Kwadratura Koła

 

Czas:

 

Rozpoczęcie:

 

Gra zakończyła się:

 

Warunki gry:

Rozmiar: średni, Gęstość planet: gęsto, Rozmieszczenie graczy: średnie

Zaznaczone: BMM, A BBS

Ilość graczy: 15


Warunki zwycięstwa:

 

Host:

 

Wersja Stars!:

2.7j

 

I Kronika Terrańska: Kampania „Kwadratura Koła”

 

 

    „(...) - No Garumi do dzieła!!! Tym razem lepiej się spisz niż w UBW – powiedział JIM RAYNOR, kiedy dowiedział się o moich planach. Kwadratura Koła jest moją drugą kampanią przeciwko „żywemu” przeciwnikowi. Rasę starałem się bardziej dokładnie dopracować, stosując testy, co zaowocowało 3 poprawkami jednakże z powodu kłopotów przy kontaktach z twórcą wszechświata KWAKO pozostał pierwowzór, nie taki zły jak patrzę na moją rasę po 30 latach rozgrywki (wtedy zacząłem pisać kronikę). Przydałyby się jej pewne poprawki, ale jest nawet nie zła – w końcu zawsze mogłaby być gorsza J. Galaktyka stworzona ręcznie – wygląda jak 3 kwadraty jeden w drugim a oba w trzecim

Będzie troszeczkę multigeneracji na początku.

    Pisząc kroniki zawsze chcę zrobić to tak, aby doświadczeni gracze dodawali swoje uwagi a niedoświadczeni mieli źródło wiedzy jak grać. Więc proszę o poprawki!

     Kronika czasami może sprawiać wrażenie chaotycznej to ze względu na to że za dużo informacji chciałem przekazać na raz. A teraz nie chce mi się poprawiać zwłaszcza literowek, ortografii i interpunkcji.

 

 

AD 2400

Ekonomia: Rodzinna planeta ARCTIC (twój dzień – twoja woda J) zadanie produkcji fabryk ustawione startowa populacja: 120 000. Zaplanowałem także budowę 5 skautów, które mają się wybudować za 3 lata.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Położenie górna krawędź największego kwadratu. Aby ułatwić orientację ustalam, że są kwadraty: największy, średni oraz najmniejszy. Wysyłam pozdrowienia w eter.

  

AD 2403

Ekonomia: 1/1/5/0/0/16/253/31/7

40 fabryk wybudowane oraz 5 skautów.

Obraz taktyczny i Dyplomacja: Pozdrowienia nadeszły także od 5 innych graczy. 1 skaut leci na zachód dwa na wschód oraz dwa na środkowy kwadrat (później je rozdzielam każdy w jedną stronę). Planuję także budowę 2 SCV – CS oraz dwóch transportowców na bazie MF. Zaplanowałem loty tak, aby za 3 latka każdy znalazł się na orbicie – uniknę wykrycia – pewnie każdy tak zrobił.

 

AD 2406

Ekonomia: 1/1/9/0/0/16/504/40/8

Obraz taktyczny i dyplomacja: Piękną planetę zobaczyłem na starcie NARANIA już wkrótce stanie się moja J. Wysyłam oczywiście jeszcze transport ludzi, co prawda populacja na planecie nie osiągnęła jeszcze max możliwości przyrostu (299 300) jednakże za dalsze 3 lata szacuję, że braknie mi nawet transportowców, aby pobierać ludzi z powierzchni planety J jednakże nie mogę sobie pozwolić na zbyt dużą produkcję statków – planeta najważniejsza.

 

AD 2409

Ekonomia: 3/1/11/0/0/16/919/58/6

Włączam na trzy lata badania w dziedzinie CONSTR, aby uzyskać dostęp do lepszych transportowców.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Właśnie natrafiłem na HW rasy BENTUSI, co gorsza to HW jest zaledwie 67,48 LY od mojej ojczystej planety. A więc mamy do wyboru wojnę albo sojusz. Na szczęście na kanale hiperprzestrzennym udało się na dojść do porozumienia podpisuję mój drugi NAP w tej rozgrywce (pierwszy był z rasą Rzeczpospolita – ot tak w ciemno). Jako, że mój skaut obecnie stacjonuje na orbicie ze skautem rasy VEGETABLES wysyłam propozycję NAP - u do tej rasy z tym, że z okresem wypowiedzenia 4 lat. Z REWOTEM – władcą BENTUSI układa nam się coraz lepiej – planujemy na planecie POUND (jest dla nas obu czerwona) rozpocząć PODDROP w celu uzyskania technologii. Co gorsza na średnim kwadracie nie znajduję żadnych ciekawych planet.

 

AD 2412

Ekonomia: 6/1/13/0/0/21/1258/82/4 No całkiem nie źle – być może nie zepsułem tej rasy (ale pewnie tak J).

Obraz taktyczny i dyplomacja: Właśnie jednak nie popisałem się, co do przystosowania do środowiska – owszem znajduję zielone planety, ale jakie oprócz NARANII żadna nie ma VALUE powyżej 60% (nawet HW REWOTA J). Zdybałem HW VEGETABLESÓW – kicha L). I na środkowym pierścieniu klapa, coś ostatnio nie lubią mnie STARSY – wybieram HABY prawostronne a tu nic L

 

AD 2415

Ekonomia: 7/1/17/0/0/23/1867/110/2 no nieźle J. Oby tak dalej

Obraz taktyczny i dyplomacja: Hura a jednak opłacało się narzekać J piękna ta planetka GATES szkoda, że na środkowym pierścieniu – i tak tam lecę J!! Tzn. za 3 latka J. Z REWOTEM współpraca przebiega pomyślnie J, jednak mój sojusznik ma problem z rasą CONZINI hm trzeba coś z tym zrobić.

 

AD 2418

Ekonomia: 6/1/26/0/0/25/2343/130/5 oj nie dobrze. Mimo iż jestem IS to chyba za dużo wywożę kolonistów J. Moja rodzinna planeta już zaczyna być produktywna, więc przestawiam się na badania w dziedzinie broni – trzeba pomóc sąsiadowi J. Dziwnym trafem mamjuż CON 6!!! No jeszcze tylko jakaś konkretna broń i osłony i można już budować flotę J.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Jeden z moich skautów przelatuje właśnie przez kolonię CONZINI – tak, która sprawia kłopoty mojemu sąsiadowi. No jakieś 3 latka do BAZOOK i potem jeszcze przynajmniej wilcze tarcze i można rozpocząć produkcję.

 

AD 2419

Ekonomia: 6/1/27/0/0/28/2231/135/6 Koniec multigeneracji. Mam już BAZOOKI jeszcze jakieś 3 lata do wilków i produkcja floty J. REWOT chce abym już budował na tych słabszych tarczach, ale ja wolę poczekać – podobno CONZIN ma już W10 więc lepsza osłona to coś J.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Transport kolonistów na GATES wysłany dotrze za 3 latka – niestety, aby moje transporty wróciły braknie im paliwa, albo będą musiały się wlec przez przestrzeń, muszę pomyśleć o bramach. Sęk w tym, że z ARCTIC na GATES jest ponad 250 LY i będą mi się psuły statki. Jedyne wyjście to brama na NARANII – akurat w sam raz J i potem drugi rok lotu na ARCTIC no ale to lepsze niż 4 lata przez przestrzeń J. NAP 4 z VEGETABLESAMI podpisany.

 

AD 2420

Ekonomia: 6/1/32/0/0/29/2372/143/6 Kurcze wilki mogą nie być za 2 lata, czyżby musiałbym wyłączyć na jakiś planetach produkcję?? Oby nie.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Kurcze chyba zacznę znów narzekać – ilość zielonych planet – duża – ciekawych ZEROWA!!!!!!!!!! Co do polityki to na razie nikomu nie ingeruję więc nie nawiązuję kontaktów co prawda spotykam zamieszkane światy ale nie stoją one na przeszkodzie w mojej ekspansji J. Oby jak najdłużej. Za 2 latka kolonizacja GATES na środkowym pierścieniu. Chyba powinienem się kopnąć w tyłek, że rok wcześniej nie wysłałem kolejnego transportu. Muszę też pomyśleć o transporcie minerałów potrzebnych do produkcji stacji z bramą. Z „wieści ze świata” Kurcze jakoś dużo IT J - miedzy innymi mój sojusznik J to się przyda J.

 

AD 2422

Ekonomia: 7/1/42/0/0/31/2825/163/7 – 6/8/5/6/3/3 WOW no to można zaczynać budować flotę i przygotowywać ekipę na TRALALA (tak nazywam TSAGIGLA’LAL – co za głupia nazwaJ). Spadam no cóż przynajmniej mój sojusznik lepiej na tym wychodzi – jest 2 J (piszę akurat to jak gra już jest w roku 2441 – więc mogę się trochę mylić J).

Obraz taktyczny i dyplomacja: Kurcze nie zrobiłem kopii roku 2421 – opuszczam się L. GATES jest moje J, ale zapomniałem dać rozkazu kolonizacji drugiemu mojemu SCV i teraz dupa stoi na orbicie CARCASSONE. Będę miał ją dopiero za rok L. Transporty wysłane na GATES J. Mój drugi sąsiad rasa VEGETABLES (co za nazwy – język można sobie połamać, moja nazwa przynajmniej jest łatwa do wymowy). Jeszcze jedno: niejaki LOCO władca rasy COMONWEALTH (J) też jest w naszym sojuszu i leje z REWOTEM CONZINA na południu (ale porozstawiało planety RWOTA – dobrze że nie jest PP J). W grupie planet przy GATES kilka ciekawych planet min. TANJ, NAWK i wymieniona już CAS...

 

AD 2423

Ekonomia: 7/1/42/0/0/31/3106/173/7; 6/8/5/6/3/3

Obraz taktyczny i dyplomacja: Dotarłem na GATES mieszczące się na średnim kwadracie, a w około zieloniutko WOW!! Pięknie i na razie wszystkie niezamieszkałe!! Oczywiście dupa ze mnie rok wcześniej rozdzieliłem moje dwa dodatkowe SCV (CS) które miałem w grupie desantowej aby skolonizowały CARCASSONE i TANJ i zapomniałem dać rozkaz kolonizacji. L

 

AD 2424

Ekonomia: 9/1/40/21/0/31/3393/206/5; 6/8/5/6/3/3

Na POUND zaczynamy z REWOTEM poddropy jest mała szansa na techa J. W wyniku współpracy pozwalam mu skolonizować SIGMĘ i GRAZ – odległe o zaledwie 10LY. Więc teraz musimy być sojusznikami – super!! CAS... i TANJ skolonizowane akurat wysyłam jeden transport na TANJ, który maił lecieć na GATES.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Pierwsze TERRAN MARINE wybudowane J (Fregata z FM, WILCZYMI TARCZAMI oraz 3 BAZOOKAMI). Za dwa lata ekspedycja na CONZINA będzie gotowa JJJ. Obyśmy nie wtopili. Za 3 lata doleci na GATES transport kolonistów i minerałów potem około roku i powstanie brama nad tą planetą – to mi bardzo przyspieszy powracające transporty (niestety muszą lecieć przez NARANIĘ bo za daleko do HW). WOOOOW!!! Piękna planeta na horyzoncie!!! Ale Gdzie?? 600LY od HW. Pół biedy że na drodze są tylko VEGETABLESY – szczęściem oni mają odmienne haby. Rozkaz brzmi: Skolonizować BAR NONE!! Koloniści szykować się do utworzenia zalążka naszej cywilizacji w tamtym zakątku!! Oby mnie nikt nie wyprzedził w tym wyścigu do mojej planety J!!!!!!!!!!.

