jakąś flotę dla osiedleńcza. Zaraz się zacznie.
Mysle ze wspólnie z Cozinkiem okupujemy pierwsze 2 miejsca, jeśli się nikt nie zorientuje w galaktyce i nie zaczyna współdziałać razem przeciw nam mamy szanse dotrwać do konca :). Właśnie sojusz południowy Hamal -Skotar, dość mocno mnie naciskają, a to o planetki a to o techy. Nie chce z nimi zadzierać zbyt szybko, musze najpierw wyciąć Imma. Aa dotarła w końcu pierwsza terka do mnie, ważne wsparcie, dzięki niej lada moment będę miał 3 planetkę ponad 90%.. żeby tak jeszcze ze 3 terki mieć, ale była by jazda :).

2426 Gracz: AdPg
Cozini zaminowani juz z trzech stron, propozycje oddania kilka planet w zamian za wycofanie minowców odrzucili... Udało się zawrzeć jakieś porozumienia handlowe z
Superherosami i Drapichrustami, z Sojuszu z Immortalami coś zaczyna wychodzić... ciekawe co wyjdzie. Wciąż siódme miejsce i chyba pewne zapóźnienie technologiczne.


2426 Gracz: Skotar
ooo juz jestem trzeci. z hamalem dogadujemy wspólna interwencje przeciw drapichrustom którzy dają się coraz bardziej we znaki. wszelkie próby zajęcia czegoś w centrum galaktyki uniemożliwiają wszechobecne miny drapichrustow. jest układ o współpracy z phyrexia.
wysyłam con9 trochę na kredyt. mam dostać ele10 do 35 roku. poza tym wzajemna życzliwa neutralność oraz układ przeciw cozinowi i ewentualnym innym wspólnym wrogom

2426 Gracz: Krzysztof Graczyk
Mam już w8. Właśnie buduję scrapy dla Phyrexii. Za dwa lata będzie w10. Czekam na scrapy con od Skotara. Zobaczymy czy/kiedy podeśle. Teraz się tylko modle by transport ludzi na Spaceball dotarł. Phyrexia zaczyna stawiać miny na południu. Bardzo dobrze.

2426 Gracz: Chufu (Herotices)
Kolejna planetka okazała się juz zajęta... na szczęście przez Drapichrustów. Chociaż lepiej by było aby była skolonizowana przeze mnie. Prowadzę negocjacje z Herosem, w razie czego mnie pierwszego odstrzeli, ale co tam. Mam z nim NAP5. Kolonizuję co się da i rozwożę kolonistów gdzie się da. Byle do przodu...

2426 Gracz: Cozin
Ale dałem ciała! Nie zrobiłem energy. Trudno, będzie kolejny rok opóźnienia. Ale ma to też swoje dobre strony, teraz narobię destroyerów do sweapowania pól minowych AdPg. Potem kolejne dwa lata robię freagty na wep8 i ene6. I do boju!

2426 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
scrapy w8 dla pryxerii i chufu się budują detonuje pola flutter pisces mustang woody tak żeby utrudnić hamalom życie czyżby hamale opanowały clover? za rok przyleci pierwsza terka od cozina na strauss


2427 Gracz: Hamal
Alez ze mnie gapa! Caly czas mowie Chufu a tu chodzi o Drapichrustow którymi gra niejaki Grzesio2. Kto to jest? Gnebiacy biednych Herotices Chufu zresztą. To proszę pamiętać.
Jesli pisze Chufu to chodzi o Grzesia2:-)
Dran, ale mnie zjezyl! W dzisiejszej turce zniszyl mi w wybuchających polach 4 jednostki! I w ogóle się nie boi! No, poczekajcie na opisy następnych lat. Będą zawierały relacje z upadku Drapichrustow.
Howgh!
Skotar napisał ze jest za wykończeniem Drapi:-) Super! Teraz jeszcze niech obieca ze nie wbije mi noza w plecy podczas tej kampanii a jeśli doślę jeszcze swój kontyngent to będę miał pewność i łatwiejsze zadanie.

2427 Gracz: Skotar
biorę się za kolonizacje żółtych. rozsyłam skrapy na pol galaktyki az brakuje resow na własne badania ale zwraca się z nawiazka- bio7 od immo ma przylecieć, ele5 od cozina, ene10 od envoya, ele10 za jakis czas od phyrexii i tak samo prop8 od heroticow. teraz może jeszcze z hamalem cos ruszy. na pewno będę go wspierał w walce z drapichrustami

2427 Gracz: Krzysztof Graczyk
Envoy zaczął produkcję fregat z W10. Na razie widzę że ma ich 16, ale może mieć więcej.
Bardziej martwi mnie to że ma już Mass Drivery :/. Zaraz pewnie sprzątnie mi Nebulae. O dziwo dostałem od Skotara pierwszą partię scrapów z c9.
Kędzior... Hehe... Wróciłem na 1. Hehe... Dostałem techa con jak zniszczyłem Envoyowi kilka fregat :].
Udała się akcja na Spaceball. Transporter nie wpadł w miny chociaż Drapichrusty ostro ją minują. Zaraz napisze spanikowane listy do Skotara i Hamala, że zaraz zginę bo Envoy buduje hi-endowe fregaty, hehe. Może coś to da...
Czas wynaleźć w10. Najwyżej jak Envoya nie powstrzymają miny Phyrexii to się wybuduję bramę z Deltami :]]]
Ale odwaliłem maila do Skotara. Ciekawe czy zrobi to na nim wrażenie :>
Do Hamala też coś wysłałem, ale nie tak dramatycznego, hehe. Teraz czas pogadać z Phyrexią.

2427 Gracz: Chufu (Herotices)
He he he -za rok mam Cruisery i pognębię kogo trzeba :). Weapy mam nadzieje poprzychodzą od Herosa. Wtedy go pogonię z planetek, he he he.

2427 Gracz: Cozin
Teraz wszystko z planet idzie na produkcję jednostek. To będzie jeden szybki "shot". Albo wygram i rządzę albo wtopię i "do widzenia". Sweapery gotowe. Zaczynam produkcję fregat... produkcję na masę!
Mam też nowe ustalenia z Envoyem. On mi będzie dostarczał trochę uzbrojenia. Ja wykorzystam to na AdPg... ale za to większość planet Immortala przypadnie Envoyowi. Sam nie wiem jak to będzie....
Envoy nie jest zaprawiony w bojach.....

2427 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
wysyłam w8 do pryxerii i herosow(chufu) w tym roku pierwszy terraformowanie planet, czekam na więcej terek zamierzam doszczętnie zaminować okolice spaceball, spodziewam się ze hamalek wyśle niedługo eskadrę czyszczącą awans na 5 miejsce, 3330 resow

2428 Gracz: Hamal
Pięknie! Skotar obiecał nie tylko neutralność ale tez dosłać jakąś flotke i minery. Jutro zaczynam produkcje CC z coloidalami. Weap12 trochę się opóźni.

2428 Gracz: Envoy
8/3/36/47/0/42/4536/284/2 - cóż wojna kosztuje, ale cos zaczęło się dziać, musze w końcu przegonić Imma i Phyxerie spod moich granic, do tego poleciał pakiecik na planetkę Imma, zaraz za nim fregaty a troszkę później mały transporcik ludzi tak ze 2x więcej niż on ma na planecie.
W przyszłej turce winieniem osiągnąć CON9 i eng 10..wiec będę mógł zainwestować w gospodarkę ,w razie czego wystawie kilkanascie CC w jedna turke. Nareszcie dolatują terki od Cozina, na razie mam 2 ale coz dobre i to.


2428 Gracz: AdPg
Cozin zaczął seryjną budowę niszczycieli - teraz zaczną się ciężkie czasy dla moich minowców. Envoye na poważnie atakują Immortali - leci pierwszy pakiet. Con od SH nie przyleciały, to w sumie dobrze bo nie mam dla nich Elec...
Mimo tego wszystkiego wskoczyłem na 6 pozycje


2428 Gracz: Skotar
po zrzuceniu paru transportów ludzi na coolidge wskoczyłem od razu na pierwsze miejsce.
dokładnie: 10/1/63/12/0/32/5353/286/1

2428 Gracz: Krzysztof Graczyk
Cieć Skotar wysyła Envoyowi scrapy z con9, to jebak. Myśli że jakąś terrkę zobaczy - niedoczekanie.
Nieźle kombinuje - myśli że będzie nas karmił scrapami, a my się wybijemy. Nic z tego za rok (albo za dwa) puszczam na ogólny (że niby pomyłka) komunikat, że dziękuję za scrapy i potrzebuję jeszcze energy, hehe.
Narazie ten fakt przemilczę, dopóki nie dostanę scrapów z con9 - przy okazji jeden scrap mi nie wyszedł :/.
Właśnie leci pakiet w Nebulae. Mam nikłe szanse na przeżycie. Do tego Envoy wyniuchał moją kolonię na SpaceBall. Cozin rozpoczął produkcję fregat z w8. Nie wiem gdzie jest flota Envoya, bo nie mam jej na HW. Pewnie poleciał na Waco. Teoretycznie mógłby w rok dosięgnąć Nebulae, ale z takimi silnikami na fregatach to bardzo wątpię.
Do w12 jeszcze 8k resa :/ Co ciekawe - Skotar nie ustawił mnie na friend, przez co nie dostał scrapów. W jakieś 4 lata powinienem mieć w12.

2428 Gracz: Cozin
Moja współpraca z Drapihrustem rozwija się. Ale właśnie mnie baaaardzo zawiódł. Dostarcza weap AdPg. Ponoć w zamian za energy, ale kto go tam wie. He,he...
przekazując scrapy AdPg przypadkiem zestrzelił dostawę consta od Skotara która leciała właśnie do mojego wroga.
Jak tak każdy będzie wspierał AdPg to będzie ciężko.

2428 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
scrapy nie dotarły do pryxerii, nie otworzyli bram z herticsami bez problemów za rok weap10 cozin cos się nie stara, żadne terki nie przylatują bramami...a mialy byc taki tlumy ;) przesuwam się z minami w stronę lithium, może by tak rozważyć szybki atak na coolidge?...szkoda ze przygraniczne planety mam żółte, ciężko bramę postawić

2429 Gracz: Hamal
Envoy uparciuch. Psia krew. Ale mi nie pasuje angażować się w jakiś tam konflikt z nim! Jeśli nadal będzie taki głuchy to trzeba będzie chwilowo zostawić Drapichrusta.

2429 Gracz: Skotar
na hw phyrexian roi się od scrapow. weap od drapichrustow zniszczyło moje con. widać jeszcze bio od immo a phyrexia robi chyba ene dla nich. trzeba pogonić immo żeby przysłał wreszcie bio chociaż obraził się strasznie za mój handel z envoyem i nie bardzo chce dalej współpracować. poza tym nie mogę się doprosić żeby herotices przestawili mnie na friend i nie mogę wysłać im skrapow. widzę ze chyba dostają weap juz od kogoś innego (cozina? phyrexii? envoya?)

2429 Gracz: Krzysztof Graczyk
O dziwo Nebulae nie zdechła od pakietu, więc czekam na poprawkę. Udało się Phyrexii umieścić tam minowaczkę, więc robi się względnie bezpiecznie. Jednak Envoyt wysłał tam trzy fregaty i zdjął bramę. Część floty Envoy przenióśł na HW Cozina. Trzeba poinformować Phyrexię. A Cozin wybudował dalsze 20 swoich fregat. Nie wiem po co oni to budują, przecież na wybuchające miny Phyrexii to jest bez sensu, no ale to lepiej dla mnie.

2429 Gracz: Chufu (Herotices)
Hamalek proponuje NAP5, zawre z nim ten pakt za rok, po tym jak odstrzelę mu szpiegującego Scouta :) z tego co się wygadał to planuje inwazję na teretorium Drapichrusta "gdzie jest jego HW?". MUszą ruszyć zbrojenia. Jak najszybciej. A do W10 jeszcze trochę czasu...
Grrr...

2429 Gracz: Cozin
Drapihrust coś tam wyjaśniał dlaczego wspiera AdPg, choć mało przekonywująco. Ponoć nasza współpraca za mało się rozwija. Chyba ma rację. Muszę nadrobić zaległości. Niestety spadłem na 5 miejsce. Brak nowych planet właśnie przynosi złe efekty.

2429 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
ups, scrapy w8 rozwaliły scrapy c9 SH dla pryxerii nawiasem mówiąc cos pryxerian mi ostatnio naściemniał... trza zachować ostrożność herotices przekazał mi 3*1/2terki na ursa cozin w dalszym ciągu nie przysyła terek, powoli się denerwuje właśnie przeczytałem poczęte od cozina, ma pretensje ze przekazuje weap pryxerii, ale energia sama się nie wymyśli trzeba ja od kogoś wydębić

2430 Gracz: Hamal
No, Envoy wykazał się rozsądkiem. Za to Cozin nieco zdurniał, wariat! Pogroził mi paluszkiem:-) Okazuje się ze atak na Drapi nie ma sensu, jest daleko a Herotic nie bardzo chce użyczyć baz do tankowania. Cóż, jego strata. Dalej będę się spokojnie rozwijał:-)
Wyprodukował się dziś pierwszy CC, takie badziewko do sweepowania Drapichrustowych pól i rozwalania tych jego wkurzających minerkow.

2430 Gracz: Skotar
drapichrusty juz przeginają pale z tymi minami. napisze im żeby się zrywali (to jedyna rasa z która jeszcze nie nawiązałem kontaktu). wysyłam sweepery na coolidge. mmle za drogie- jeszcze z ich produkcja trochę poczekam. immo daje się jakoś udobruchać powinno być ok

2430 Gracz: Cozin
Odezwał się do mnie Skotar. Trochę mu namydliłem oczy tym że ja się zajmuję tylko AdPg i nie będę zainteresowany atakami na Lithium. Na razie naprawdę tak jest, ale jak będzie w przyszłości to przecież nie wiem. Dobrze będzie jednak jeśli będzie on moim "przyjacielem". Zrobię mu jedną terkę która będzie mu terkowała... Taki handelek w zamian za spokój. Drapihrust zaczął mi przekazywać kolejne minowaczki. Trzeba mu przyznać że robi to rzetelnie. Pora więc się odwdzięczać. Leci terka.

2430 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
cozin nadal płacze od niego pochodzi b. ważna informacja ze hamlko-herosy będą atakować enovya i w konsekwencji cozina... hmm to raczej dobra wiadomość dla pryxerii... jeżeli envoy będzie dobrze się bronił, to naszym celem będzie pryxeria, chociaż ta ostatnia ma dobre źródło techow - herosow, wiec może trzeba będzie sobie odpuścić może uda się cos urwać spod lithium hamalkom. coolidge jest bardzo ładne, wyrzuci się tez immortali - wiedze ich raczej po drugiej stronie barykady


2431 Gracz: Hamal
Eeeee.

2431 Gracz: Envoy
10/3/44/17/0/45/5214/326/2 - człowiek uczy się cale życie, Agdp daje mi szkole - jak się walczy z SD, mecze się okrutnie z jego dwoma małymi stawiczami min. Musze podesłać 3 CC.. już lecą. Na szczęście nikt nie jest omylny hihi... przy samodestrukcji pola minowego rozwalił prawdopodobnie 2 transportery Imma, ciekawe czy to błąd czy chcieli mnie podpuścić. Robie scrapy dla Skotra z eng 10,coz celowo robie je ślamazarnie, liczę na to ze do tego czasu mam z nim spokój, jakoś głośno się nie awanturuje.
Moj sojusznik ,Cozin, to ciekawostka zaczyna mnie irytować dostał 30 fregat, 3 techy do 10 poziomu a do tego czasu dostałem od niego jedynie 2 terki, ciekawe czy robi to celowo czy ma kłopoty, czas pokaże. Moj wróg (Immortal) robi postępy juz osiągnął con 8, nic to mu nie pomoże (mam nadzieje) planetkę straci. Ja dysponuje 3 planetkami które w każdej chwili mogą wystawić po 3-5 CC na wep 10. Na ta chwile to wystarczy wiec raczej się nie martwię... czy słusznie? Hi hi zobaczymy.

2431 Gracz: Skotar
no tak. obawiałem się tego: phyrexia nie jest w stanie wywiązać się z umowy co znaczy że wysyłam im con za frajer... dostana wszystkie skrapy a niech stracę może cozinom dokopią chociaż a zrehabilitują się mam nadzieje w bliżej nieokreślonej przyszłości. envoy rozpoczął wojnę z immo i phyrexii tez się oberwało przy okazji. poza tym teraz dla odmiany envoy wkurza się ze handluje z immo. rozmowy z chrustem bezowocne. za to od cozina wydębiłem terki- a w zasadzie to sam mi je dal

2431 Gracz: Chufu (Herotices)
No, to C9 mam, scrapy do W10 też. Podciągnąłem En do 6 i teraz rozwijam Prop -mam nadzieje podciągnąć do P9. Czekam na En10, mam nadzieję że wydębię od Herosów lub Drapek mi prześle. A wtedy: hu-hu-hy, nasz Chufu zły: pełna produkcja CC i rajd na Herosów lub Hamali. Wszystko jedno, tych i tych nie lubię, he he he.