 

AD 2425

Ekonomia: 10/1/43/41/0/31/3791/223/5 wciąż piąty - nieźle ale to nic nie znaczy. Badania: 6/8/5/6/3/3. Z przyczyn ekonomicznych mam zamiar zająć najpierw KALIĘ a potem BAR NONE.

Obraz taktyczny i dyplomacja: W rejonie GATES na razie spokojnie ale coś czuję że nie na długo.

 

 

AD 2426

Ekonomia: 11/1/46/55/0/31/4050/236/5; 6/8/5/6/3/3.

Obraz taktyczny i dyplomacja: O kurcze L. Nad DUBLE TALL SKINNY miała miejsce ciekawa bitwa 6 aż ras. Mój skaut miał nieprzyjemność brać udział w tej bitwie i zginął L nie dobrze straciłem podgląd na planety w tej części galaktyki ( zachodnia krawędź średniego kwadratu). No ekspedycja karna wyrusza na bezczelnych CONZINÓW aby im utrzeć nosa!! Jak nie umieją pokojowo żyć to niech giną!! Za dwa lata spadnie niczym grom z jasnego nieba Karząca Ręka Sprawiedliwości na TRALALA!!!!!!

 

AD 2427

Ekonomia: 11/1/60/55/0/32/4423/250/5; 6/8/5/6/4/3

Obraz taktyczny i dyplomacja: No tak!! To było zbyt piękne aby było prawdziweL. POKIRANE MISIE musiały się wtranżolić w moją strefę!! Zaraz go zaleję ludźmi!! Czego jak czego ale ludzi mi nie brakuje J.

Notatka późniejsza – dogadałem się z MISIAMI cóż szkodaL.

Wysyłam jeszcze transport na MOBIUS – stamtąd do BAR NONE już tylko kawałeczek J.

 

AD 2428

Ekonomia: cóż jak się wiezie 300 000 ludzi w transportowcach J. 6/8/5/7/4/3 dostałem techa z poddropu J.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Wielkie zwycięstwo nad TRALALA!!!! Teraz muszę tam zostać a REWOT będzie zrzucał bombki choinkowe J. Zaczyna mi się także dobrze układać z LOCO!! Właśnie przygotowałem dla niego scrapy z EN 6 on mi będzie dostarczał WEP.

 

AD 2429

(Obecnie jak to piszę jest rok w KWAKO 2480 – znowu zachciało mi się siąść do kroniki – następnym razem będę pisał ją na bieżąco – wiele można zapomnieć)

Ekonomia: 12/1/65/55/0/35/4497/269/7; 6/8/5/7/6/3 Rozwijam się.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Na wschodniej krawędzi największego kwadratu na razie nic ciekawego L. W okolicach GATES na razie spokój. Wielka bitwa nad TRALALA zapowiada rychłą klęskę CONZINÓW w tym rejonie JJJ. Tak jest jak ktoś się rozbija to inni go usadzą. REWOT zaczął go bombardować. Pozostało mu 242 000 kolonistów. Nie ma się jak obronić. Dochodzą mnie słuchy że na południu CONZIN też ma nie lekko.

 

AD 2430

Ekonomia: 14/1/64/55/0/37/4851/289/6; 6/8/6/7/7/3 Ponowny awans oby tak dalej.

Obraz taktyczny i dyplomacja: W okolicach GATES zaczyna się pojawiać coraz więcej ras. Czy oni nie rozumieją że nie są ty potrzebni sami z REWOTEM I LOCO zajmiemy się tymi planetami. No cóż nie jestem na tyle silny aby im zabronić a do NUBIANÓW jeszcze troszeczkę JJJ. Na TRALALA pozostało 198 000 ludzi coś słabo nam idzie jednakże to dopiero początki pewnie REWOTOWI też jeszcze brakuje do ANICHILATOR BOMB JJJ.

 

AD 2432

Ekonomia: 13/1/92/64/0/38/5323/305/6; 6/8/6/7/7/4 W ramach umowy z Misiami muszę mu oddać SLICK I CARCASSONNE L cóż później upomnę się o zwrot planet JJJ.

Powstały pierwsze scrapy z ELE 7 więc mam już pierwsze skanery penetrujące J.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Starliśmy z MISIAMI o KALIĘ i SAMSONOV ten facet zaczyna mi działać na nerwy LLL. Kiedyś się doigra. TRALALA nadal bombardowane – pozostało do wykończenia 120 000 kolonistów.

 

AD 2433

Ekonomia: 15/1/74/53/0/39/6166/348/6; 7/8/6/7/7/4 - prezent z poddropów. W zeszłym roku znalazłem dwie piękne planety 14 COIL należące do AKALANDU i dziewiczą TEXAS kurcze tylko czemu tak daleko. Co prawda 14 COIL o wiele bliżej niż TEXAS ale co z tego jest w rękach AKALANDU L. Powstały pierwsze jednostki SIENCE VESSEL – SFX z FERRETEM i CORBY SHARMOR – moje pierwsze PENSKANY J.

Obraz taktyczny i dyplomacja: TRALALA nadal bombardowane J. Szkoda że nie mam hordy L. Od LOCO’a dostałem scrapy z W10 J super J.

 

AD 2434

Ekonomia: 12/1/72/47/0/41/6316/347/7; 7/9/6/8/7/4 znowu?? No cóż jak się oddaje planety to trzeba spaść L.

Obraz Taktyczny i dyplomacja: Nudy. TRALALA dogorywa – 78 000

 

AD 2435

Ekonomia: 14/1/70/46/0/42/6674/369/7 No znowu dwie planety skolonizowane.

Obraz taktyczny i dyplomacja: W wyniku negocjacji z LOCO – otrzymałem od niego 4 jednostki Fregat (podobne do moich TERRAN MARINS z wyjątkiem tarcz – on ma najsłabsze). Potrzebował wolnego slota i dlatego je otrzymałem – co ciekawsze otrzymałem je na południowej krawędzi największego kwadratu. Są uziemione – postaram się przylecieć do jakieś planety LOCO aby je ze złomować.

 

AD 2436

Ekonomia: 15/2/59/61/0/43/7270/402/7; 7/11/6/8/7/4

Obraz taktyczny i dyplomacja: BAR NONE – skolonizowane!!! Nareszcie – muszę teraz dostarczyć tam trochę minerałów J. Z CYBERNOIDAMI zaczynam negocjować w sprawie terek – on jest CA więc jemu się nie przyda a mi bardzo za 7 mam mu dostarczyć 60 fregat z W10. TRALALA jest już nasze – tzn. REWOTA a z RIPER JACK ma się rozprawić pakietem J. I w tej części galaktyki słuch po rasie CONZINI zaginie JJJ. Cooo? VEGETABLESY zaatakowały mój transport – jak on śmie L GRRRR będę zły – żądam wyjaśnień!!

 

AD 2437

Ekonomia: 17/2/61/99/0/44/7768/429/6; 7/11/7/8/7/4. Dostałem scrapy z P9 i W12 J. Nieźle J.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Moje podarunki zniszczyły skauta CYBERNOIDÓW – trochę się popluł z tego powodu jednak teraz ma okazję się przekonać co mu oferuję JJJ. Zaczynają mnie denerwować ZIELONE HEYAH – zniszczyli mi skauta - oni są SS więc się moje TACHIONY na coś przydadząJ. Okazało się że VEGA... bał się tego transportu i go prewencyjnie zniszczył – żąda odszkodowań za zajęte planety – bo jak uważa nic z tego nie ma. No cóż mógłbym spróbować go załatwić jednakże są dwa wyjścia 1. szybkie zwycięstwo któreś ze stron – (raczej jego na już CC) długa i męcząca wojna co jest niekorzystne dla nas obu. Postanawiam się dogadać mimo że żąda bandyckiego haraczu jednak muszę ustąpić – przyjdzie na niego jeszcze czas J.

 

AD 2438

Ekonomia: 17/3/55/108/0/45/8628/467/5; 7/11/8/8/7/4 jak dobrze pójdzie to za 4 lata będę miał delfiny i PENSKANY planetarne JJ.

Obraz taktyczny i dyplomacja: NO to teraz jak CONZIN już jest usadzony to mogę się zająć swoimi planetami i ekspansją tylko za bardzo nie ma gdzie L.

 

AD 2439

Ekonomia: 17/3/56/69/0/47/9169/493/5

Obraz taktyczny i dyplomacja: VEGA w zamian za stracone transportowce przekazał mi dwa LF-y tylko że z 1 FT i 2 najcięższymi pancerzami – co za cymbał nie będę ich mógł przerzucać przez bramy – cóż oświadczam mu że to właśnie tymi statkami będzie otrzymywał dostawy minerałów – niech też poczeka.

 

AD 2440

Oto obraz naszej galaktyki jaki dostałem od PIKONA. Kolor niebieski (3 kolor od lewej najwyżej) to ja J. Trochę za dużo zielonego.

Ekonomia: 17/3/78/142/0/48/9650/517/7; 7/12/9/8/8/4 więc nie jest tak najgorzej. Jestem w środku stawki jak na moją 2 grę z żywym przeciwnikiem (pomijam lekcje J).

Obraz taktyczny i dyplomacja: ZIELONI HEYAH znowu mnie denerwują – oj napytają sobie biedy.

 

AD 2441

Ekonomia: 16/3/38/42/0/51/9842/530/6; 7/12/10/8/10/4 Mam już planetarne PENSKANY J

Obraz taktyczny i dyplomacja: Cóż muszę jeszcze CYBEROWI dostarczyć trochę germanium i powinienem dostać te terki. Od LOCO dostałem CON 9 J. Wkrótce będą CC.

 

AD 2442

Ekonomia: 16/3/62/42/0/52/11K/558/7; 7/12/10/9/10/4

Obraz taktyczny i dyplomacja: dostałem terki teraz muszę je przerzucić na BAR NONE – tym się zajmie REWOT w końcu jest IT –przekażę mu je on przeleci nimi na BAR NONE i mi je przekaże uszkodzone ale bez strat JJ. Zaczynam się powolutku minować J to ze względów bezpieczeństwa – tak ostatnio zauważyłem że za dużo lata skautów w mojej okolicy muszę coś z tym zrobić J.

 

AD 2443

Ekonomia: 17/3/62/42/0/54/11K/579/7; 8/12/10/9/11/4

Obraz taktyczny i dyplomacja: Od REWOTA dostałem EN 10 J, a ja robię scrapy z ELE 11.

 

AD 2444

Ekonomia: 17/3/62/42/0/54/11K/579/3; 8/12/10/9/11/4 kurcze musze coś wykombinować, bo mi resy nie przychodzą L.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Obok FLUTTER VALUE znajduje się wormhole, który prowadzi na południe – mam szansę na ekspansję w tamtym kierunku muszę nad tym pomyśleć. Może to będzie dla mnie szansa, bo ta stagnacja mnie dobija L. Tracę oczy w środku a ZH nie odpowiada na moje zapytania – to będzie mój wróg!!