2431 Gracz: Cozin
Ufff... wróciłem na 4. Jestem gotowy do ściągania pól AdPg. Będzie to niezbędne do ataku. Fregaty nie przetrwały by najmniejszej styczności z polami minowymi.  He,he... a u AdPg ponoć kolejne scrapy od Drapihrusta i Immortala nawzajem się powybijały.

2431 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
ups, wiadomość do heroticsa poszła na ogólnym :) herosy chcą wolnego przelotu do coolidge - nic nie zaproponowali w zamian hamal o nic nie prosi właśnie leci wielki sweeper w stronę yeager - alarm!! ursa good rozbudowała się, można stawiać starbase z brama
awans na trzecie miejsce

2432 Gracz: Hamal
Populacja na HW zmaxowana. Potrzebuje jeszcze 2.5 roku na postawienie wszystkich fabryk i kopalń. Techy znów pójdą w gore. Myślę ze plan zostanie wykonany i w okolicach 2440 zacznę stawiać poważną flotę.
To było świetne, Envoy zgodził się bym skolonizował Hull w zamian za nie pomaganie Immortalowi gdy on będzie z nim wałczył:-) Ha, ha ,ha. Ciekawe po co miałbym się angażować. Niech się durnie wycinają:-)

2432 Gracz: Envoy
10/3/48/14/0/45/5802/348/2 -szkoda gadać przy takiej gospodarce powinienem wymiatać Imma a tu się mecze któryś tam rok z jedna planetka. Musze chyba przysiąść do tej gry, cos zaplanować... wstyd jakieś te moje ataki nieporadne.
Dobrze ze chociaż terka następna doszła. Czas pokaże. Dość zdecydowanie zasugerowale Skotarkowi za jestem zainteresowany współpracą - a no mi tu con9 sprezentował Imom.. nic to, na razie musze robić wszystko aby Skoti nie chciał wojny ze mną. Jak tylko załatwię Imma... esh.. czy ja wogóle go załatwię?

2432 Gracz: Skotar
score: 13/3/70/4/0/36/7805/378/1
techy niziutko. biorę się teraz intensywnie za con reszta będzie ze skrapow. 6/8/5/9/5/3

2432 Gracz: Krzysztof Graczyk
Przez ostatnie braki czasowe kronika została nieco zaniedbana. Na froncie nic ciekawego.
Envoy znów próbuje spakietować Nebulae. Może w końcu mu się uda. Za rok będzie w12. Od tego momentu przenoszę się na bio. Trzeba odrobić stracony czas.

2432 Gracz: Chufu (Herotices)
Cos tam Hamal zaczyna szczekać o planetkach że to jego teren. Ale mu wygarnąłem -każdy się by wnerwił jak słyszy hasło "NAP NAPem, ale te kolonie będę zmuszony Ci zniszczyć". Ale się wnerwiłem. Dodatkowo dalej jestem na ostatnim miejscu. Źle trafiłem cholera w samym rogu i nie mam szans aby się rozwijać. Może zbuduje małą flotę i polecę tymczasowo na Lithium? Ta, to jest jakaś myśl...

2432 Gracz: Cozin
Oj, dobry rok. Poswepowałem znaczną większość pól AdPg na moim terenie i na drodze przyszłego ataku na Uranium.
AdPg chyba poczuł się za tymi polami zbyt pewnie i jakoś zapomniał o umacnianiu linii obronnych.
Jego strata. Oczywiście zapewne nie buduje on floty bo musi techować. Ale jak bez floty można się bronić?
Przy okazji sweapując pola AdPg ubiłem mu kilka minowaczek.

2432 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
pryxeria nie przysyła scrapow z enrg - minus trochę ożywiła się współpraca z cozinem, w końcu przysłał terke na HW, docelowo Joffre nie wiem czy mam budować forty z bramami, przydałoby się żeby sojusznicy przysyłali tam terki, ale na razie są to ilości godne pożałowania
będzie wojna z hamlkami, czuje to w kościach. tymczasem skotar( heros ) nagabuje mnie przez gg, strasznie zależy mu na przelocie na coolidge, a w zamian oferuje nap5 - tez mi układ. coolidge tez mi pasuje i z hw mam do niej bliżej, jak nic z rozmowy nie wypali... to ten rejon chyba pójdzie pod młotek. chociaż z drugiej strony będzie tam niezła jatka po 2450, kiedy każdy rzuci się na lithium. może odczekać? nie wiem czy jeszcze zdecyduje nia na taka wolna rase, chyba mie nie za bardzo leży. rok temu byłem na trzecim miejscu teraz na piątym - widać ciasno w peletonie. mam 5200 resa, szybkie rasy powinny mieć juz 8-10k (2432) - może hamalek jest szybki? musze jakoś przeżyć nastopne 15 lat, potem powinno zacząć się wyrównywać. robie teraz strzał w przyszłość w16 w 2445 :)

2433 Gracz: Hamal
A niech to! Wymiatacz rozleciał mi się w polu minowym Drapi. Mam nadzieje ze nie dostał techa. Chufu cos tam skomli i bredzi. Zaraz widać ze jest świeży i nie ma pojęcia o dyplomacji w starsach. He, he. Za to Ja mam zajebiste pojecie:-) (wedłóg niektórych graczy:-)) Skotar dostał swojego okresowego napadu milczenia, wkurza mnie to. Immo, Envoy i Cozin tez milczą. To mnie nie wkurza, to mnie niepokoi.

2433 Gracz: Envoy
11/3/36/10/0/46/6161/365/2 - męczarnia z 2 minlayeraim trwa nadal :( wstyd, wiem, wiem. Poza tym terki do mnie dochodzą, to mile wiec i rozwój będzie wiekszy. Pakiecik zrobił swoje, ze 100K luda zostało 25k,planowany podrop za 2 lata.

2433 Gracz: Skotar
przyleciało ene10 i bio6. od hamala jeszcze leci weap9 (za ele5) a od heroticow prop7 (tylko cos nie mogę z nimi się dogadać). koalicja przeciw drapichrustom rozsypuje się zanim jeszcze powstała. envoy naciska na zacieśnienie współpracy- musze to jeszcze przemyslec.
miałem go przecież stuknąć w przyszłości. niestety jest za silny dla mnie. na granice w okolice cool poleciała flota (na razie tylko kilka ciemniackich dd)

2433 Gracz: Chufu (Herotices)
Ten stary dziad (Hamal) bez żadnego "ale" zniszczył mi kolonizera, który od 3 lat wisiał nad sobie nad planetką o której mu dupę trułem. Groził że mi zniszczy (jak się nie
dogadamy) ale kolonie. Grrr. Jeszcze tylko 4 lata i rozpocznę masową produkcję CC, i wtedy dziadu zobaczy.
Co za skurczybyk. Stał sobie nad planetką kolonizer, nie kolonizował, a ten kacap twierdzi iż miałem chęć na kolonizację na jego teretorium, a to "bez jego" zgody już jest akt agresji . Najlepsze jest to, że dodatkowo oskarżył mnie o łamanie NAPu. Zniszczył mi nieuzbrojony statek i to ja niby jestem NAPołamaniec!!! Hamal zapewne rozumuje wedle Kalego, NAP to Kali może bić, ale Kalego już nie. Ale mnie wkurzył. Wszystko poszło in-game, to o jego pseudo-móżdżku też. Nie ma bata, Hamal idzie pierwszy pod nóż. Niech no tylko będę miał te CC...

2433 Gracz: Cozin
No proszę sukces, za sukcesem. Czemu AdPg tak lamerzy? Właśnie zdobyłem kontrolę nad przestrzenią nad Uranium. Rozwaliłem tam beamowy fort, 6 minowaczek i jakieś inne śmieci. Bucheche! Brawo Cozinia! Przy okazji, tak przypadkiem, moje bombki ubiły 100tys ludzi. Najważniejsze jednak jest jak to dalej pociągnąć. Oczywiście za rok spróbuje przejąć planetę.  Część sił mogę wycofać i rzucić na inne miejsce frontu, lub iść za ciosem w kierunku HW AdPg..... wycofuję.
Lepiej, czyli bezpieczniej, będzie atakować w kilku miejscach. AdPg przecież nie jest bezbronny.

2433 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
Bylo buum i hamalki starcily CC, czemu nie dal tarcz nie wiem. Skotar rozwali mi minowczke, to chyba za kare ze przedłużałem rozmowy.
Herotices ma 2 razy lepsze techy ode mnie znaczy jest dobrze. Chce zbudować horde CC - przynajmniej powstrzyma Hamalaka. Ja jeszcze nie wiem co będę budował.

2434 Gracz: Hamal
Nie no. Facet jest niespełna. Sam przeczy własnym argumentom!:-) Nie chce mi się tutaj tego opisywać ale zostawiłem sobie maile które otrzymałem od Chufu. Nie mam żadnego interesu w tym by go zniszczyć ale głupota to dobry powód. Uwolnić świat od idiotów.