 

AD 2445

Ekonomia: 14/5/69/42/0/56/12K/612/7; 10/12/10/9/11/4

Obraz taktyczny i dyplomacja: nudy i powolny rozwój.

 

AD 2446 – 4251

Nudy i powolny rozwój i współpraca. Powstaje sojusz centralny (nie znam dokładnej daty mogę się mylić nawet, co do okresu, więc proszę o korektę). W przyszłości odpowiedzią na ten agresywny akt będzie Sojusz Wielkiej Czwórki (BENTUSI, RZECZPOSPOLITA, COMMONWEALTH i TERRANS)

 

AD 2452

Ekonomia:.... W tym roku zostały przerobione na żyletki ostatnie typy transportowców DC 3 opartych na kadłubie MEDIUM FREIGHTERA. Służył dzielnie i o dziwo zastąpią je największe transportowce, powoli zaczynam także wycofywać jednostki typu PRIVATEER i LF-y.

 

AD 2453 – 2467

Nie chce mi się pisać – cóż powolny wzrost, na południu przez wormhole przejąłem 2 planety – w sąsiedztwie LOCO’a więc są bezpieczne J. Pojawiły się także MT – jednego złapałem dał mi 4 techy, drugi jest poza moim zasięgiem, ale wiem, że nie daje techów tylko jakąś zabawkę (MT LIFEBOAT – przyp. autora J). Jest to także okres urlopów i przerw, między czasie generowane są tury. POKIRANE MISIE zażądały blokady bram dla innych sojuszników J cóż, co ja mam na to odpowiedzieć?

 

----wojna z Misiami----

 

AD 2467

Ekonomia: 21/12/137/0/0/85/17K/932/9; 15/18/15/18/14/5

Obraz taktyczny i dyplomacja: POKIRANE MISIE wypowiedziały mi NAP – jak oni tak mogli L. Czyżby coś kurcze kombinowali? Tylko, co. Rok 2472 będzie ostatnim rokiem NAP-u między nami. Trzeba się zbroić. Tylko szkopuł w tym że nie mam za bardzo w co J. Czyżby to był efekt tego że nie zgodziłem się na blokadę bram? (notatka późniejsza: rozmawiałem z władcą MISIÓW na GG – wyjaśnił że zwykłe dążenia kolonialne – czyli chodzi o GATES lub TANJ – a to już coś – muszę się przygotować J)

 

AD 2468

Ekonomia: 21/12/144/558/0/86/26K/1270/9; 16/18/15/18/14/5 to się nazywa dostać kopa gdy zapełnisz swoje planety J - prawie 10K resów – no cóż za bardzo nie ma się czym cieszyć bo jak widzę ile mam planet to mi się płakać chce L. Od LOCO’a dostałem W22 to jak to ze złomuję to przynajmniej będę miał co wystawić na wojnę z MISIAMI. Obym zdążył.

Obraz taktyczny i dyplomacja: LOCO prosił o flary więc mu je buduję oraz coś co można by podesłać na OREGANO i RAISA gdyż w przyszłym roku będzie tam bitwa J. W między czasie na wszystkich planetach mobilizacja – buduję systemy obronne i lepsze bazy. Flota później.

 

AD 2469

W tym roku Rasa ORKIESTRZAKÓW przestała istnieć – cel II priorytetowy osiągnięty - nie jestem pierwszy którego wyeliminowano) co ciekawe Gdzieś tam musi jeszcze żyć jakieś CONZINY J.

Ekonomia: 21/13/144/21/2/89/26K/1314/9; 16/19/15/18/14/7 powstały moje pierwsze pancerniki, zaczynam wielką operację produkcyjną. W tym celu wypełniłem już po brzegi najważniejsze planety a teraz kiedy wszystkie pobudowały fabryki i kopalnie mogę zacząć produkcję statków J.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Wysyłam zapytania przez grę oraz zaczynam śledzić sąsiadów – co prawda oprócz moich skanerów planetarnych nie posiadam żadnych innych jednakże to co obecnie posiadam w pełni mi wystarcza dodatkowo na orbitach moich kluczowych planet wiszą TACHARY więc nawet ZIELONI HEYACH będą stosunkowo wcześnie wykrywani. Teraz muszę się skupić na MISIACH.

 

AD 2470

Ekonomia: 21/14/159/127/7/90/27K/1357/9; 16/20/15/18/14/7 Kolejny znaczący rok dla gospodarki – wycofane zostały ostatnie jednostki TERRAN DROPSHIP oparte na kadłubie PRIVATER’A. Służyły długo i bardzo dobrze piloci tych jednostek zostali odznaczeni orderem zasług dla TERRANS oraz otrzymali duże ilości ziemi na planetach FLUFFY I NADIR gdzie będą mogli dalej przyczyniać się do rozwoju rasy poprzez budowę fabryk i kopalń.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Na planetach MISIÓW w najmniejszym kwadracie wielki ruch. Cóż on może oznaczać J. Nie mogę popełnić błędu i niedoceniać przeciwnika. Wszak on jest IT więc przylot do mnie zajmie mu tylko rokL. Zaczynam także sprowadzać BISMARCKI z reszty moich planet -, 5/7/4/3 co prawda będą uszkodzone i jest szansa na stratę jednak nie mam wyjścia, nie mogę sobie pozwolić na opóźnienia – te co dolecą będą naprawiane na bieżąco. Mam potencjalnie tylko 2 lata spokoju.

 

AD 2471

Ekonomia: 21/14/170/244/12/91/27K/1379/9; 17/20/15/18/14/7 uff na szczęście w tym roku żaden BISMARCK nie przepadł.

Obraz taktyczny i dyplomacja: wielki ruch koło GATES i TANJ J. Z wieści ze galaktyki: LOCO wykonał analizę naszych planet nawet nieźle wyglądamy – nas czterech na resztę J a i tak mamy przewagę J ciekawe jak długo (ta analiza była przeprowadzona jakieś 10 lat wcześniej ale teraz mi się przypomniało J). LOCO i PIKON leją AKALAND, a jemu na pomoc idzie środek. To dobrze może SMOLIN sam mnie zaatakuje i być może dam mu radę J w końcu ja nie potrzebuję bombowców aby zdobywać planety muszę o tym pomyśleć J.

 

AD 2472

Ekonomia: 21/14/197/480/12/92/21K/1190/9; 18/20/15/18/14/7 Podjąłem trochę ludzi z planet więc i resy mi spadły L.

Obraz taktyczny i dyplomacja: ostatni rok trwania NAP’u z MISIAMI a na jego planetach jakoś mało wojska. To dobrze mam więcej czasu – bo coś mało tego wojska mam LJ.

 

AD 2473

Ekonomia: 21/14/236/576/12/93/20K/1166/9; 18/21/15/18/14/7 Trochę straciłem BISMARCKÓW przy teleportowaniu L. W sumie stoję.

Obraz taktyczny i dyplomacja: UuUuUuUuUu. Alarm w sztabie sił TERRAN na ARCTIC!!! NA skanerach pojawiła się flota nieprzyjacielskich MISIÓW!!!! Analiza taktyczna wykazała totalną klęskę Pojawiły się 2 rodzaje pancerników oraz szereg innych jednostek w tym i bombowce!! Zebrał się sztab kryzysowy. Bardzo burzliwa narada dała mizerny efekt – Cofanie się nic nie da. Jednakże w mojej głowie zrodził się plan tak szalony że wręcz nie realny J. Czyżby...

 

AD 2474

Ekonomia: 23/13/252/553/1/94/35/1629/8; 18/22/15/18/14/7

Obraz taktyczny i dyplomacja: TAAAAAAAAAAAAK!!!!!!!!!!!! Cóż za strategiczny sukces!!! To niesamowite – mówią doradcy połączonych sił!! Niemożliwe – a jednak!!! Zdając sobie sprawę że nie mam szans obronić się przed jego atakiem mimo wszystko postanowiłem bronić GATES – przez co straciłem całą flotę pancerników L. Jednakże wiedziony dziwną intuicją postanowiłem wydzielić dwa oddziały samobójcze z GATES i TANJ ruszą 2 grupy złożone z TERRAN FIREBAT (CC z RHO TORPEDO) oraz moje jednostki transportowe z kolonistami. Jeżeli mam stracić GATES to MISIE STRACĄ CASS... oraz SLICK. I się udało!!!!! Dodatkowo jego flota bombowców nie doleciała do GATES – prawdopodobnie MISIE obawiały się zniszczenia lub utknięcia w polu minowym. To daje mi niesłychaną szansę!!! Muszę ją wykorzystać!!! Pytany o to skąd wziął się taki pomysł odpowiedziałem: (...) Dawno, dawno temu w odległej galaktyce zwanej Drogą Mleczną, wokół jednej z wielu gwiazd krążyła jedna z dziewięciu planet. Na tej planecie powstało inteligentne życie, jednakże gatunek ten miał dziwną skłonność do samounicestwienia i w pewnej jednej wojnie z wielu jakie poszczególne państwa toczyły była możliwość wykorzystania takiego manewru jednakże dowódcy napadniętego państwa woleli desperacko i beznadziejnie bronić swojego państwa niż go zastosować, a wtedy kto wie jakby się potoczyły losy tej wojny i tej kampanii zwanej „Kampanią Wrześniową II Wojny Światowej” (...).

Teraz trzeba to wykorzystać!! Pójść za ciosem – ludzi jeszcze sporo zostało w transportowcach wiec teraz celem staje się BURGOYNE oraz WALLA WALLA. Niestety mam nikłe szanse na przejęcie WALLI lecz muszę zaryzykować – pomogę sobie pakietem – oby mi się udało J. Co do GATES to mogę jeszcze postawić stację kosmiczną to przynajmniej mam szanse coś utrącić MISIOM J. Od teraz ten manewr będzie omawiany w każdej Akademii wojskowej w państwie TERRANS i otrzymuje nazwę „Błysk Geniuszu Wodza” JJJ.

 

AD 2475

Ekonomia: 24/14/244/770/8/95/36K/1748/7; 18/22/15/19/14/7

Obraz taktyczny i dyplomacja: HA HA HA!! Po raz kolejny wykazałem się geniuszem!! Co prawda tak jak się obawiałem WALLA WALLA się obroniło jednakże to co się stało na GATES całkowicie mnie rozśmieszyło J. Władca MISIÓW popełnił podstawowy błąd!! W ciągu dwóch lat stracił ponad połowę floty oraz szansę na odzyskanie straconych planet!! Cóż za sukces. J W bitwie na GATES – przecenił swoje możliwości i nie pomyślał że mogę postawić tak silną stację gwiezdną która zmiotła jego 10 pancerników laserowych i 7 torpedowych a jednak się stało i nie ma możliwości bombardowania GATES J. Cóż teraz trzeba to wykorzystać i go dorwać! W samobójczą misję wyrusza jeden pancernik! Oby się powiodła. Za rok zaplanowałem także przejęcie pozostałych jego planet czyli WALLA WALLA oraz SNACK oraz uderzę pakietem w  mu HIMSHAW dzięki takiej operacji straci możliwość przesyłania swoich wojsk J.

 

AD 2476

Ekonomia: 26/14/251/1015/20/96/38K/1867/7; 18/22/15/20/14/7 Muszę dojść jak najszybciej do NUBIANÓW!!

Obraz taktyczny i dyplomacja: Tak i stało się – kompletny sukces strategiczny!! Wszystkie planety MISIÓW w rejonie GATES i TANJ zostały zdobyte lub zniszczone! Dodatkowo zaproponował pokój buahaha!!! Teraz?? O rok za późno!!!! Nie trzeba było lecieć na GATES bombowcami!!! Nie ma się czym przedostać do mnie, a jego flota ugrzęzła na SLICK i nie ma praktycznie gdzie się ruszyć J. Cóż pozostało ją wykończyć. Akurat przez te 3 lata uzupełniłem swoje straty i dodatkowo osłabiłem jego tak więc to tylko będzie drobnostka!!! Więc do dzieła!!

 

AD 2477

Ekonomia: 26/15/262/661/28/97/38K/1891/7; 18/23/15/20/14/7

Obraz taktyczny i dyplomacja: Pisze to nie znając kolejnej tury, jednakże jestem na fali poprzednich lat zwycięstw oraz przeprowadzonych symulacji. Jeżeli to 128 BS- ów które są nad MIRROR uderzy na GATES wg. moich założeń a nie na CASSACORNE to powinno zostać zmiecione - tak mówi symulator. Jednakże symulacja to raz a życie to dwa - jak ja nie lubię niepewności. Cóż żyje się tylko raz i zapamiętają Cię po tym jak je przeżyłeś. Wiec nie ugnę się przed Misiami Nigdy. Oby był na tyle nierozważny ze zaatakuje bez flar - to go zmiotę J. Właśnie – MISIE wykorzystują państwo Kwiatów aby przerzucić swoje wojska. Nie znam tego jego nowego typu pancernika ale sojusznicy mi donieśli że to są stare jednostki AKALANDU z W16. Więc mam szanse J. Czyżby chłopak (wódz MISIÓW) nie umiał się nauczyć na swoich błędach??

 

AD 2478

Ekonomia: 26/17/294/658/33/98/37K/1868/7; 18/24/15/20/14/7

Obraz taktyczny i dyplomacja: Oto staliśmy się świadkami ewolucji wśród rasy misiów – jednak uczą się na błędach. Cóż szkoda że nie pomyśleli o zrzuceniu futra co umożliwiłoby ich organizmom lepszą wymianę ciepła, a przez to ich mózgi by się nie przegrzewały przy myśleniu JJ (Sorry SMOLIN J). Cóż tych BS – ów jest już 200 a i zauważyłem na planetach Misia (mam odpowiedni zasięg skanerów aby widzieć do planet środkowego kwadratu J) NUBIANY oj może boleć – chyba mnie opuściło szczęście L. Wysyłam do sojuszników prośbę o pomoc. Jedna dobra wiadomość: dogadałem się z FLOWER POWER – zamknie za rok bramy dla MISIÓW więc z tej strony mam spokój J jednakże zdąży tymi NUBIANAMI przylecieć do mnie L.

 

AD 2479

Ekonomia: 26/17/292/1037/37/100/36/1861/7; 18/24/16/21/14/7

Obraz taktyczny i dyplomacja: MISIE zaatakowały CASS... zarządzam strategiczny odwrót znad GATES i przegrupowanie się nad TANJ. Jednakże GATES nie obawiaj się nie zostawię CIĘ!!!! Tak jak się spodziewałem te BSY to SZCZUKI od AKALANDU. Dodatkowo nad MIRROR pojawiło się 10 NUBIAÓW. Przezornie rok wcześniej wysłałem na zwiady jeden statek bezzałogowy aby sprawdzić tą nową konstrukcję i dzięki temu mogę przeprowadzić ewentualne symulacje – jednakże te wyglądają mizernie stąd ten odwrót L. Cóż je może go też troszeczkę nie doceniłem L. Na moją prośbę odpowiedział jedynie REWOT – ma mi dosłać około 30 swoich HOKUSÓW – POKUSÓW mam nadzieję że to mi pomoże J.

 

AD 2480

Ekonomia: 25/20/315/1037/54/101/37K/1911/7; 18/24/16/22/14/7

Obraz taktyczny i dyplomacja: Dostałem HOKUSY!!! Cóż przeprowadźmy symulację... drrrr bip, ssss. Zwycięstwo!!!! Więc do ataku!!!! Super!!! Znowu mnie nie docenił i moich sojuszników!! Z REWOTEM już obmyślamy co będziemy robić potem J. Ale na razie nie dzielmy skóry na niedźwiedziu JJJ. Niedźwiedź jeszcze mocno śpi. I mnie bombarduje L. CASS jeszcze żyje straciło 248 600 ludzi i 1257 instalacji, najważniejsze że dam radę odbudować systemy obronne. Co będzie w przyszłym roku tego nie wiem i obawiam się że to może być koniec więc do ataku!!!

 

AD 2481

Ekonomia: 24/20/368/844/28/102/37K/1891/7; 18/24/16/23/14/7 zgodnie z radą kolegi wybudowałem trochę saperów, którzy mają zaminować podejście do mojego HW J.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Wielka bitwa nad GATES przyniosła SONS OF KORHALL spektakularne zwycięstwo oraz sromotną porażkę POKIRANYM MISIOM – powinni zmienić władcę J. CASS... ledwo zipie i nie dam rady odbudować w pełni obrony. Zero kopalń i fabryk L. A taka była piękna – pocieszający jest fakt że to nie ja ją rozbudowałem J. Lecę na odsiecz resztą mojej floty – bo moje 24 BISMARCKÓW uległo zagładzie L ale za to trzon jego floty został rozgromiony!!!! Podejrzewam, że się teraz wycofa – jednak muszę go dorwać!!! Dlatego wysłałem prewencyjnie przeprosiny do państwa KWIATÓW. Być może zachowałem się jak lamer – mogłem w sumie napisać IN GAME J. Cóż jestem za to honorowym lamerem JJJ.

 

AD 2482

Ekonomia: 24/21/399/844/28/103/42K/2044/6; 18/24/16/24/14/7 Kolejny pamiętny dzień nie tylko ze względu na zwycięstwa ale także, że do historii przeszły jednostki TERRAN DROPSKIP X1 – oparte na kadłubie LF.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Misie zostały rozgromione – dzięki za minerały – przydadzą się JJJ. Na razie spokój więc trochę pójdę w naukę. Widzę jednak na horyzoncie nowe zagrożenie – nowe jednostki szykują MISIE L. Cóż trzeba pomyśleć o przygotowaniach – najgorsze że on ma już NUBIANY L. Nie jest dobrze – ja wg. Planów będę miał je za 3 lata chociaż PIKON zapomniał o drugiej partii jednakże mam na dzieję że teraz nie zapomni – to potem rok lotu (akurat będę złomował tą pierwszą paczkę) i potem następną – niestety teraz mam przerwę bo ta pierwsza musi dolecieć nad jakąś moją planetę J. Jest ich tylko 6 sztuk więc mam nadzieję że starczy – ale oni wszyscy żyłują L.

 

AD 2483

Ekonomia: 24/21/466/837/33/105/34K/1801/8; 18/25/17/24/14/7 - L jak ktoś śmiał mnie wyprzedzić – skopię mu tyłek JJJ. Ale tak poważnie to mnie martwi to hm muszę wyciągnąć wnioski.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Atak Misiów na Razie odparty – przechodzę do kontr ofensywy J. Zamierzam się mu przejąć DEVO – planeta na zachód od GATES (160LY). Znowu jedna planeta więcej J. Mam jeszcze przejąć od REWOTA planetę GORDON – będę mógł jej zmienić klimat z –6 na 39% - cóż dobre i to J.

 

AD 2484

Ekonomia: 26/21/490/837/33/106/32K/1729/8; 18/25/17/25/14/7 Kurcze – PIKON nie dosłał mi jednej partii CON 26. Trudno ze złomuję do reszty W26 i będę miał najcelniejsze torpedy (OMEGA) a mam nadzieję że dostarczy przy następnej turze.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Na razie spokój – na planetach MISIÓW widzę nowe typy NUBIANÓW, zastanawiam się to na kogo czy na mnie czy z pomocą ACE?? Ja ten czas zamierzam wykorzystać owocnie – zaminuję sobie podejścia do moich planet J. Już rozpoczynam produkcję nowych saperów J. Za rok przejmę planetę DEVO od MISIÓW J.

 

AD 2485

Ekonomia: 27/21/521/830/34/107/33/1779/8; 18/26/17/25/14/7; PIKON przekazał mi scrapy – ale na swojej planecie –cóż trudno jeden rok straty wykorzystam go na osiągnięcie EN 19.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Ostrożnie buduję swoją flotę – na razie czekam na osiągnięcie „Finalnych Techów” to za jakieś X lat L. Zgromadzę flotę na GATES J. Z tego co wiem środek pełną parą zaangażował się w pomoc AKALANDOWI i na razie LOCO i PIKON obrywają REWOT też im tam pomaga J więc mam czas J.

 

AD 2486

Ekonomia: 27/21/526/830/38/108/36K/1897/7; 19/26/17/25/14/7

Obraz taktyczny i dyplomacja: Spokój – trzeba go wykorzystać – zbroję się J. Mam nadzieję w przyszłym roku mieć już NUBIANY to będę mógł zacząć działać JJ.

Spokój ten mnie zaczyna lekko denerwować L coś się święci.

 

AD 2487

Ekonomia: 27/21/550/740/41/109/36/1913/7; 19/26/18/25/14/7 LLL Grrrrr nie dostałem techa L. Dziś zakończyły swoją służbę ostatnie 90 jednostek typu TERRAN FIREBAT. Służyły dzielnie i długo, były kluczowym trzonem mojej floty przy przeważających siłach przeciwników. Dowódcy oraz załogi tych jednostek zostali odznaczeni medalami za zasługi dla kraju, oraz urlop do czasu opracowania nowych projektów jednostek na których będą mogli dalej służyć J. Cholera nie mam CON 26 LL.

Obraz taktyczny i dyplomacja: A cha wiedziałem!!! MISIE wybudowały zamaskowane jednostki by szerzyły zamęt na moich terenach L. Pechem dla mnie że wszystkie moje TACHIONY przekazałem już dawno REWOTOWI. Szczęściem dla mnie że on ja ma na naszej granicy i odpowiednio zareagował J. Ja czekam aż będę miał NUBKI wtedy wybuduję przecudne TECHARY!!! Jak ja nie lubię mieć CON 26L

AD 2488

Ekonomia: 27/21/623/740/43/110/40K/2066/7; 20/26/18/25/14/7 Wciąż bez NUBIANÓW L.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Wybudowałem fregaty z delfinami i wysyłam je we wszystkie zakamarki galaktyki – chcę poznać trochę rozwój wypadków J. Kurcze ja chcę NUBIANY!!!! Poza tym „widzę” że MISIE zostały zatrzymane na moim polu minowym. REWOT go ustrzeli bo go widzi a ja tylko czujęJ. L ja chcę NUBKI!!!

 

AD 2489

Pech!! Zapomniałem zabrać turę!!! Po partyzancku zrobiłem ją w pracy J. Jedyne co zrobiłem ze złomowałem EN 22 J

 

AD 2490

Ekonomia: 27/22/698/740/50/112/43K/2191/6; 22/26/18/25/14/7 Niestety REWOT przyspał z CON 26 i złomuję ELE 19 J.Ale to nawet lepiej bo potem przerzucę się na wynajdowywanie ELE i w roku złomowania CON 26 powinienem mieć ELE 16 J. OBY!!