2434 Gracz: Skotar
kurrrrrw...... chrust wysadził mi transporty ze 100k luda... zemsta będzie straszna! immo mnie olewa wiec spróbuję bliższej współpracy z envoyem

2434 Gracz: Krzysztof Graczyk
Envoy zaczął produkować cruzy z w10 i en10. Zobaczymy co z tego wyniknie.

2434 Gracz: Chufu (Herotices)
No więc stało się. Hamal nie zaakceptował mojej argumentacji na temat mojego samozezwolenia na odstrzał jego szpiegowskich scoutów i wypowiedział mi NAPa. Muszę więc przerwać współpracę z Heroesami. Smutaczek, ale czasem tak bywa.
Za to jeszcze kilka tur i zacznę produkować nowy model CC (Anty-Hamal) z przeznaczeniem wiadomym, heh heh.

2434 Gracz: Cozin
Ojojoj.... Na Uranium wróg postawił właśnie masę defensów i ... na maxa wypasiony fort na weap10 i ene7. Jak on to zrobił? Dziwne... miał tam tylko 140tys ludzi, i aż tyle zbudował w 1 rok? Ubił mi przez to 20 fregat z 60 które tam stacjonowały. Nie udało mi się także przejąć planety. Bomby ubiły co prawda 60tys phyrexian, kolejne 60 tys zginęło w walce z moim desantem.... i na planecie zostało 1200 chłopów z widłami. Ale pech! No trudno, teraz już oczywiście przejmę planetę, ale zawsze jest to rok opóźnienia. najgorsze jest jednak to że AdPg ma już weap10 i ene7. Źle, nie spodziewałem się że dorobi się tego tak szybko.  Moja przewaga technologiczna mocno się zmniejszyła. Za rok przekonam się czy buduje on jakąś flotę (szpieg na jego HW). Zacząłem minować Uranium i podsweapuję jeszcze trochę pól. I na razie nie rezygnuję z mojego ataku na północny odcinek frontu. Mam nadzieję że centrum, w którym właśnie uzyskałem przewagę, powinienem utrzymać. Tymczasem Envoy podesłał mi nową porcję scrapów a Drapihrust minowaczkę. Bez nich to chyba bym już leżał sztywny.

2434 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
No i Heroes się doigrał, transporty lecące na Coolidge zostały zniszczone. Zdetonowałem tez parę pól i zniszczyłem scouty Heroesa, a mogło być tak pięknie ;)


2435 Gracz: Hamal
Nie wyszedl scrapp z Ele:-(. AdPg się wygłupia, my zabić ambasadora Phyreksii? Nie jesteśmy barbazynczmi.

2435 Gracz: Envoy
12/5/44/10/0/47/7028/409/2 - uff... nareszcie Nebule zdobyte, podrop udany niestety żadnego techa nie przejąłem. Zgłosił się do mnie superheros... chce wspólnie rozwalić
Imma. Zastanawiam się czy to jego prawdziwe zamiary czy raczej chęć wyciągnięcia techa ode mnie. Zycie pokaże, na razie umowa stanęła na tym iż on zrobi bombery a ja podeślę parę CC i spróbujemy rozwalić planetę Spaceball. Ciekawe jak zareaguje Hamalek, który oświadczył iż będzie bronił Imma na tej planetce. Na razie mam z nim nap 7 ,coz, zanim wypowie napa Spaceball będzie zaorana. A ja tu powolutku con 13 zaraz osiągnę ...choć wep mam dopiero 10 a juz w galaktyce pewnie 13 jest w modzie. Datrpich wziął się ostro za łby z Hamalkiem, to dobrze.

2435 Gracz: Skotar
ugadalem bliższą współprace z envoyami. bombowce na immortali juz w produkcji. w zamian za nie mam przejąć spaceball. z wypowiedzeniem napa immo poczekam aż przyślą komplet skrapow. poza tym afera hamal vs herotic. ten drugi oznajmił ze zrywa również ze mną stosunki dyplomatyczne z bliżej nieznanych mi powodów (ze niby ja i hamal to jedno?). w związku z tym chyba zapcham ten brak szersza współpraca z cozinami ale mam nadzieje ze to nie będzie konieczne

2435 Gracz: Krzysztof Graczyk
Envoy spopdropował Nebulae. No nic trudno. Zrobię parę krążowników z w12, może się trochę przestraszy. Co prawda zaskoczenia nie będzie, bo Cozin widział moje scrapy z w12 dla Phyrexii, ale może coś to pomoże. Niech tylko Skotar włączy się do wojny, bo bez tego będzie ciężko.

2435 Gracz: Chufu (Herotices)
Hmmm, dzisiaj sporo poczty przyszło in-game. odpowiedź dyplomatów Phyrexii na moje noty protestacyjne: : Natomiast w sprawie oskarżenia dyplomatów... cieszcie się że wasi przedstawiciele wogóle wrócili. Hamale są faktycznie niecywilizowani pod tym względem, znany jest przypadek goblińskiego ambasadora zapieprzonego na śmierć, po tym jak przedstawił Hamalom całkiem sensowny dla niech układ pokojowy... He he -nic dodać nic ująć :))) Ale zaczynam się zbroić, nie wynajdę tak szybko En10, trudno do boju pójdą Anty Hamale na En6.

2435 Gracz: Cozin
Uranium w końcu moje. Zauważyłem że Immortal podesłał AdPg scrapy z weap12. Skąd on to wziął? Od Hamala? Sam wynalazł? No i cały czas okupuję 4 miejsce. Nie jest źle ale nie ma się z czego cieszyć. Kto jest przede mną? Pewnie Drapi, Envoy i....? Imm? Hamal? ech... same pytania.

2435 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
Mialy przyleciec 2 nowe terki...i nic ;)
Hamal powtarza operacje ze swepeerem, ciekawe czy historie kołem się potoczy. Zdetonuje pole na jego drodze. Jeżeli znowu wpadnie to będzie znaczyło ze Hamalki to computer ;) Cos czuje ze Hereos zaatakuje moja minowaczke obok Woody - zatrzymuje i detonuje - DD nie ma szans przeżyć... fajne to detnonowanie!!
Herotices poprosił o minerały na sulfur do budowy bramy. No niech będzie. Ale trochę to niepokojące, żeby tylko nie okazało się za jest bez minerałów. Hamalek w końcu
wypowiedział NAP'a Heroticsom
A oto message ingame od Hamalkow:
-------
Herotices są tak durni ze aż nie warto odpierać ich "zarzutów" czy dyskutować z ich argumentami.
Nie mamy ochoty utrzymywać stosunków dyplomatycznych z kretynami dlatego począwszy od tego roku wypowiadamy NAP rasie Herotices.
-------
Śliczne prawda? Hehe, jak ja długi z nim nie grałem a teraz łezką w oku...:D
Na północy Pryxeria nie jest w stanie przysłać Enrg10, cienko przedzie widać... no chyba ze to jakąś zasłona dymna - Cozin oczyścił swoje tereny z jego pól minowych, kilkanaście sweperow pałęta się tu i tam.
Nawiazelm lacznosc z Envoyem. Chyba się zaprzyjaźnimy. Potrzebuje jego scanerow do wojny przeciwko Hamalkom.
6369 res, 3 miejsce 4 12 5 6 5 4

2436 Gracz: Hamal
Jeszcze rok i mam weap12:-)

2436 Gracz: Skotar
ha! w warunkach zwyciestwa spelnilem 'exceeds 2nd player score by 20%'! moja punktacja:
13/5/66/20/0/42/10k/506/1. ale mimo takiej milej niespodzianki nie jest wcale kolorowo. w techach niziutko (8/8/5/12/5/4). skrapy przychodzą z opóźnieniem a sam pakuje wszystko w con. chrust mnie wkurza coraz bardziej. zaraz będzie ene9 to poczęstuje go może paroma pakietami. cozin chyba bije phyrexie a envoyowi idzie zdecydowanie za dobrze jak na mojego sąsiada... z hamalem wymieniam con12 za weap12. z herotics wznowiona współpraca. poza tym chyba juz współpracuję z chrustami a istnieją przypuszczenia ze chrusty to -f

2436 Gracz: Cozin
Drapihrust dał mi weap 12. Od Envoya dostaje kolejne porcje energy i cały czas okupuję miejsce 4. AdPg podciągnął na północ 48 fregat na weap8. Tak jakby wyczuł ,że będę atakował Teela na jego północnej flance. Ściągnąłem tam 30 fregat na weap10 i 2 crusy od Envoya. Pola już zlikwidowane. Jest jednak szansa że nie poleci tymi fregatami dokładnie w miejsce mojego ataku. Na południu pokazałem mu 40 moich fregat na weap8 tak jak miał bym jednak tam atakować.  Jest więc szansa.... a ja muszę ryzykować bo nie mam czasu na rozpoznania. Taaa.... nawet nie wiem co i ile siedzi na Teela. Ryzykowna akcja. Aha, mam już consta zdolnego do produkcji własnych crusów. No i nadchodzi pora wymiany transportowców na duże.

2436 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
Ale zmarudziłem, wysyłam turkę jako ostatni. Na TychoB przyleciała w końcu terka, ładna będzie niej planetka. Musze jak najszybciej rozwinac Flutter i Pisces obydwie są odrobinie czerwone. To będzie podstawa do wyparcia Herosow spod Lithium. Na Strauus powstaje baza z brama, to juz 4 taka planeta. Hamalkowy CC sweeper gdzieś się zapoodzial. Zdetonowałem parę pol, ale bez ofiar. W międzyczasie badam Immortala ingame messegami. Z Envoyem stabilny NAP, zresztą nie wchodzimy sobie w drogę za bardzo - on na jednym krancu ja na drugim. Może ta współpraca zaowocuje przeciwko Herosom?
Res 6780, miejsce 3.
4 13 5 7 5 4

2437 Gracz: Hamal
No jak to? Znów się sweeper rozleciał? Ja tego Drapichrusta rozszarpie!
Co ten Skotar? Gdzie te scrappy z Con?
Drapi prosi o litosc:-) Szkoda tylko ze to z powodu bolu glowy wywolanego wypowiedziami mojego ministra propagandy:-(

2437 Gracz: Krzysztof Graczyk
5 miejsce. Tak to musiało się skończyć. Oprócz HW tylko jedna zielona planeta nie licząc Spaceball, która jest oddalona o 437 ly i do tego tuż za terytorium Envoya. Na szczęście za rok będzie TT15, więc dojdą dwie nowe planety. Trzeba poważniej zająć się Envoem. Ma już sporo planet i ciągle się rozwija. Jedyna nadzieja że ma kiepskie kopalnie i będzie mu brakować minerałów. Trzeba pogadać z Phyrexią. Z tego co Adam mówił to ma mało czasu na grę, ale trzeba coś uzgodnić.

2437 Gracz: Cozin
Arghhhhhh.... porażka pełna. Straciłem 30 fregat, 2 CC i 20 bombowców. AdPg okazał się być sprytniejszy, a ja zlamerzyłem na całego.
Rzucił wszystkie swoje fregaty na Teela i tyle było walczenia.... Muszę teraz zrobić wszystko aby ta porażka nie była moim końcem... ale nawet tak aby to jakoś wykorzystać. Najważniejsze to teraz jakoś wspomóc flanki północne aby AdPg nie zrobił stamtąd żadnej ofensywy. Trzeba tam rzucić masę scoutów i minowaczki. Czyli zwiążę tam jego siły a na froncie centralnym spróbuje podjąć wojnę podjazdową. I tak do czasu aż się nie odbuduje po tej porażce. Powoli, bez pospiechu.... pośpiech szkodzi jak widać. Aha, Chufu podesłał propa. Muszę więc mu zrobić electa. Nabieram także podejrzeń co do super heroesów - oni i Hamalki na neutral. Tym bardziej że obaj ubili mi scouta na HW Superheroesów.

2437 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
Stale rozwijam Weap za 2 lata 14 poziom. Reszta techow nędzna. Na Heroticsa juz nie liczę. Sojusz śmiechu warty. Wyslal 2 razy consta chociaz informowalem go ze dwa razy jaki mam poziom i ile potrzebuje. Jednolinijkowe maile tez mnie irytują. Envoy niepokoi się ze milczę. Jak tylko znajdę czas ocieplę kontakty. Cozin upomniał się o minowaczki, zaproponowałem produkcje 2 rocznie i wymianie na terki, czekam na odpowiedz. Cos Hamalowgo znowu zginęło na polu minowym. Czyżby kolejny CC? ;)
Jestem w środku stawki 4 miejsce 7.2k resa.

2438 Gracz: Envoy
12/6/74/11/0/49/6749/4 - w realu wakacje i piekna pogoda....kronikarz ma urlop.

2438 Gracz: Krzysztof Graczyk
Jednak trzeba zerwać jakiekolwiek stosunki ze Skotarem. To lawirant i oszust. Pewnie nadal ma Envoya na friend i pozwala mu kolonizować planety na swoim terenie. Ehh... widać że niektórym nie zależy na zwycięstwie.

2438 Gracz: Cozin
A więc do przodu... wylądowałem znów na 2 miejscu. Na północ doleciały moje fregaty ale jak donoszą mi szpiedzy Envoya AdPg usunął ze swoje planety zespół jego fregat. Hmmmm, to bardzo źle bo teraz nie wiem gdzie są. Swoją drogą ubawiła mnie folklorystyczna wymiana poglądów pomiędzy AdPg a Hamalem ingame. Czyste błotko.

2438 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
Potrzeba mi bazy na Yeager, za dwa lata będzie. Rezygnuje na razie z rozwijania Pisces, na Coolidge widziano bombowce Heroesa. Herotices obiecał poprawić się w dostarczeniu techow: levele const i 2 levele weap. Za roczek W14.
7.7k 3 miejsce


2439 Gracz: Hamal
No, jeszcze trochę i będę miał wszystkie techy 1 etapu:-) En10, Weap12, prop11 i Con13.
Postawie flotę i pogadamy Drapichruscie:-)

2439 Gracz: Skotar
ufff... dłuższa przerwa w zapisach spowodowana była wzmożoną aktywnością naczelnego herosa w innych dziedzinach jego super-nad-zycia bo nawet superbohater podlega nieubłagalnemu upływowi czasu. czy cos się zmienilo? wciaz pierwszy z 20% przewagi nad reszta stawki. z envoyem ściślejszą współpracą (ene14 za con16). immo trza zaraz napa wypowiedzieć. z drapi caly czas przepychanki na granicy. z hamalem handel ale poza tym kontakty żadne. może cos więcej wyjdzie ze współpracy z heroticami. z cozinem różnie ale ważne ze terki od niego są

2439 Gracz: Cozin
Powoli, powoli do przodu. Mam juz bardzo dobrą sytuację polityczną. Bardzo dobry sojusz z Envoyem, współpracę z Drapihrustem (robię mu kolejną terkę, on mi przyśle Weap14), jako taką współpracę z Chufu (wysyłam mu właśnie elect) no i własnie zawarłem bardziej długoterminowy układ ze Skotarem.
Będę mu terkował, za co on mi będzie robił minowaczki na spead bumpach i heavy minach. W sumie wydaje mi się że jest on jednak zainteresowany tą współpracą... jest mu to stanowczo na rękę bo Chufu na pewno mu nie będzie terkował. Hamal ostro fika do Drapihrusta, który to swoją drogą chyba zajmuje 1 miejsce w score. Immortal się zbroi, niestety prawdopodobnie przeciwko mnie. Oznacza to tyle że Envoy coś go słabo naciska. Zbudował już trochę crusów rakietowych, za rok prawdopodobnie Envoy podeśle mi design. A AdPg się broni. Skacze swoją flotą fregat po całym froncie. Pewnie aby wiązać moje siły... i sam w tym czasie techuje. No cóż, i tak będę chciał go utłuc. Pierwsze CC na jihadach właśnie wyjechały z doków.
Aha, jestem na 3 miejscu.
nieco później: Imm zbroi się jednak na Envoya.

2439 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
Terka z Joffre musi znaleźć się na Simon, trzeba dac znac Cozinni. Wysylam mu minowaczke zobaczymy jak się zrewanżuje. Niech kule bija Skotara chwalil się posiada wyjątkowe zdolności na polu bitwy i chyba to prawda - trzecia minowaczka do piachu. Myślę ze razem z minowaczkami powinna lecieć eskorta przynajmniej w pierwszym roku. Weapon 14 gotowe, buduje scrapy dla Cozinni i Heroticsa.
Wiadomość z ostatniej chwili, NAP7 z SuperHerosami oraz wymiana W20 za C16.
8.1k 4 miejsce

2440 Gracz: Hamal
Wszystko idzie dobrze. Mam tylko nadzieje ze odkładanie budowy floty nie okaże się błędem...

2440 Gracz: Skotar
score: 12/5/47/26/0/48/13k/616/1
techy: 9/9/5/14/5/6
z cozinem rusza wymiana terki za stawiacze min. z drapichrustami podpisany (wreszcie!) nap5 i wymiana con16 za weap20 do 55 roku. immo niestety zdążył postawić bazę na spaceball wiec jej przejecie opóźni się nieco (bombowce juz przekazane envoyowi) ale napa wciąż jeszcze immo nie wypowiedziałem a chyba najwyższa pora (zdejmuje mi skauty u siebie)

2440 Gracz: Krzysztof Graczyk
Envoy wysyła jakieś bombowce na SpaceBall. Niedobrze. Trzeba wybudować lepszy fort, może go to na chwilę powstrzyma.
Na razie wysyłam 12 krążowników na Tough Luck. Trzeba trochę Cozinom krwi napsuć. Zobaczymy czy ta akcja się powiedzie. Plan jest taki, żeby najpierw załatwić Cozina, a potem wspólnie z Phyrexią wziąć się za Envoya.