Obraz taktyczny i dyplomacja: O bandyty!!!! SCROLLE za pakietowały mi DEVO (przeżyło) oraz jeden pakiet leci w stronę GORDON (nie przeżyje). Zdrajca i NAPOŁAMCA!!! O poczekaj przyjdzie na Ciebie kolej!!!

Najpierw muszę opracować plan jak najszybciej załatwić VEGETABLESÓW – pozostało rok do końca NAPU. Chyba muszę to sprawdzić.

 

AD 2491

Ekonomia: 26/22/698/1187/61/113/47K/2391/5; 22/26/19/25/14/7 Nie jest źle pnę się do góry martwi mnie jednak fakt że mam tak niskie techy. W tym roku złomuję CON 26 oby wyszedł, dodatkowo łożę na naukę w ELE aby dojść jak najszybciej do słoniowych skanerów wtedy moje TACHARY będą najlepsze J

Obraz taktyczny i dyplomacja: Ostatni rok spokoju z VEGAMI ciekaw jestem gdzie zaatakuje? Gromadzi swoje floty obok BAR NONE, SAPPHIRE, MOBIUS i JUNE więc pewnie tam uderzy L. Nie mam za bardzo czym go powstrzymać. Na szczęśćcie REWOT toczy przeciw niemu zażarty bój. Wspólnie go załatwimy – on niszczy VEGOM flotę ja „idę z bratnią pomocą do jego ludu” J. W końcu przyda się te 21 000 000 moich „pielęgniarek” J.

 

AD 2492

Ekonomia: 28/19/663/1517/65/115/49K/2418/5; 22/26/19/26/15/7 Mam NUBIANY!!!!! NO to jeszcze teraz muszę poczekać na PROP 23 i ELE 19 (22 – bo na tym poziomie mam JAMERY 50LJ)

Obraz taktyczny i dyplomacja: Pierwszy rok bombardowań JUNE (22 200 ludzi, 576 infrastruktury L nawet mało – obawiałem się że będzie gorzej), MOBIUS 21 600, 576 tutaj co gorsza widzę że zaczyna mi zmieniać klimat MOBIUSA – już ja mu skopię ten kapłański tyłekL, SAPPHIRE (40 700, 576). ZA to przejęliśmy mu z REWOTEM LITLE BROTHER oraz samotnie przejąłem YORUBĘ J A masz ty brzydalu!!!!!!!! Co jeszcze lepsze BAR NONE się obroniło JJJ Brawo!!!! I teraz będę kontr uderzał w kierunku NALEDI skąd wyszedł atak na BAR NONE. Niestety aby odbić SAPHIRRE nie jestem dość silny może za 2 lata kiedy wybuduje mi się baza kosmiczna J.

 

AD 2493

Ekonomia: 29/19/642/1867/68/116/51K/2491/5; 22//26/20/26/15/7 Co za głupia Gra!!! W zeszłym roku do ukończenia badań nad 16 poziomem ELE brakowało rok!!! A teraz brakuje jeszcze 654 resy!!!!@#$%%@$#@#% I znowu mi się opóźnią TACHARY L.

Obraz taktyczny i dyplomacja: na A’PO skąd wyszedł atak na JUNE pojawił się dawny wróg MISIE J. Cóż znalazł kolejną okazję do odegrania się za porażki w rejonie GATES J. Czekam, czekam J. VEGA też się wycofał z JUNE bo sądził że tam zaatakujemy aby obronić JUNE jednakże myśmy zamierzali atakować A,PO aby nie mógł ściągać floty – i cóż 3 000 000 obywateli zostało zabitych. Wszyscy otrzymali medal za zasługi dla kraju L. Jednakże ich śmierć nie była nadaremna!! Poznałem nowe typy jednostek MISIÓW i VEGI. Bohaterska obrona bombardowanych planet MOBIUS (20 900, 576) oraz SAPPHIRE
(39 000, 576) przejdzie do historii. Trzymajcie się już szykujemy odsiecz. Szczególnie martwi mnie MOBIUS ten!@#!@$!@$ VEGA zmienił mi tak klimat że nie mogę budować defensów L. Już ja CI pokażę!!!!

 

AD 2494

Ekonomia: 30/20/648/3117/73/118/52K/2539/5; 22/26/21/26/16/7 No nareszcie mam swoje wymarzone TACHARY J. CO ciekawsze stale utrzymuję się na 5 miejscu ciekaw jestem na których miejscach są LOCO, PIKON i REWOT J. Pewnie nade mną JL.

Obraz taktyczny i dyplomacja: SAPPHIRE się obroniło!!!! Brawo – wszyscy otrzymują medale za zasługi, rezerwację terenów na zdobytych w przyszłości planetach, a dowódcy oprócz już wymienionych wakacje na czas opracowania nowych typów jednostek i przydział na te jednostki w celu niszczenia!@#!@#!@$ VEG i!@!#$#$%^$#^ MISIÓW LJ. JUNE znowu bombardowane (21 500, 576) a MOBIUS jest ciężko bombardowane (310 300, 956) w dodatku niesprzyjający klimat L. NU ZAIC PAGADI!!!!! W przyszłym roku desant na WINGOUT to na południe od BAR NONE i ten zakątek będzie opanowany przez naszą koalicję 4 wielkich braci, ··· ( Co prawda tylko ja i LOCO mają tam swoje planety, ale to i tak dobrze J).

 

AD 2495

Ekonomia: 32/19/673/2381/77/119/53K/2618/5; 22/26/22/26/16/7 Jeszcze 4 lata do finalnych Techów.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Misie zaatakowały mi NARRANIĘ i gdyby nie kiepskie rozkazy dla moich BSÓW to bym im dołożył, ale to nic nie bombardują mi jej, więc w przyszłym roku znowu powstanie UST (ULTRA SIEDGE TANK J). MOBIUS dogorywa – chyba nie przeżyje kolejnego roku L. Bardzo mnie to martwi L stracę planetę łącznikowa L. Odbiję sobie na HW @#!$%^!@ VEGI!!! Z obliczeń wynika, że nie, jeżeli VEGA przyśle posiłki na JUNE wtedy zostajemy rozbici, dlatego też postanawiam zaatakować A’PO!! Przekazałem to REWOTOWI, ale on już nie ma jak zmienić rozkazów (pierwotny plan zakładał atak na JUNE i anihilację MISIÓW) posyłam mu tam 200 flar a sam uderzam na A’PO i z rosnącym niepokojem będę czekał na kolejną generację (jak na złość SMOLIN prosił o przesunięcie na następny dzień – czyżby robił testy LJL?? WINGOUT zdobyte, Atak na ATROPOS się powiódł z tym, że VEGA ewakuował cała planetę, więc bitwa była, ale bez bazy JJJ/ Teraz MOBIUS!! Muszę go odbić – atak nastąpi za 2 lata i obawiam się, że przylecę za późno. Nie mogę wcześniej, bo nie mam skąd ściągnąć flar LLL

 

AD 2496

MOBIUS się trzyma!!!!! Hura!!!! Na VEGĘ!!!!!!!

Ekonomia: 32/20/696/3260/89/121/52K/2584/5; 22/26/23/26/16/8 Rozpoczynam masową produkcje silnych jednostek BIMOWYCH, za namową REWOTA robię taki sam tym jak on będziemy mogli łączyć floty. Tylko ta nazwa PROTECTOR OF EMPIRRE LJL. Lepsza by była nazwa BEHEMOTH, lub BAUMUTH JJJ. Cóż trudno.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Tak jak się rzekło NA VEGE – odbić MOBIUS!!!! Poza tym odnosimy sukcesy nie jest źle – misie oberwały i na razie siedzą cicho J. Oby tak dalej. Nasz daleki sojusznik prowadzi podejrzaną politykę chce brać pod skrzydła naszych wrogów – to, kogo mamy bić??!! Muszę z nim o tym pogadać J.

 

AD 2497

Ekonomia: 31/21/685/3344/107/122/55K/2682/5; 22/26/23/26/17/8 Wybudowało się pierwsze 30 sztuk protektorów – oby tak dalej. Zamierzam wycofać z obiegu dwa typy minerów a zastąpić je jednym na bazie kadłuba NUBIANA – niewiele większy koszt (no trochę jest, ale resów mniej). Jeszcze to muszę przemyśleć i skonsultować.

Obraz taktyczny i dyplomacja: ARGH!!!!! Kto śmiał nie wykonać rozkazu, KTO???

-         To komputer wodzu nie zanotował ostatnich rozkazów!!!

-         Ma popełnić ceremonialne seppuku!!!! Wykonać!!!! JJJ

Okazało się, że na MOBIUS nie poleciały podarowane EQUINOXY i własne BISMARCKI i moje torpedowce zostały rozgromione LLL. Całe szczęście, że MOBIUS nadal żyje. Nawiązałem z nimi nawet łączność – raport jest smutny: planeta zdemolowana. Ci bandyci nie oszczędzili nawet szpitali i szkół. Zemszczę się!!!

 

AD 2498

Ekonomia: 33/22/701/3296/153/123/57K/2795/5; 22/26/23/26/18/8 Produkcja Protektorów w toku, za rok zaplanuję pierwsze torpedowce. Do JAMMERÓW 50 jeszcze sporo LJ. Ach ta moja spieprzona rasa J. Dlaczego jestem na 5 miejscu J??

Obraz taktyczny i dyplomacja: Oj działo się, działo J. MOBIUS odbite!!!!! Razem z REWOTEM okupujemy już HW VEGETABLESÓW – szacuję, że za jakieś 2 lata je przejmę J. Ich wódz zarzuca nam barbarzyństwo. Dodatkowo PIKON wykupuje ich planetę i bierze ją pod swoje skrzydła L. Nie podoba mi się to, że zaczyna się tutaj panoszyć L. Ale cóż nie jestem pazerny – na pokaz siły przyjdzie odpowiedni czas. Wycofałem się z przejęcia HUCKELBERY i oddania go PIKONOWI. Niech się tam układają. Ja teraz opracowuję długofalowe plany ekspansji.

  1. Grupa ARCTIC ( PHESON, POUND, SCAT, HW, NARANIA I JUNE) mają wyprodukować flotę i przygotować się do uderzenia w na kierunku LEKGOLO – tj. średni kwadrat krawędź zachodnia i na południe.
  2. Grupa GATES (CARCASSONNE, GATES, SLICK, TANJ, WALLA WALLA, HIMSHAW, SNACK) produkcja floty i uderzenie w najmniejszy kwadrat J. Śmierć MISIOM, SKROLLOM i innym gadom!!!!!!!!
  3. Grupa BAR NONE (MOBIUS, SAPPHIRE, MARLA, YORUBA, LONGSTREET, GUDERIAN, BAR NONE, EMOCLEW) uderzy na wschodnią krawędź średniego kwadratu. I skieruje się na południe.

No to piękne plany, ale jeszcze trzeba poczekać z realizacją. Jest kilka problemów:

-         Grupa BAR NONE jest młodą grupą z mało korzystnymi planetami. Średnio sprzyjający klimat oraz spora koncentracja minerałów.

-         Grupa GATES wydaj się być najlepszą z grup, bo i duża liczba korzystnych pod względem środowiska planet i spora ilość minerałów, ( co prawda już średnia koncentracja – za to na powierzchnie bardzo dużo oraz na planetach zdobytych na MISIACH jest ich bardzo dużo)

-         GRUPA ARCTIC – jest to grupa najstarsza bardzo dobrze rozwinięta – planety o bardzo korzystnym środowisku za to zaczyna wykazywać braki w minerałach.