2440 Gracz: Chufu (Herotices)
No więc tak, przez te kilka lat nic szczególnego się nie działo. Hamal jak kłapał dziobem i straszył galaktykę swoja potęgą tak umilkł. W rankingu ciagle 6 miejsce - cóż, tak to jest jak się ma fatalnie zaprojektowaną rasę. Na cholerę mi to CA było. Rozwijam ciągle Ene, z ogólnym postanowieniem ze dociagnę do En10, chyba że konkurencja posiadająca ów tech łaskawie się podzieli (lub pożałuje i się podzieli -zwał jak zwał). Drapek sadza swoje pola minowe, ładnie to wygląda, niepowiem. Jak parawan. Sam też (w końcu) pobudowałem pierwsze minerki. Odezwał się Immortal - ciekawe czego chce :) -że sobie nagle przypomniał. Kwitnie wymiana handlowa - z Drapkiem, z Cozinem a teraz poprzez Drapka prawdopodobnie coś ruszy z Phyrexią. Tfuj, co za nazwa rasy. Nazwa chyba pochodzi od pierwszego wyrazu w każdym zdaniu Phyrexiejczyków - tj. "phy, phy". No o to "rex" oznacza zapewnie monarchię kapitalistyczną :). Superheroes zaproponował wymianę P12 za C14. To dość niepokojąca wiadomość... BB? Hamal tez zastanawiająco cicho siedzi - być może planuje flotą opartą na BSC zająć i okupować Lithium? Zobaczymy - myślałem że jako WM będzie chciał wykorzystać konstrukcję BSC. Wszyscy też wokoło mnie krzyczą: scrapy Prop, scrapy Con, terki... ludzie kochani - nie jestem świętym Mikołajem wyposażonym w eskadrę uroczych elfek czy mniej uroczych skrzatów (zresztą to już sprawa gustu) - na to wszystko trzeba czasu, a nie mam tyle czasu co Mikołaj. Fabryki już ledwo dyszą... no i ciągle jestem 6 w rankingu, co prawda lepsze to niz być siódmym, he he. Na Sulfur wreszcie stoi brama. Mimo dowozu kolonistów i minerałów ciągle produkcja stacji trwałaby 16lat. W końcu wpadłem na wielce inteligentne rozwiązanie - zbuduję bramę na forcie. Ach, nie ma to jak inteligencja :)) - 10 lat przynajmniej w plecy...

2440 Gracz: Cozin
Drapi coś się dopomina o więcej terek. Za nic, nie mam takiej możliwości ani chęci. I tak jest 1. Mam nadzieję że jednak podeśle mi weap16 który będzie miał za 2 tury.... ja mu mogę robić więcej terek. Ale na pewno nie co roku tak jak chciał.
Teraz Drapi dał mi minowaczkę, Chufu jakieś niedobitki scrapów z prop9. A ja finalnie wynalazłem TT15%! Moje planety mocno się podzieliły. No i niejaki Smolin zastąpił czasowo wodza Envoya. Zgodnie z zapewnieniami Envoya powinien on kontynuować linie polityczną poprzednika. Na północy przygotowania do inwazji na kolejną planetkę AdPg. Teraz finalne rozpoznania, potem testy i ew. inwazja rok później.
W gospodarce natomiast wielkimi krokami zbliża się moment maxowania HW......

2440 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
Jak patrzę na galaktykę, co cos mi się zdaje ze NAP7 z SH trzeba będzie niedługo przerwać, za dużo mam planet które mi pasują - niech tylko przyślę C14. W międzyczasie wykrwawiam się żeby podesłać SH W16. Właściwie to nie wiem czemu jeszcze produkuje minowaczki dla Cozina. Raptem przysłał 3 terki... skandal!!
8.1k, 3 miejsce, 6 15 5 7 5 7 7


2441 Gracz: Hamal
Nieciekawy etap gry, nic się nie dzieje. To znaczy pewnie gdzieś cos się dzieje tylko Ja nic o tym nie wiem. Jednak cos się dzieje, Envoy podobno się rozpycha. Zaatakował Immortalowi Spaceball która jest pod moja ochrona. Ciekawe czy Envoy zapomnial o tym powiedzieć Smollinowi czy jest to działanie z premedytacja? W każdym razie poszła ostra reprymenda do zastępcy Envoya. Jeszcze raz taki wybryk i bedziem pruc:-)

2441 Gracz: Skotar
ale mi się nie chce pisac...

2441 Gracz: Krzysztof Graczyk
No Envoy wysłał te bombowce na Spaceball. Na szczęście ulepszony fort poradził sobie z dwoma krążownikami z w10 i en10 ('blade').
Wycofuje krążowniki z though Luck. Jest tam pole minowe, więc nie będę się ładował na ślepo. Przerzucam siły na front z Envoyem. Plan na dziś to odbić Nebulae.
Wprowadzam do użytku nowy model krążownika. Z en6 i w10 plus saper (WHITE POWER). Niestety budowa nowego modelu jest konieczna - zaczyna brakować ironium na planetach produkcyjnych a Jihady trochę tego zżerają.
Trzeba napisać do Hamala, że Envoy zaatakował Spaceball. W końcu miał mi zapewnić tam bezpieczeństwo.

2441 Gracz: Chufu (Herotices)
Zaczyna się robić cyrk totalny - juz 3 rasa jest CA - na terkach nie zrobię interesu :).
Phyrexia (AdPg) milczy. Kij im w oko. Żądania immortali sa tez śmieszne. Sam podciągnę En10 (1 poziom) - a chcą 3 paczek P9. Qpa, a nie techy.

2441 Gracz: Cozin
Ughr....... Immortal szarżuje moja planetę Tough Luck. To ta bardzo blisko Lithium. No tak. Oczywiście wybrał to co jest blisko celu gry a zarazem najsłabiej bronione.
No i oczywiście tego nie przewidziałem. W zasięgu moich skanerów jest 33 jego CC, na jihadach, z 4 kompami, wolverine shields....  słabo bronione, silny atak. Nieco dalej jakieś 30 bombowców. Dziwne, nie ma żadnych beamów, jak więc chce zlikwidować moje pola minowe? Oczywiście mam tam zamiar bronić się do upadłego, choć aktualnie nie bardzo mam czym. Envoy (a w zasadzie Smolin który go teraz zastępuje) ma za 3 lata odpalić inwazję BB aby odciąć główne tereny Immortala od planety którą właśnie atakuje. Kurcze, a na zachodzie AdPg ma już 58 fregat. Sam nie wiem czy atakować.... trzeba porobić testy.... znów jestem 3 :-))) .... i mam ene9. To sobie popakietujemy bezdefensowe planety AdPg. :-)))) nieco później: Testy - przegrywam. AdPg ma nieco za dużo tych fregat. Chyba muszę jeszcze kilka ich dorobić ale puścić mu po prostu pakiecik. Niestety muszę się więc jeszcze troszkę wstrzymać z atakiem. Za duże ryzyko.....

2441 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
Czekam aż nadleci jakaś flota Hamala. Oprócz niego wszystkie fronty zabezpieczone. Za rok W16 a potem znowu można lądować techy w gospodarkę. Herotices jakby się ożywił. Od niego przylecą trzy połówkowe terki oraz C9 i 2 poziomy P9. Od Cozina tez ma przylecieć terka - pewnikiem wleci do bramy i juz nie wyleci. Spadłem na 4 lokatę.