Tak, więc muszę zaplanować 2 rzeczy:

a)      Skierować minerały z zdobytych na VEGETABLESACH planet w kierunku mojego
HW.

b)      Wesprzeć pod względem ludności średnią grupę BAR NONE – nie bez znaczenia będzie tutaj miało zaopatrzenie z HW VEG.

Oto główne kierunki mojej działalności na następne 10 lat. Co prawda szyki te może pokrzyżować działalność sojuszników, z czego największy wpływ będzie tutaj miał REWOT muszę z nim skonsultować kierunki ekspansji, aby nie wchodzić sobie w drogę?·. Musimy silnie powiązać galaktykę. Przeszkodą będą tutaj plany LOCO’a i PIKONA JJJ.

 

AD 2499

Ekonomia: 33/24/704/3348/200/124/60K/2929/5; 22/26/23/26/19/8. Muszę zaplanować moje nowe torpedowce. Zrobiłem szereg testów z moimi dwoma typami jednostek brałem pod uwagę tylko typy z dwoma miejscami na broń (Armagedony lub Omegi). Oczywiście założenie jeden na jednego. Wypróbowałem moje jednostki przeciw wszystkim znanym mi torpedowcom przeciwników i sojuszników. Jak się okazało Moje jednostki Omegi spisały się raczej kiepsko. Przeciwnik musiał być słabszy pod względem ilości torped lub pod względem jakości komputerów. Wniosek Odpadają!!

Armagedony spisały się o wiele lepiej jednakże nie super. Należy zwiększyć siłę rażenia kosztem deflektorów. Jednakże muszę brać pod uwagę także ogólny koszt jednostki oraz fakt, że mój AMS (flary) może polec. Tak, więc zapadła decyzja, aby zostawić jedno miejsce na tarcze i zagłuszacze a 3 na deflektory. I produkcja rusza pełną parą!!

Obraz taktyczny i dyplomacja:

Ten rok przejdzie do historii!!! Otrzymałem oto taką dziś wiadomość!! JJ

Laraye - VEG (13:50)

Prosimy przywódcę Garumiego Okinawę o pokój i powstrzymanie tych okropnych walk. Sons of Kornhall osiągnęli swój cel poprzez eliminację narodu Vegetables z sektora północnego. Technologicznie zaawansowane statki Terran są potęgą w tamtym rejonie. Prosimy o zatwierdzenie aktu naszej kapitulacji.” – taaaaaak oto słowa prawdziwie miodopłynne dla mego serca JJ. Jako że prosi o kapitulację bez uzyskania warunków w takim razie narzucę mu odpowiednie warunki i niech nie myśli że oszczędzi tym swoją rodzinną planetę. Oczywiście warunki będą do przyjęcia – pokój buduje niezgoda rujnuje. W wyniku  wielu przeczytanych kronik zdaję sobie sprawę że będzie teraz nadal knuł przeciw mnie, ale ja mimo wszystko jestem honorowy. Oki. Więc jego planety w sektorze środkowym są bezpieczne i nie działanie na moją szkodę:, czyli żadne wrogie ataki i pomoc sąsiadom oraz NAP 5. Muszę to teraz ująć w słowa. Dalej Muszę się przygotować i skierować swoje spojrzenie na środek JJJ. Misie nadszedł wasz czas!!!

 

AD 2500

Ekonomia: 35/24/725/3513/238/125/64K/3122/5; 22/26/23/26/19/9 Produkcja idzie pełną parą dziś powstały pierwsze torpedowce TERRAN LEVIATHAN JJJ. Drżyjcie śmiertelnicy J!

Obraz taktyczny i dyplomacja: Cisza przed kolejną burzą. Z REWOTEM uzgodniliśmy, co i jak i teraz zbieramy siły. Musimy być szybsi od LOCO’a i PIKONA J.

 

AD 2501

Ekonomia: 35/25/738/3931/280/125/66K/3194/5; 22/26/23/26/19/9

Obraz taktyczny i dyplomacja: Gromadzę siły i rozpoczynam budowę torpedowców – za pewne będę miał ich mało, ale trudno. W każdej z 3 flot mam protektorów przynajmniej 50, do tego jeszcze torpedowce i flary całość uzupełnię jeszcze o transportowce i flary oraz statki zaopatrzenia paliwowego J oby wystarczyło – muszę dokładnie bronić moich transportowców, bo jak je stracę to stracę duuużo ludzi LJJ. Postaram się także zaprojektować nowy typ transportowca, który wzmocni moją flotę J. Ale to jak będę miał ELE 22 J.

 

AD 2502

Ekonomia: 35/26/772/4283/294/125/69K/3301/5; 22/26/23/26/19/9 Produkcja w toku. Wielkie przygotowania do operacja „HAMMER HAND” ruszyły pełną parą. Tej czynności nie da się zatrzymać ·.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Akurat z GATES na YA BETHA jest dwa lata lotu przy WARP 10 JJ. Więc stworzony przeze mnie piękny plan się powiedzie J. REWOT swoimi zamaskowanymi torpedowcami podleci pod HW Misiów i okoliczne planety i uderzy na jego bazy gwiezdne w tym samym roku ja wykonam ruch swoją flotą i w ten sposób uniemożliwimy mu ściągnięcie posiłków w następnym roku to już tylko będzie bitwa z bazą i ewentualnymi jednostkami, które były w pobliżu a cała jego flota, całe zaplecze, które się mieści na południowej krawędzi średniego kwadratu będzie wyłączone z gry. JJ. Proste, piękne, GENIALNE!!!!!!J. W tym samym roku, w którym uderzę na jego HW ruszę flotami z ARCTIC i BAR NONE i wbiję się klinem w ten środek J. Ale mam marzenia J. Oby mi się udało, chociaż w połowie. Myślę, że dopóki nie wyczyścimy średniego kwadratu ta operacja będzie miała tylko charakter łupieski J. Zgarniamy wszystkie minerały i wiejemy niszcząc przy tym całą infrastrukturę J.

 

AD 2503

Ekonomia: 35/26/810/4901/288/126/72K/3398/5; 23/26/23/26/19/9 Produkcja w toku.

Obraz taktyczny i dyplomacja: REWOT zapowiedział, że w przyszłym roku sprowadzi na NAWK swoją flotę J.

 

AD 2504

Ekonomia: 34/27/832/5420/302/126/73K/3429/5; 23/26/23/26/19/9

Obraz taktyczny i dyplomacja: <witamy reklamy>, WOW!!!!! Dzięki mojemu dobremu koledze MUERTE zacząłem wykorzystywać taki programik „NOTEBOOK” ależ on jest świetny <żegnamy reklamy> JJ. Dowiedziałem się np., że jestem potęgą pod względem ludności 52 000 000JJ. W końcu jestem, IS J, ale najfajniejsze jest to, że na orbitach jest jeszcze 100 mln. Ludzi JJJ. Ja ich wszystkich po prostu zaleję!! Dobra informacja dla początkujących!!! IS w zasadzie nie potrzebują bombowców J!!! Marnotrawstwo minerałów. REWOT ściągnął pierwsze jednostki. Czyli jeszcze jakieś 3- 4 lata do atakuJ. Ja im pokażę!!!!!!!!!

 

AD 2505

Ekonomia: 33/29/864/5421/318/126/76K/3500/5; 23/26/23/26/19/9

Kurcze powoli zaczyna się pojawiać wizja śmierci głodowej LJ. Niska koncentracja minerałów sprawia, że tempo produkcji mi spada L. Trzeba to poprawić. Liczę na duuuże zyski nad planetami misiów J.

Obraz taktyczny i dyplomacja: W ostatniej dosłownie chwili dodałem do kolejki 10 CLOAKERÓW – jednostek umożliwiających zamaskowanie innych jednostek (optymalny typ to: NUBIAN z 7 slotami  SSC i 5 pancerzami TRITANIUM – chodzi o to, aby maskująca jednostka była odpowiednio ciężka - wtedy generuje najwięcej jednostek maskujących) zamaskuję swoją flotę uderzeniową na jakieś 75% tak, więc misie bardzo się zdziwią, kiedy się pojawię nad ich HW. Co prawda nie mam szans zamaskować moich transportowców LJ gdyż 00 000··.. Ciężko by mi było zamaskować 37 000 000 ludzi JJJ. Tak, więc będzie widział tylko 125 transportowców. Mam taką nadzieję J to w dużej mierze zależy od jego skanerów J.

 

AD 2506

Ekonomia: 34/30/922/5417/332/127/76K/3529/5; 23/26/23/26/20/9 Ostatnie przygotowania.

Teraz troszeczkę poeksperymentuję – wybuduję zamaskowanego NUBIANA z CARGO PODAMI będę zbierał złomowiska, bo to jest straszne – brak minerałów L.

Obraz taktyczny i dyplomacja:

I oto „Nadszedł czas”!! Żołnierze!! Dziś jest szczególny dzień oto wyruszacie na bój, aby upomnieć się o sprawiedliwość!! Za GATES!!! Za JUNE!!! Za DEVO!!! Za GORDON!!!! Za nasze żony, dzieci, które ginęły pod gruzami miast zniszczonych bombami i pakietami!!! Oto za 3 lata zapłacicie MISIOM za doznane zniewagi. A po nich będę NAPOŁAMCY SCROLLE!!! Krew naszych bliskich, którzy zginęli podczas bombardowania zdołała już wypłowieć i całkowicie wyschnąć, a wy odbudowując planetę usunęliście ją definitywnie, lecz pamięć pozostała!!! A teraz weźmiemy rewanż!! Srogi rewanż by nikt więcej nie ośmielił się zadzierać z SONS OF KORHALL!!!! WE SHALL TRUE WIN NO MATHER THE COST – te słowa admirała MENSKA niech będą naszym mottem w walce, niech będą naszą pieśnią!!! Honor przede wszystkim! Za trzy lata nastąpi uderzenie poi, którym zamrą ze strachu serca naszych wrogów a krzyk przerażenia wzniesie się ponad całą galaktykę KWAKO!!! Otwieram sezon polowania na SCROLLE i NIEDŹWIEDZIE Do boju!!!!!!!

Ale poetycznie J - powinienem pisać przemówienia w pompatycznych filmach JJ.

A teraz konkrety tak jak ustaliliśmy: REWOT uderza w bazy a ja poprawiam rok później – już teraz wszystko wisi na włosku <za 3 lata będę gryzł paznokcie>, bo okazało się, że flary nie mają wystarczającą ilość paliwa by dolecieć L. Ale dzięki COLAKEROM może się uda – przylecą do flar i przekażą paliwo a potem wrócą na GATES J.

 

AD 2507

Ekonomia: 32/30/976/5417/338/127/78K/3584/5; 23/26/23/26/20/9 kurcze wciąż piąty – Ciekawe ile mi brakuje do WŁADCY KWIATÓW.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Flary poleciały niestety są widoczne – dobrze, że pomyślałem o ich zabezpieczeniu i razem z nimi leci 5 torpedowców J. Tak, więc za 2 lata się okaże czy nasz plan się powiedzie – kieruję wszystko na YA BETCHA – REWOT ma uderzyć na wszystkie 4 planety MISIÓW w tym rejonie – najważniejsze, aby ustrzelił na HW bazę LJ to będą 2 lata niepewności a w poniedziałek (dziś jest czwartek 18. XI. 2004) Będę ogryzał palce JJJ. Wysyłam wszystko, co mam do boju!!! <!!! PAMIĘTAĆ O ROZKAZACH!!!> Także z ARCTIC i BAR NONE – to będzie moja największa kampania JJ. Oby się udała LJL.

 

AD 2508

Ekonomia: 35/30/1013/5447/358/128/80K/3682/5; 23/26/23/26/21/9 Produkcja idzie pełną parą będę musiał dosyłać jednostki na front J.

Obraz taktyczny i dyplomacja: No to jeszcze rok. O nie!!! MISIE na pewno o mnie wiedzą i co szykuję L w zeszłym roku wysłali zwiadowcę który zdybał moje flary więc wie, że coś się szykuje. Tknięty przeczuciem spowolnię transportowce aby je w razie czego oszczędzić. A 10 skieruję na DOWNDING – tam uderzy REWOT więc może tam się wbijemy J. Oby.

 

AD 2509

Rok żałoby LLL

Ekonomia: 35/30/1011/3936/236/128/83K/3786/5; 23/26/23/26/21/9

Obraz taktyczny i dyplomacja: Wielkie uderzenie, które miało zatrząsnąć galaktyką KWAKO nie nastąpiło LLL. 1/3 floty SONS OF KORHALL poległa w bitwie nad YA BETHA. Powód prosty przeciwnicy wykorzystując moją niewiedzę przylecieli z zamiarem ubicia mojego sojusznika. A jak że moje jednostki ruszały się pierwsze wystrzeliły także do nich a oni zaatakowani zaatakowali mnie. Co prawda nie doszłoby do tego gdyby nie pomoc AKALANDU i jego 300 NUBIANÓW – wszystkie siły SCROLLI, MISIÓW i VEGETABLES nie były by w stanie nas powstrzymać LLL. Pojawił się także w tej bitwie właśnie VEGA – mieliśmy NAP L. Jest to kwestia sporna czy został złamany NAP. Wobec tego ogłaszam żałobę narodową i zawieszam pisanie kroniki na lat 5. Napiszę tylko skrót. Chyba będę zmuszony wycofać jednostki z tamtego rejonu – dobrze że chociaż ludzie ocaleli. Mojego rozgoryczenia nie poprawia nawet fakt że DOWNDING zostało zdobyte. Zbyt dużo straciłem L. Ciężko z minerałami L.

 

Skrót: 2510 – 2513

2510: Mimo wszystko nie wycofaliśmy się z tamtego rejonu pozbierawszy z DOWDING co się dało oraz pozostawiwszy ludzi wycofałem większość transportowców poza 40 J. To byli ochotnicy wydzieliłem 4 oddziały do rozpaczliwego samobójczego ataku – sam chciałem brać w nim udział ale rada nie pozwoliła mi – ktoś musi nas prowadzić. Widząc w ich oczach ufność i oddanie nie mogłem inaczej postąpić. Jak ja kocham mój lud JJJ. Jednostki te zaatakowały ponownie HW MISIÓW oraz HUMMUS, DENON i LOAN SHARK. I co ciekawe wspólnie z REWOTEM zdobyliśmy HW i HUMUS!!! Mamy zaczepienie – ściągam całą flotę na HUMMUS!!!! YA BETHA opuszczam – niech misie stracą całą infrastrukturę J.

 

2511: W wyniku przepychanek między mną a innymi rasami doszło do tego że AKA wypowiedział mi NAP – (kończy się w 2514), Okazało się że z ZIELONYM HEYAH mam podpisany NAP – i bym go złamał atakując jego planety. Na szczęście to się nie stało. Na HUMUS i DOWNDIG buduję bramy przydadzą się – mimo wszystko całą flotę kieruję na HUMMUS – przynajmniej na razie jedną planetę obronimy J.

 

2512: W wyniku kolejnych błędów taktycznych zaatakowałem ZH. Ta klęska na YA BETHA wciąż nie daje mi spokoju i nie mogę się skupić L. Wobec tak rażących naruszeń zasad honoru postanowiłem się wycofać ale RADA się nie zgodziła wobec tego że nie mogę sobie tego wybaczyć oświadczyłem że tą grę skończę jako ostatni nie ważne jaka będzie punktacja. Rada się zgodziła przyjąć takie rozwiązanie J. Cóż widać że mam duże poparcie. Ludzie  wciąż wierzą we mnie. Przynajmniej SOK nie zginie!!!. Tak jak się spodziewałem MISIE zaczynają okupować DOWNDIG – na razie tylko z powietrza bo niema bombowców ale podejrzewam że może dosłać.

 

2513: Ściągamy na środek posiłki J. Za bardzo nie wiem co z sobą zrobić L. Na szczęście mam trochę czasu akurat jest weekend i czas na przemyślenie J.

 

AD 2514

Ekonomia: 36/32/1010/4153/336/135/88K/4019/5; 25/26/23/26/22/13 – znowu zacząłem poddropy z REWOTEM.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Zbieramy z REWOTEM siły na HUMUS do dalszego uderzenia J. Zaatakowałem LOAN SHARK jednak nie wystarczyło moich 3 000000 żołnierzy L. Poprawię w następnym roku.

 

 

AD 2515

Ekonomia: 36/32/1010/4419/385/138/90K/4087/5(15); 26/26/23/26/22/15

Obraz taktyczny i dyplomacja: Misie w szybkim tempie odbudowują swoje HW – cóż będę miał pełną infrastrukturę w przyszłym roku. Bo już w przyszłym roku zamierzam ponowić atak na YA BETCHA oraz DENNON J. Tym razem zamierzam się zadomowić.

 

AD 2516

Ekonomia: 37/33/1011/3133/437/139/96K/4309/5(15); 26/26/23/26/22/16 – poddropy działają J.

Obraz taktyczny i dyplomacja: DENNON i YA BETCHA zdobyte czas na kolejne – ale na razie nie ruszam bo obawiam się reakcji AKI, muszę najpierw zniszczyć bazę!! W tym celu wysyłam 3 LEVIATHANY (torpedowce) powinny sobie poradzić – baza jest silnie uzbrojona i sądzę że potrzebne będą 2 salwy. VEGA strzela pakietami w LOAN SHARK J. A ja się stamtąd wyniosłem JJJ. Ale zaraz tam wrócę – wysyłam kolonizera. Wypowiedziałem NAP ZIELONYM HEYAH muszę ich kwestię ostatecznie zakończyć, oczywiście zdaję sobie sprawę, że może się wtrącić AKA. No ale ja też mam sojuszników J. Wydębiłem od PIKONA plik PLA i parę mapek – załączę je poniżej. Co prawda są z lat wcześniejszych jednak nie będę poprawiał tekstu. Nie chce mi się. Ale z PLA wynika że ma i to o dużo więcej resów L. 112K. Cóż - GONIĆ GO JJJ!!!! Mapki są odpowiednio z roku 2425 i 2432 i moja z 2516.

 AD 2517

Ekonomia: 38/34/1022/3523/489/140/97K/4386/4(15); dostałem TECHA z elektroniki J.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Ściągam wszystkie siły na YA BETCHA – zamierzam bronić tej planety J. Co ciekawe władca MISIÓW zdezerterował i pozostawił swoje królestwo na pastwę losu. Gdyby nie te 1000 NUBIANÓW AKI leciałbym. Martwi mnie fakt, co prawda wygrywamy ale co po rozbiciu środka czy ja z REWOTEM sobie poradzimy z LOCO i PIKONEML. Pewnie nie – musiałbym dorównać PIKONOWI, a na to nie mam szans – co prawda resy lecą szybko jednak mam za mało planet.

 

AD 2518

Ekonomia: 38/34/1019/4028/546/141/97K/4394/4(15);

Obraz taktyczny i dyplomacja: VEGA marnuje po raz kolejny minerały J. Przecież ja jako IS mogę na klatę przyjmować pakiety a w dodatku od IT JJ. I jeszcze te oskarżenia o wykorzystanie złamania NAPU. Nie dość, że zniszczyli mi flotę to jeszcze narzekają. Powinni podziękować ACE – mógł już dawno podjąć rękawicę i bić się, a on wycofuje się. Być może robi mądrze ale osobiście uważam, że nie gdyż traci planety i może dojść do tego że nie będzie miał gdzie budować floty i co mu pozostanie J. Tak po prawdzie gdyby mnie najechali to mógłbym nie przeżyć LJ. Cóż dalej idziemy niszczyć im planety J. Atakuję KING i ERASMUS.

 

AD 2519

Ekonomia: 39/34/1010/4953/597/142/100K/4506/4(15); WOW 100 kilo resów!!!!!! Cóż LOCO będzie miał ze 200 JJ.

Obraz taktyczny i dyplomacja: KING odparł mój atak – na planecie zostało 300 000 ludzi. A to wszystko przez VEGĘ że mi rozbił transportowce L i nie wszystkie przeżyły bitwę nad planetą. Grr muszę poprawić – na szczęście ludzi mi nie brakuje. Ale ta porażka uświadomiła mi jedno L. Transportowce mam przestarzałe. Muszę opracować nowszy model.

 

AD 2520

Ekonomia: 39/34/1019/5578/641/142/100K/4515/4(15), 26/26/23/26/24/17

Obraz taktyczny i dyplomacja: Trochę przepychanek na ogólnym. Mnie osobiście nie chce się wypowiadać ani wtrącać w sprawy innych.

 

AD 2521 – 2540

    W tym okresie gry szczerze powiedziawszy nie za bardzo mi się chciało grać – dosyłałem tury bo był to mój obowiązek. Niestety nie archiwizowałem lat więc piszę z głowy. A w roku 2540 nastąpił przełom po którym znów wróciłem do kronikarstwa J. Ach Starsy przepraszam że zwątpiłem w was J. Och ja niewierny LJ. Ogólnie przez te lata nastąpiło dożynanie przeze mnie POKIRANYCH MISIÓW, VAGETABLES oraz na spółkę z LOCO i PIKONEM ZIELONYCH HEYAH. Problem stanowiła flota AKI miał w swoim arsenale 1800 NUBIANÓW torpedowych. MODEL troszeczkę chybiony ale jest tego 1800 J. W dodatku bramowalny. Rysunek poniżej.

 

    Gdziekolwiek by nie przyleciał byłoby po nas J. Na szczęście dla nas AKA wciąż nie przyjmował bitwy cofał się opóźniał działania. To był jego błąd - nie bronił planet. Zastosował ciekawą strategię – ja nazwałbym ją strategią szarańczy. Całą swoją flotą latał od planety do planety i atakował sąsiednie planety. Tak też padły moje GORDON i DEVOW. Strategia ta okazała się nie do końca wspaniała, może jakby losowo atakował korzystając z bram. Problem polegał na tym że miał w swoich flotach transportowce i bombowce, które swoją masą nie pozwalały na bezpieczne skoki. Gdyby bronił misiów – oni byli IT. W końcu L, P i ja mieliśmy wspólnie na tyle duże floty że podjęliśmy przyjąć bitwę J. Naprzeciw siebie miało stanąć 4 wielkie floty. Mój wkład miał być znaczący gdyż zbudowałem ponad 11K jak to MUERTE mówi zaawansowanych systemów do zagłuszania pracy rakiet czyli flar.