2442 Gracz: Hamal
Nie, najwyższy czas stawiać flotę. Envoy się nie zastanawia tylko klepie BSy. Nie ma na co czekać.

2442 Gracz: Skotar
z heroticami wymiana prop 12 za con14. od hamala mam nadzieje jeszcze wyciągnąć weap14.
immo przypomniał wreszcie o sobie. oczywiście pretensje i krzyki o wszystko i nic z tego nie wynika (po prostu chce wyciągnąć 'bezinteresowna pomoc'). minuje lithium jakby komuś przyszło do głowy się do niej dobrać. a nuż samemu uda mi się ja niewielkim nakładem sil opanować

2442 Gracz: Krzysztof Graczyk
No to zajebiscie. Envoy robi BSy z Jihadami. Skotar oczywiście go karmił techami, bo inaczej nie mógł tak szybko con13 zrobić.
Nie wiem jak można być tak krótkowzrocznym. Przecież widać że Envoy ma taką przewagę że jak się go szybko nie przytnie to ma wygraną w kieszeni.
Zapowada się ciężka wojna. Całe szczęście że te BSy są dość drogie i dużo ich nie zrobi.
Wysłałem maila do Drapichrustów z prośbą o pomoc. Do Skotara może też napiszę... Albo może nie bo już cisną mi się bluzgi na usta.
grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ............... ........ ............ ............. .................... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...........
Trzeba dać upust nerwom .................................................................. Cholera, jeszcze się nie uspokoiłem. Napiszę też do Herotics (Chufu), moze oni pomogą. A jednak wysłałem maila do Skotara. Trochę go zbluzgałem tam, ale to i tak już jest po ptokach, kurwa kurwa kurwa. Ja pierdole. Wszystko przez te jebane planety. Żeby trafić dwie zielone planety na 30. Kurwa, kurwa kurwaaaaaaaa. Chuj z tym i jak tu się nie denerwować.

2442 Gracz: Chufu (Herotices)
Managment do kitu :(, scaning takowoż, miner też jest be, trzeba będzie zmasować HW
Wysyłam con 9 dla drapichrusta, zaczynam maksować HW , dogaduje się z cuzinem (nie wiem po co bo jest za daleko) i z superheros (con 14 nie do pogardzenia) (przyp.red. zapewne chodzi o dogadywanie się z Cozinem)


2442 Gracz: Cozin
Ładnie. Flota Imma zatrzymała się tuż przed moim polem minowym, tak jak sądziłem. I dobrze, da mi to czas na postawienie tam zmaxowanej bazy na jihadach. Imm ma tam 2 fregaty do sweapowania pól. Tak szczerze mówiąc nie specjalnie dobre do tej roli. He,he... zagalopował się.
Skotar przekazał mi pierwszą minowaczkę na heavy minach i speedach. Uchłłłł.... to będzie to. Niestety terka która leciała do niego padła po drodze.
Nastawiam więc do produkcji następną. Za to ładnie doleciała terka do Drapiego. On mi za to przekazał teraz kolejną minowaczkę i kolejne weap14. Gość po prostu nie da się nie lubić :-)))
AdPg mnie zaskoczył. Na centralnym froncie rzucił ponad 20 fregat pod moje planety, które oczywiście bez problemu mogę obronić.
Oznacza to jednak że na północy... tak na północy ma mniejsze siły! Oczywiście zawsze mógł coś więcej zbudować, takie ryzyko istnieje.
Ponieważ jednak jest ono minimalne (tzn. że zbudował dużo więcej) - Atakuję! Na Teela widzę 37 fregat. Nawet jeśli jeszcze dorzuci z 10 to i tak będzie za mało.... taaaaa.... poza tym widzę tam terki Imma które pracują na rzecz moich wrogów. Pora zacząć ubijać innowierców! .... i znowu jestem 3. :-)))

2442 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
W16 osiągnięte, 4-y sepy czekają na scrapy ;)
Po tym jak ponownie wrzuciłem do kolekcji produkcyjnej fabryki resy na badania spadly drastycznie. Yuuupi! Przyleciała terka od Cozina :) Full wypas, 4 terki juz pracują. Immortal cos sobie nie radzi. Obiecałem mu W16. Lepiej żeby sobie poradził. SH rozrzuca stawia pola minowe wokół Lihium. Czekam na W22 i wypowiadam mu NAP. Niech taki będzie cel długookresowy. Będę potrzebował do tego Elektroniki 11 oraz Propa 12. Będę budował beamy bez tarcz. Szalony plan.
8.5k resa, 4 miejsce, 6 16 8 6 5 6

2443 Gracz: Hamal
Skotar mnie drazni, pytam go o cos a ten nie raczy nic odpowiedzieć. Wnioski se wyciągnę tak czy siak ale takie lekceważenie to zwyczajny brak kultury. He he:-)
Ze tyz mi się trafił taki gupi sąsiad:-)

2443 Gracz: Cozin
Arghhhhhh! Cozinia rządzi! Na Teela ubiłem 30 fregat AdPg, planeta pod kontrolą. Zrzut 240tys ludzi ograniczył możliwości produkcyjne worgów. Za rok/dwa trzeba będzie planetę całkowicie przejąć !!! Co więcej na południu (front centralny) idealnie wyczułem gdzie AdPg zaatakuje pozostałymi 20 fregatami. Moje CC rakietowe załatwiły sprawę. Trupy Phyrexian ozdobiły planetę. Tylko jakieś niedobitki floty Phyrexian jeszcze tułają się na północy. Trzeba koniecznie wykorzystać tą przewagę na froncie.
Na wschodzie natomiast Imm oczywiście musiał się zatrzymać, to mi daje czas do kolejnego umocnienia planety i nasadzenia większej ilości min.
Czy on ogłupiał? Atak samymi rakietami? Bez sensu..... Na jakiś czas na stanowisku zastępuje mnie Emperor Loco.....

2443 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
Spotkalem Hamalskie BC bez tarcz. Ale wytrzymają jedna detonacje pola minowego. Raczej niegejtowalne.
W tym roku wzrost gospodarczy przekroczył najśmielsze oczekiwania, awans na trzecie miejsce z 9.9k resa.
Może by tak dogadać się z Hamalem? Jego planety i tak mnie nie interesują. Wyślę maila ale pewnie wyślę mnie do diabla.

2444 Gracz: Hamal
Jako prosty chłop tradycyjnie se zgłupiałem:-)
Drapi zaproponował mi NAP. I co mam teraz powiesić się? Przecież nie mogę żyć w zgodzie ze wszystkimi na około. Musze mieć jakiegoś wroga bo kogo mam kochać?
Robi się ciekawie a nawet robi się coraz lepiej z mojego punktu siedzenia. Mam nadzieje ze ta fikcja to fakt, zobaczymy za 10 lat w którym miejscu byłem ślepy.

2444 Gracz: Skotar
kur... przywódca nawet sobie urlopu nie może zrobić bo zaraz w galaktyce jakieś matactwa i herosow ominął rok. gdyby byli śmiertelnikami to by się ucieszyli ze o rok odmłodnieli a tak to dupa... na szczęście bez zmian wyprzedzam stawkę o 20% tylko stracony rok skrapowania. nota bene juz któryś raz z kolei nie wyszły skrapy w prop. immo juz mnie przestawił na neutral i tepi moje skauty. lithium zaminowane. jest con16 grzejemy dalej do nubkow to moze beda kolo 60tego roku

2444 Gracz: Krzysztof Graczyk
Dziwnie spokojna tura. Envoy wysyła 4 swoje Wakizachi (BSy z Jihadami) na Nebule. Chyba szybko tego nie odbiję. Wykorzystam to i zrobię scrapy. Udało się wyprosić od Drapichrustów w16. Przysłali pierwsze scrapy, a od Hamala c12. Nie jest najgorzej. Powoli odrabiam też straty w resources. Na razie jest tego 8k. Wkrótce trzeba będzie wymaksować HW. Chyba po reprymendzie od Hamala Envoy zrezygnował z ataku na Spaceball. No i jedna nieciekawa wiadomość. Cozina zastąpi przez jakiś czas Loco. Trzeba jeszcze wysłać kilka maila z podziękowaniami za wsparcie.


2445 Gracz: Hamal
Hy, hy, Skotar się obudził:-)
Próbuje pociągnąć mnie za jezyk, MNIE starego wróbla:-)))) Hahahahaha.
Herotic szarpnął się i postawił jakieś durne CC "AntyHamal":-)
Reszta standardzik.

2445 Gracz: Envoy
12/6/52/43/10/59/11/645/3 - koniec urlopu :( a pogoda dalej piękna.. nic to wracamy do gwiazd. Jak widać wystawiłem pierwsze BB w ostatnim momencie uf, udało się przegonić Immortala co więcej rozpocząłem małą ofensywę z moimi 10 BB rakietowymi i garstka przestarzałych bomberow od Skotarka. Mojego sojusznika zastąpił Loco esh... jakoś próbujemy się dogadać podobno ma moce problemy z Adasiem wiec o nic nie proszę tylko sam scrapy podsyłam, zobaczymy jak Cozinek się zrewanżuje.