AD 2540

Ekonomia: 49/38/1160/2873/1358/156/124K/5555/4(15); w nauce to mam 6 x 26 J. Pojawił się błąd mojej rasy 10/4/10 w kopalniach. Zaczyna się głodówka. Dobrze że jest jeszcze MA ale to i tak niewiele. Z każdym pojawiającym się MT marzę o GENESIS DEWIANCE (czy cuś)  JJJ.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Bitwa się odbyła lec AKA popełnił błąd rozdzielił swoją flotę i pokonaliśmy jego część. 1800 BID nadal se fruwa. Ale nie jest to już siła której byśmy się mogli obawiać – to już tylko kwestia kiedy ją dopadniemy. Oto obraz przed bitwą:

Czarny ptak – COMMONWEALTH – LOCO

Czerwona ósemka – BENTUSI – REWOT

Biały ptak – AKALAND – AKADUDA

Piramidka – VAGETABLES – VEGA

Zielony znaczek – RZECZPOSPOLITA – PIKON

Fioletowy wąż – SONS OF KORHALL – ja J.

  

    W tej wielkiej bitwie wzięło udział 45 000 jednostek. Kolejny błąd AKI – rozkazy. Cóż chyba się nas nie spodziewał JJ. Teraz pozostaje już tylko kwestia FLOWER POWER. Niestety ja go nie atakuję gdyż mam wobec niego dług wdzięczności – wcześniej nie pozwolił przylecieć MISIOM przez swoje bramy J.

 

AD 2541

Ekonomia: 51/38/1166/3727/1421/156/126K/5646/4(15);

Obraz taktyczny i dyplomacja: I co teraz? Co się stanie po rozbiórce FP? Czy skoczymy sobie do gardeł? W zasadzie nie mamy szans. Ja nie posiadam wystarczającej floty aby zniszczyć PIKONA a REWOT jest za słaby na LOCO. I ty nagle odezwał się ENVOY władca FP i chce abym przejął jak najwięcej jego planet oraz chce przekazać mi te 1800 BID. Co? Nie wierzę własnym oczom gdy czytam tę wiadomość przesłaną kanałem ULTRATAHIONOWYM (GG) JJJ. To by całkowicie zmieniało postać rzeczy. W dodatku jeszcze te planety J. Rozmowy trwały cały tydzień (akurat był hold). Wysłałem mu listę planet i ilość ludzi lecącą na nie – mam je przejąć z infrastrukturą. Chcemy zrobić to tak aby LOCO się na końcu połapał JJJ. BIDY mają przelecieć na ARCTIC gdzie sprowadzam całą swoją flotę – może L i P się na początku nie zorientują. Dostane także minerały. Jestem uratowany. No teraz to możemy pograć. Nawiasem mówiąc to trzecia pomoc ENVOYA dla mnie pierwsza miała miejsce w galaktyce UBW JJJ. Tam byliśmy sojusznikami J.

 

AD 2543

Ekonomia: 51/38/1214/3909/1435/156/128K/5706/4(15)

Obraz taktyczny i dyplomacja: Transporty z kolonistami lecą na razie Cisza J. Aha ewakuuję południowe planety FLUFFY i NADIR. Zostawiam tylko niezbędny garnizon i a reszta plus minerały wysyłam na północ. Na szczęście w pobliżu jest wormhole tak więc jeden rok do dziury a potem skaczę w pobliże YA BETHA (czyli najmniejszy kwadrat, a dokładnie jego północno - zachodni róg. YA BETHA jest na środku północnej krawędzi tego kwadratu). LOCO i PIKON wypowiedzieli NAP-a FLOWER POWER JJ. Ciekaw jestem kiedy się zorientują jak dostanę BIDY J.

 

AD 2544

Ekonomia: 53/38/1212/ 4705/1465/156/125K/5627/4(15)

Obraz taktyczny i dyplomacja: Zorientowali się cholery LLJ. LOCO już miauczy co robią moje transportowce w przestrzeni i na orbitach planet FLOWER POWER JJ. Cóż nie owijam w bawełnę i mówię jak jest (oczywiście nic o flocie JJ).

To:  Everybody

From:  The Flower Power

To:  Everybody

Cóż rasa  Kwiatków Prowadzona przez hegemona Envoya przyjęła z radością informacje o tym iż NAP wygasa za 25 lat, jednak Wielki Wódz LOCO to wspaniałomyślny i wielkoduszny wojownik...z takim wyprzedzeniem wypowiadać NAP-a.

=============

hehehehe ;-D

Oczywiście ta drobna literówka niczego nie zmienia ;-)

Wypowiedzenie Nap7 miało miejsce a wyjaśnienie kiedy dokładnie on upływa było fakultatywne ;-D

Pozdro

Loco

 

No jak widać LOCO już kręci że ma takiego długiego NAP-a JJ. Ale z niego kombinator J.

 

AD 2545

Ekonomia: 54/39/1234/5355/1494/156/126K/5672/4

Obraz taktyczny i dyplomacja: No i się porobiło. Aż mi piana na ustach się pojawiła jak zobaczyłem wiadomości od moich sojuszników. GRRRR Niedoczekanie wasze!!!!! W skrócie LOCO żąda połowy planet ENVOYA a PIKON drugiej połowy. KUR <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> <cenzura> Porąbało ich czy co?? Ja tu negocjuję a oni z takim pasztetem do mnie!!! Pocałujcie mnie w JIHADA!!!! Najlepsze było hasło PIKONA o mało ze stołka nie spadłem. Otóż żąda on wszystkich planet po SCROLLACH, MISIACH, VEGAH, ZH, FP, ACE na południe od planety CODE. Tak się składa że na równi w tej linii leżą moje kolonie które zdobyłem na VEGACH i które z takim poświęceniem odbudowałem. Jak to mówi MUERTE „Jak co wybryknę pakietem przez dupę w mózg to mnie popamiętasz JJJ. No cóż należy zacząć się zbroić i przygotowywać plany odparcia ich ofensywy. Mamy nikłą przewagę J jeżeli ENVOY dostarczy BIDY. Jednakże oni mają przewagę terenu – LOCO się rozplenił jak zaraza po całej galaktyce. Już mu moje pielęgniarki w „Wesołych orgiach” dostarczą antybiotyków J.

 

AD 2546

Ekonomia: 65/41/1237/6034/1541/156/132K/6010/4, No pięknie dużo minerałów zdobyłem na planetach ENVOYA J. Niestety z powodu zaognionych stosunków dyplomatycznych muszę wszystko przerzucić do REWOTA bo oni gotowi mnie przestawić na NEUTRAL i transportowce siądą mi na minach L.

Obraz taktyczny i dyplomacja: Jak tak sobie przestawię LOCA i PIKONA na NEUTRAL i zobaczę te miny to włosy mi się na głowie jeżą ile oni tego mają !!!!!! Oczywiście dalej się plują że chcą wszystko zagarnąć dla siebie. Co za krętacze a LOCO nawet złamał NAP atakując ENVOYA (patrz wypowiedź powyżej). Jak to mówił Pawlak „ECH JAKIE TO PAŻERNE NIE WIEM W KOGO TO SIĘ WDAŁO JJ”. Co za ludzie. Niestety  konflikt jest nieunikniony. Przedstawiłem swój plan w senacie byli zaskoczenie że taka wieloletnia współpraca została zniszczona przez pazerność tych autohtonów J. Niestety jeżeli mamy wygrać i przetrwać to musimy bronić bardziej naszego sojusznika REWOTA niż nasze planety. Jego bramy gwiezdne są kluczem do zwycięstwa J. Musimy także znaleźć sposób aby wyeliminować bramy LOC-a z północy – a to nie będzie łatwe. J.

 

AD 2547

    No tak co za ze mnie cymbał w poprzedniej turze przyglądałem się ilości min jaką posiadają LOCO i PIKON i zapomniałem przestawić ich na FRIEND i np. LOCOWI zniszczyłem bazę – co za ze mnie dureń!!! Co teraz LOCO się pluje że zerwałem NAP i ma rację może zezłomowanie tych 11 torpedowców mu to zrekompensuje. Przy okazji PIKONOWI też ustrzeliłem SIENCE VESSELA – mojego tachiona ale w tym przypadku oddam mu minerały J. Tuman ze mnie. LLL.

Ekonomia: 70/43/1228/9468/3607/156/156K/6972/2 OOOO WOW jestem drugi JJJ. Ale to nie potrwa długo J. Wywożę minerały z wszystkich planet ENVOYA zostawiam garnizony buduję defensy, polepszam planety. No teraz trzeba szybko je wprowadzić do akcji. Dostałem także BIDY aż 2050 J. No pięknie niestety 14 muszę zezłomować bo wpadły do nowego slotu i mam je teraz w dwóch slotach LJ.

Poniżej aktualna mapa – jasnoniebieski to ja JJJ.

Czerwone to    LOCO

Żółte                PIKON

Ciemno niebieskie REWOT. Nawet nie jest tak źle.

  

Obraz taktyczny i dyplomacja: Senat zatwierdził plan obrony BENTUSI!!! Wiadomość rozeszła się prędkością myśli. Wszyscy moi poddani ją zaakceptowali J. Rozpoczynają się gorączkowe przygotowania do obrony planet. Czasu jest niewiele.

 

 

    W wyniku rozmów z pozostałą trójką władców ustaliliśmy że nie będziemy dalej kontynuować rozgrywki ze względu na brak czasu. Ustaliliśmy że kończymy ze Score z roku bodajże 2542 oto wyniki:

 

OSTATECZNA KLASYFIKACJA:

1. Commonwealth   Loco 90 / 61 / 3209 / 4487 / 5437 / 156 / 162k / 7450 / 1
2. Bentusi   Rewot 67 / 64 / 4645 / 4644 / 4152 / 156 / 145k / 6584 / 2
3. Rzeczpospolita   Piotrus 59 / 46 / 131 / 587 / 1553 / 156 / 149k / 6508 / 3
4. Sons of Korhall   Garumi 51 / 38 / 1166 / 3727 / 1421 / 156 /126k / 5646 / 4
5. Flower Power   Envoy

26 / 20 / 64 / 5 / 57 / 156 / 72 / 3274 / 5

6. Seemans   xDrakx 8 / 5 / 593 / 2286 / 224 / 143 / 17k / 1167 / 6
7. Urocze Kwa   Andrzej 2 / 1 / 99 / 0 / 0 / 124 / 2262 / 472 / 7
8.     JKM Scroll I 3 / 0 / 16 / 0 / 0 / 135 / 1003 / 474 / 8
9.     Andrev KIA
10.     Dzaskul KIA
11.     Peem KIA
12     Shadock KIA
13.     Johan KIA
14.     Tadziul KIA
15.       KIA

 

Lecz tak jak napisałem wcześniej ja się degraduję i kończę na  miejscu 16.

    Grało mi się wspaniale lecz ze względu na moje błędy w dyplomacji nie mogłem sobie darować że byłem tak impulsywny. Nie dawało mi to spokoju – stąd ta decyzja. Dziękuję wszystkim graczom za grę, szczególnie wrogom za dostarczenie dawki adrenaliny i zwiększenie mojego poziomu stresu co może się odbić na zdrowiu. I jeszcze raz CO złego to nie ja.

Garumi