2445 Gracz: Skotar
ktoś mnie dogania w score! skandal!
15/6/59/19/0/53/16k/778/1 (bez 20% przewagi)
techy: 10/10/6/16/5/6
po dłuższej przerwie pora na odgrzebanie wszystkich umów i układów. hamal naciska na interwencje przeciw envoyom i nie powiem żeby mi to nie pasowało. może nie teraz ale za kilkanascie lat czemu nie? chrusty cos się nie odzywają. nie fajnie bo stracę źródło skrapów weap a samemu szkoda mi wydawać na to resy. priorytet to nuby przed 2460 (za nieodzowna uważam możliwość bramowania całej floty na lithium). od heroticow wyciągam terki. lepiej późno niż wcale. to uniezależnieni mnie od terek cozina w razie jakiegoś kryzysu (envoy i cozin to sojusznicy)

2445 Gracz: Cozin (Loco w zastępstwie)
Teela zdobyta co było do przewidzenia, ale na Aquarius pojawiło się 9 CR jihadowych. Do tego na Aprill stoi ich jeszcze 12. Nie jest dobrze. Ja mam zaledwie polowe z tego zbudowana z wielkim trudem a dodatkowo jego CR są lepsze od moich ;(
Wygląda na to ze za rok połączy obie flotki pod Uranium, wiedząc ze nie będę w stanie jej obronić. Co gorsze, za rok moja połączona flota będzie poza zasięgiem Uranium (nie dopuszczam lotu z warp10)

Jest mała szansa ze AdPg zaatakuje tymi 9 CR Uranium juz w następnym roku, zwłaszcza ze w okolicy Uranium ma około 20 fregat które z powodzeniem będą udawać chaff. Jeśli jednak AdPg połączy floty i zaatakuje Uranium za 2 lata, wówczas zostawi północny front bez ochrony. Zadam mu tam zdecydowanie większe straty niż on mi na Uranium - nie ma bomberów a defensy kończą się budować. Będę go nękać co roku wypasiona stacja ;-D

Widzę ze Aprill (HW AdPg) nie ma defensow (ma 10 co daje 20%) ani MD wiec pakietuje. Pakiet poleci 2 lata wiec trzymam kciuki by w tym roku NIC nie zbudował. Spodziewam się ze z Orange Adas puści pakiet na Teele, wysyłam LFa by go przechwycić. Tym razem z W10, jeśli pakiet faktycznie poleci mam nadzieje ze fracht nie padnie po drodze ;-).

2445 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
Wróciłem z kursu paralotniowego ;) możemy kontynuować rozgrywkę. Strąciłem jedna ture, trudno.
W tym czasie awansowałem na 2 pozycje.
7 16 6 8 6 6 12.7k
Rozwój ekonomiczny niedługo się skończy, większość planet wymaksowana przy 600k populacji. Zastanawiam się nad przymusowymi przesiedleniami na HW.

2446 Gracz: Hamal
Śmieszny ten Drapi.

2446 Gracz: Envoy
12/6/58/43/10/61/12/674/3 - trwa cos w rodzaju ofensywy 10 BB z marnymi bomberami ma dolecieć do planety Carver, potrzebują na to 3 lata. Immortal się miota jego CRC się nie przydadzą musiał by ich mieć ze 100... ale to nic nie znaczy :(
Pyxeria dusi Cozina jeśli zaraz tego nie zrobi Cozinek whlonie scrapy i wystawi BB rakietowe jako i ja.

2446 Gracz: Skotar
w score zapewne dogania mnie envoy dzięki punktom za capshipy. widać jego pierwsze rakietowe bsy. u mnie krzywa przyrostu resów rośnie ślicznie wiec nie musze raczej czuć się zagrożony. poza tym lithium szczelnie chronione moimi minami i chyba postawie na coolidge jakiegoś bsa żeby dodatkowa ja zabezpieczyć. a co mi tam wyślę tez kolonizera. z hamalem planujemy jakąś wspólną politykę przeciw rosnącemu zagrożeniu sojuszu coz-envoy (podejrzewam ze w score 3 i 2) oraz drapichrustom (tez bardzo silni). ale co do chrustów to poczekam aż dostarcza weap20 czyli do 55 roku. spróbuję wesprzeć jeszcze phyrexie w walce z cozinem


2446 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
No i mamy szczęśliwie rok 2446. Dobija mnie ten HP'ek :/. Loco przejął na chwile rasę Cozinii i wypuścił pakiet na HW Pryxerii. Musze podesłać tam scouta. Czyżby to koniec Pryxerii? Cozinia dostanie w następnej turze note ingame w sprawie Stuart - kolonizacja
lamie granice - tak to jest z zastępstwami.
Immortal dostanie 3 paczkę W16 - mam jeszcze w w zapasie. Z tego co widzę gonią się razem z Envoyem crusami. Nawiązałem stosunki dyplomatyczne z Tyrania, zobaczymy co wyniknie.
SuperHeroes przysłał jedna paczkę C14 i się skończyło. To upominanie się jest takie męczące :(
8 16 6 9 6 6 13.4k


2447 Gracz: Hamal
Cozin ma juz scrappy z weap16! Od kogo on to dostał?

2447 Gracz: Skotar
nic ciekawego się nie dzieje. trudno oceniać kto będzie startował do lithium. chrust zajął się intensywniej minowaniem. poza tym może z phyrexia wreszcie dojdzie do skutku wymiana technologiczna

2447 Gracz: Krzysztof Graczyk
Niedobrze. Envoy jest już na Pervo. Za rok będzie na Carver :/ i zniszczy jedną z 4 moich większych planet. Nie mam go czym powstrzymać. Wysłałem maila do Drapihrustów i Hamala, ale nie sądzę żeby coś poradzili.

2447 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
Czy Host ma być na friend? Właśnie wpakował się na pole minowe. Dostalem wiadomość od Hamala ze nie chce nikogo atakować, chyba ze sam zostanie zaatakowany - dziwne. No i skończył się rozwój:
8 16 7 10 6 6 13.8k trzecia lokata

2448 Gracz: Hamal
Jakoś tak nudnawo wokół mnie.
Herotic wkludzil mi się na Prude, miałem skasować mu tego kolonizera ale oczywiście zapomniałem przestawić go na enemy. Wsio normalno:-(

2448 Gracz: Skotar
cholera musze odpuścić rywalizacje o lithium na początku. nie wyrobiłem się z wystawieniem sensownej floty. od phyrexii za con 14 leci ele8 + bio10

2448 Gracz: Krzysztof Graczyk
No jeszcze nie doleciał do Carver. Czyli mamy jeden dodatkowy rok na przygotowanie obrony. Postawię tam bramkę z Jihadami, może uda się zestrzelić kilka statków wroga.

2448 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
W tajemnicy wysyłam scrapy W16 do Pryxerii. Otrzymam za nie Electronike8. Widzę terki Cozina u Herosow. Klamczuch!! A mówił ze go nie lubi. Cos mi się zdaje ze pierwszy jest Heros, no chyba ze Envoy.
Wojna Pryxerii i Cozinii wygląda na wyrównana :), widzę kupę statków Pryxerii no i najważniejsze HW Pryxerii jeszcze stoi.
Praktycznie wojna Drapichrusty&Hertoics i Tyrania&Herosy jest naturalną koleją losu.
Okupuje miejsce trzecie. 8 17 7 11 6 6 14.9k


2449 Gracz: Hamal
Co ten Skotar kombinuje z battle planami? Moje Armed Probe skasowały fortyfikatora którego pewnie chciał mi przekazać:-( A może przestawił mnie na neutral? Sprawdzimy to.

2449 Gracz: Skotar
ha. chyba nikt nie startuje do lithium! wyśle jedna maryske na razie bez rozkazu kolonizacji i zobaczymy co z tego wyjdzie. od envoyow może za parę lat przyleci ene14. poczekam aż wszyscy się wywiążą z umów handlowych i dopiero spróbuję zająć lithium. envoy ostrzega mnie ze jak ja zajmę to nici z wymiany a chrust pewnie nawet się nie odezwie tylko przyleci od razu flota... a niestety cieniutko stoję z możliwościami militarnymi. skrapowania mam na najbliższe 20 lat ale jak tylko będę miał wystarczająco ludzi i techów przestawiam się całkowicie na walkę o lithium
score: 18/7/87/34/0/58/19k/894/1
techy: 10/12/7/19/5/6

2449 Gracz: Krzysztof Graczyk
Spadłem na 6. Envoy ściągnął bazę na Carver bez strat (6 BSów uszkodzonych na 39%). Udało się doprodukować trochę krążowników. W testach nawet wygrywam, więc trzeba lecieć spróbować odbić Carver.

2449 Gracz: Zedd (Drapichrusty)
Herosy przysyłają scrapy z const nieregularnie. Mam teraz 12 poziom. Z braku laku scrapuje Enrg9. Za rok W18, za 5 lat W20. To tech do wymiany ze Herosami za C16. Poza tym nic się nie dzieje ciekawego, zobaczymy kto zajmie pierwszy Lithium, to juz tylko rok. Ja twardo czekam na BB W22 i wypowiedzenie NAP Herosom.

[przyp.red. od roku 2450 jest możliwe zajmowanie Lithium - celu gry]

[koniec części I]


(przejdź do części II)